İçeriğe Yönlendir

C-Max - Titanium X Arka Makam Perdesi

Can Tuncay

Recommended Posts

Can Tuncay

Öncelikle herkese merhaba ve hayırlı ramazanlar,

Sizlerden bir sorunum hakkında yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. 

Aracımın arka kapılarında bulunan makam perdeleri çocuklarım tarafından yırtılmış, bende onları metal çubuğun olduğu bölümden yapıştırdım. Haliyle çok iyi olmadı ve rahatsız ediyor. Sorum şu kendimi soyguncu servisimize emanet etmeden önce  bunu tedarik edebileceğim, tamir edebileceğim vb. yer bilen var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)

VHP3AA.png

Parça kodları bunlar, internetten aratarak daha uyguna bulursunuz sanıyorum. Ancak fiyatları çok yüksek, bence en güzeli döşemecide kendi kumaşı kalıp olarak alınarak mekanizmadan sökülerek yenisi yapılabilir. Zira satış rakamı 340 $ görünüyor, hata vardır diye umuyorum ama pahalı görünüyor.

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Can Tuncay

Teşekkür ederim. Patlatılmış resimden bende baktım yurtdışı sitelerde var ama malum döviz kuru belimi büktü. Hemen hemen evin bütün perdelerini yenileyebilirim o paralara. Yine de tanıdığında yada çıkmacılarda bunu bilen gören varsa haber verirse sevinirm.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Can Tuncay yazdı:

Teşekkür ederim. Patlatılmış resimden bende baktım yurtdışı sitelerde var ama malum döviz kuru belimi büktü. Hemen hemen evin bütün perdelerini yenileyebilirim o paralara. Yine de tanıdığında yada çıkmacılarda bunu bilen gören varsa haber verirse sevinirm.

Açıkçası alacağınız çıkmalarda çok sağlıklı olmayacaktır. Tahminimce öyle silmeye temizlemeye dayanabilecek bir yapısı yok. Orjinali söküp sadece kumaşını değiştirmek hem çok uyguna hemde çok çok daha sağlıklı bir duruma getirir sistemi. 

Bu parçaları çıkma bulsanızda 500 lira isterler bence iki kapı için. 300 lira bile isteseler çok...

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Bu perdeler çok pahalı. Bence de bir döşemeciyle anlaşarak bu işi çözümlemeniz en doğru karar olacaktır. 2005 C-Max ım varken, doğru toplamıyor diye değiştirmek istemiştim (6-7 yıl kadar önce). Ta o zaman servisten 1200 TL gibi bir fiyat çıkarmışlardı. Çıkmasını da zor bulursunuz. Olsa da pahalı olur. C-Max piyasada çok olan bir araç değil.  

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Bence tamir olamıyorlarsa koyu cam filmi kaplatın kurtulun.Benim de 2011 focusumda aynı sistem var. Kilitleri kırıldı uydurma bir şeyler yaptım. Ama en son çare cam filmi bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Ferit Erken yazdı:

Bence tamir olamıyorlarsa koyu cam filmi kaplatın kurtulun.Benim de 2011 focusumda aynı sistem var. Kilitleri kırıldı uydurma bir şeyler yaptım. Ama en son çare cam filmi bence.

Çok doğru.

Yada;

1. https://www.hepsiburada.com/fdm-makarali-oto-yan-cam-gunesligi-pm-HB000002XOSD 

2. https://www.hepsiburada.com/bod-volkswagen-passat-2011-ve-sonrasi-araca-ozel-takmatik-perde-p-OTBOD4366

gibi farklı fiyat ve çeşitte ürünlerde değerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Bod Ford C-Max Yan Cam Perde 2011-2015 199,00 TL yerine 149,00 TL
https://urun.n11.com/guneslik/bod-ford-c-max-yan-cam-perde-2011-2015-P415378605

Fiyat bedava. Ben daha önce   kullandım ve hem şuankine göre  hemde  filme göre çok çok avantajlı. 

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Serviste orijinalini  100 tl ye  verseler  ben yine bunu alırdım. O kadar çok öneriyorum yani.

Kelebek camlar ve arka Cam dahil olanı  aynı mağazada 244 tl bu arada... ihtiyacınız doğrultusunda onu da dusunebilirsiniz.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İnan Çınar yazdı:

Fiyat bedava. Ben daha önce   kullandım ve hem şuankine göre  hemde  filme göre çok çok avantajlı. 

Serviste orijinalini  100 tl ye  verseler  ben yine bunu alırdım. O kadar çok öneriyorum yani.

Kelebek camlar ve arka Cam dahil olanı  aynı mağazada 244 tl bu arada... ihtiyacınız doğrultusunda onu da dusunebilirsiniz.

katkı yapayım, arka cama film yerine bod perde takmak oldukça mantıklı oluyor msela

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Can Tuncay
(düzenlendi)
Bülent Tarakçı yazdı:

Arkadaşlar tavsiye için teşekkür ederim. Fakat arabanın arka camları kendinden siyah renkli

İnan Çınar yazdı:

Çağlar Abi bu sokağa çıkma yasakları beni kendi çapımda tamirci yaptı. Bu haftasonu kapı döşemesini söküp, perdeyi yerinden çıkarmayı planlıyorum. Başarabilirsem döşemecide yatırabilirim. 

tarihinde Can Tuncay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Can Tuncay yazdı:

Bu haftasonu kapı döşemesini söküp, perdeyi yerinden çıkarmayı planlıyorum. Başarabilirsem döşemecide yatırabilirim. 

döşeme sökemk zevklidir, gizli saklı vida için biraz yutup sökme videosu bakın , çok zor değildir, ben de bu hafta sonu aynısını planlıyorum :) hoparlör dğeişimi

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Can Tuncay yazdı:

Arkadaşlar tavsiye için teşekkür ederim. Fakat arabanın arka camları kendinden siyah renkli

Çağlar Abi bu sokağa çıkma yasakları beni kendi çapımda tamirci yaptı. Bu haftasonu kapı döşemesini söküp, perdeyi yerinden çıkarmayı planlıyorum. Başarabilirsem döşemecide yatırabilirim. 

Aynı araca sahibiz. Kendin yapmanın tadı  başka tabi ama çıkma yada sıfır  almanıza gerek yok anlamında  yazdım.

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
İnan Çınar yazdı:

Aynı araca sahibiz. Kendin yapmanın tadı  başka tabi ama çıkma yada sıfır  almanıza gerek yok anlamında  yazdım.

Teşekkür ederim yönlendirme bu için bu haftaki söküm işinden sonuç alamazsam diğer seçenekleri değerlendireceğim .şaşmazda 1 2 yerde olabilirmiş. Onlarada bakmaya gidecek bugün arkadaşlarım. Bursa da bu arabanın servis dışında normal bakım parçasını bulmak mucize. Bir daha parçası bmw parası konforu egea dan hallice ikinci eli yok olan bu arabaya buluşmayı düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Can Tuncay
Emre Sutay yazdı:

Bu konu noldu? Halledebildiniz mi sorunu?

Evet hallettim kapı döşemesini söküp perdeyi attım. 😀 iki perde için 4400 tl istedi  yetkili servis ,böyle giderse cam tavan yerine sac kaynattırıp, aracın donanımını düşüren insan olarak tarihe geçmek istiyorum. Bildiğin tiksindim ford dan böyle saçma sapan ürünlere uyguladıkları fiyatlar nedeni ile. Yine bir cinnetin eşiğindeyim az önce aldığım fiyat nedeni ile. Aracımın sağ arka halıfleks davlumbazı kronik olarak sarktı değiştirmek istiyorum lâkin 950 tl fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Bir çok markada boyle uyduruk parçalar cok pahalıdır. Forda ozel bir durum değildir.
Verdikleri fiyat gerçektende çok. Biraz da tamir ettirebilecek ustayı bulamamak problem. Ama illaki ehil biri bulunur.

Benim de sağ arka perdenin üst çubuğu saran kumaş yirtildi
Dosemeciye sordum ayni kumasi bulmak zor dedi. Uydurma/benzer bir seyler yapariz diye attim ortaya, bu sefer de yapistirma olmaz dikiş yapmamiz lazim diyince; dikisin goruntusunun guzel olmayacagi kanisiyla biraz daha zorladim ama başka fikir gelmedi.

Forum üyelerinden değerli yorumlar gelecektir diye düşünüyorum [emoji120]

Kumaşı ayarlasak nasıl yapiştirabiliriz?
Perde kumaş degil sanki plastik gibi bir sey. 36772a3c8e470c0c83cee3ba8bdc5863.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Emre Sutay yazdı:

Bir çok markada boyle uyduruk parçalar cok pahalıdır. Forda ozel bir durum değildir.
Verdikleri fiyat gerçektende çok. Biraz da tamir ettirebilecek ustayı bulamamak problem. Ama illaki ehil biri bulunur.

Dosemeciye sordum ayni kumasi bulmak zor dedi. Uydurma/benzer bir seyler yapariz diye attim ortaya, bu sefer de yapistirma olmaz dikiş yapmamiz lazim diyince; dikisin goruntusunun guzel olmayacagi kanisiyla biraz daha zorladim ama başka fikir gelmedi.

Forum üyelerinden değerli yorumlar gelecektir diye düşünüyorum emoji120.png

Perde kumaş degil sanki plastik gibi bir sey. 36772a3c8e470c0c83cee3ba8bdc5863.jpg

Ev tipi kapı sineklikleri var. Cırtlı  yada mıknatıslı. Naylon tarzı bir malzeme. Tel değil.  Bunun kumaşını kullanarak perde yapılabilir.  

https://www.bauhaus.com.tr/hirdavat-el-aletleri-cesitli-hirdavat-urunleri-diger-urunler/tesa-tesa-kapi-sineklik-standart-cirt-bantli-siyah-2-adet-0-65mx2-2m-10510050

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Ev tipi kapı sineklikleri var. Cırtlı  yada mıknatıslı. Naylon tarzı bir malzeme. Tel değil.  Bunun kumaşını kullanarak perde yapılabilir.  
https://www.bauhaus.com.tr/hirdavat-el-aletleri-cesitli-hirdavat-urunleri-diger-urunler/tesa-tesa-kapi-sineklik-standart-cirt-bantli-siyah-2-adet-0-65mx2-2m-10510050
Perde saglam, cubuga sarili olan kumas perdeden ayrilmis, bir kismida yirtilmis, kizim sayesinde. (Çok defa oynama hizli birakma diye ama cocuk iste..)

Kumasi bir sekilde ayarlarim ama normal bally gibi yapistiricilar sanirim yeteri kadar saglam olmayacaktir. Perdeyi söküp, yapistirici uyguladiktan sonra sicak ütü ile basmak cozum olur mu yoksa perde yapisini iyice bozarmi? Yada çok daha kuvvetli yapistiricilar bulunabilir mi? Gibi sorulara cevap ariyorum aslinda.
Yorum bağlantısı
Can Tuncay
Emre Sutay yazdı:

Perde kumaş degil sanki plastik gibi bir sey.

Merhaba Emre Bey,

Ford bu tarz parçalarda fiyatları abartmış gibi. Bu durum bizim araçlarımızın focus yada fiesta kadar yaygın olarak satılmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Spor geçmişimin sağladığı imkanlar ve araba merakımdan dolayı bir çok farklı arabaya binip kullanma fırsatı buldum. Ama bahsettiğimiz parçalar ile alakalı olarak parça kalitesi bu kadar ortalama fakat fiyatları bu kadar uçuk bir durum ile karşılaşmamıştım. Buna adı yetkili kendisi yetkisiz olan servislerde eklenince tadından yenmiyor. Örnek vermek gerekir ise aynı tip iki  ford aracımda da cam tavan perdesi hafiften sarkık mesela daha önceki cam tavanlı aracımda böyle bir durum ile karşılaşmamıştım. Bende hafiten takıntılıyım ve bu durum beni mutsuz ediyor. Yoksa aracımın rahatlığına ve segmentindeki yol tutuşuna ve içindeki motorun (182 PS) verdiği keyfe diyecek yok hem grandını var normal 5 kapılısını kullanıyorum. Perde ile alakalı olarak bostancı sanayi sitesinde teknik oto döşeme diye bir yer varmış belki o yapar dediler bendekiler demonte olduğu için, perdeleri alıp şu pandemi süreci biraz daha makul seviyelere indirgenir ise gidip konuşmayı düşünüyorum nasıl yapabiliriz diye. Zaten sizinkinin durumu benim perdelere göre çok iyi durumda kuvvetli teksti yapıştırıcıları ile çok rahat bir şekilde hallolur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Can Tuncay

Uzun aramalar sonucunda çıkma perde buldum temiz gibi duruyor çifti için 1200 tl fiyat aldım sizce fiyat nasıldır 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
İlhan Gülcan
Emre Sutay yazdı:

Emre bey sizin kız gibi benim oğlanda kendi tarafını pert ettiği için eşimle beraber bir operasyon yaparak ancak düzeltebildik. kurdale ile dikerek ancak oldu. sökmeden iki kişi halledilebildi.

Jvs0eP.jpg8hFDaH.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...