İçeriğe Yönlendir

En Uzun Menzilli Tesla Model S LR Raven Paketi.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Tesla yeni bir Raven modeli çıkardı. Bu paket ile yeni nesil elektrikli motorlar ile donatılmış, süslü 21 inç jant yerine 19 inç jantlarla servis ediliyor. Bu pakete özel "Range" modu aktif edildiğinde düşük süspansiyon seviyesinde 90 km/h GPS hızında 100 kmde sadece 14,3 kWh enerji tüketiyor. 644 km menzilden bahsediliyor.  Bakın burası çokomelli, 90 km gps hızından bahsediyoruz. Daha önceki epa verilerinde elde edilen menzile 10 km daha yüksek bir sürat ile çıkıyor. Saate 80 km hız yerine 90 km hızla gidince bir önceki kasanın menzili yakalıyor. Bjorn bey bunu test etmiş ve onaylamış. Birde bunu 80 km hızla sürseydi artık menzil ne çıkardı düşünmesi heyecan verici. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Başlık eksik.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tesla da menzil uzaktan yazılıma erişim ile uzatılabiliyor fabrikası tarafından

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

tesla da menzil uzaktan yazılıma erişim ile uzatılabiliyor fabrikası tarafından

Abi şöyle bişey var. O dediğin 60 kw arabalar için geçerli. 60 klık arabada 75 lik batarya kullanıp 60da limitliyorlar. 

Ama bu raven modeli 100 kw batarya var,  test sırasında 92 kw sini kullanıyor. Son 8 kw kullanıma kapali. Bataryanın aşınmasına engel olmak için. 

60 kw modelde 75 lik batarya olduğundan fabrika isterse  kalan 15 kwnin 10 kw sini hizmete alabiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

fabrika bunu resmen açıklamadı afet durumunda ortaya çıktı yapabildiği

Abi fabrika bunu açıklamaya gerek duymadıki. Zaten satır alırken 3000 dolar karşılığı aktif edebileceğinizi belirtiyordu. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

new orleans vakasında ki

Tamam abi işte, orda eksik billiyorsun. Tesla 60 kw lik bataryayı üretimden kaldırınca , aynı banttan 75lik batarya üretmeye başladı. 2016 yılından 2017 yılına kadar promosyon 60 lık teslalar üretti. Herşeyi kapalı fiyatı ucuz Model S'ler.  Fiyatı 23 bin dolar gibi bişeydi. Kapış kapış satıldı. Order now ekranında sipariş geçerken pili 60 dan 75 kw ye yükseltme isteğe bağlı yapılıyordu. 

Sonradanda bu yükseltme talep edilirse ekrandan yapılıyordu. (4000 dolar kaşılığı) 

Çoğu kişi bunu yapmak istemedi, çünkü batarya %80 limitli kalınca çok yavaş eskiyordu. Hatta çoğu yutuber 60 lık arabaları 75 yapmayın daha iyi batarya yaşam süresi demişti. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yutuburlar da bilmiyordu hadise başka , üretici herşeyini yazmaz workshopta bile

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

yutuburlar da bilmiyordu hadise başka , üretici herşeyini yazmaz workshopta bile

Ama abi ben new orslandan çok daha önce bu durumu biliyordum. Tesla Türk videosu bile vardı. 

Arabanın bana satış ilanı geldi. Order now yaptığımda arabayı 60 veya 75 seçeneğini satın aldıktan sonra bile yazılımsal olarak aktif edebilecekleri yazıyordu. 

Hatta bak mailide buldum :)

18 Mar 2017 Cmt 05:44

xbrpGi.png

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

e alaydınya Ali, şarjlar gezerdik şimdi :)

Abi aldığım araba belli , otomobile fazla para saymamak için uğraşıyorum. 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Isıtma açılınca menzil çok düşüyor rivayetleri var.
Kışın arabayı 23-24 dereceye ayarlayıp bir menzil testi yapan gördünüz mü?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Remzi Karaca yazdı:

Isıtma açılınca menzil çok düşüyor rivayetleri var.
Kışın arabayı 23-24 dereceye ayarlayıp bir menzil testi yapan gördünüz mü?

Onu yapan çok var. Bjorn Nyland 5 10 tane kış menzil testi var :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Abi aldığım araba belli , otomobile fazla para saymamak için uğraşıyorum. 

imkan olsada hepimiz bir tesla çekebilsek, onuda bırak ne oldu bizim yerli pilli araba, bari onu alabilsek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Abi tesla almak yerine Tekne tercih ederim. Keşke bir tane katamaranım olsa. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Amerikalı en zengin süper milyoner adamlar bile, bir gün emekli olup basit bir evde yaşamayı seçiyor. Bizim istanbullu büyüklerimiz, Çamlıcada kombili evlerini bırakıp küçük bostanlı köy evlerinde odun ateşiyle ısınıyorlar. Hayat değişik bişeyler heves ediyorsun sonra sıkılıp bırakıyorsun. 

insan birşeye ulaştıktan sonra ona olan ilgisini genelde kaybediyor, o yüzden özellikle zenginler hayattan zevk alamıyor, herşeye ulaşıyorsun, çaba yok, o zaman hayatın anlamı kalmıyor, yaşama amacın kalmadığında zaten bu hayatında anlamı kalmıyor, sıkılıp bırakmak biraz bu yüzden....   hayatın amacını ve sonra ne olacağını düşünürsen bu hayatın boş olduğunu göreceksin, bu hayat için değil sonrası içinde değil, kendin için deneyimi arttırmayı öğrenip farkettiğinde esas o zaman zevk alıyorsun yaşamaktan, ölmekle bitmiyor bu yaşam bu arada, demek istediğimi anladıysan ne mutlu... bu düşünceyle yaşarsan var olmanın zevki (yaşamak başka şey) çok güzel aslında ama zorluklardan geçmende lazım...

fazla felsefi oldu neyse :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

insan birşeye ulaştıktan sonra ona olan ilgisini genelde kaybediyor, o yüzden özellikle zenginler hayattan zevk alamıyor, herşeye ulaşıyorsun, çaba yok, o zaman hayatın anlamı kalmıyor, yaşama amacın kalmadığında zaten bu hayatında anlamı kalmıyor, sıkılıp bırakmak biraz bu yüzden....   hayatın amacını ve sonra ne olacağını düşünürsen bu hayatın boş olduğunu göreceksin, bu hayat için değil sonrası içinde değil, kendin için deneyimi arttırmayı öğrenip farkettiğinde esas o zaman zevk alıyorsun yaşamaktan, ölmekle bitmiyor bu yaşam bu arada, demek istediğimi anladıysan ne mutlu... bu düşünceyle yaşarsan var olmanın zevki (yaşamak başka şey) çok güzel aslında ama zorluklardan geçmende lazım...

fazla felsefi oldu neyse :)

Felsefe yapacağını bildiğimden , yazımı kısalttım ama ekleme yapayım. Amerikalı mütait evi köyü şirketi satıp katamaran alıyor. 3 yıl denizde dünya turu atıyor. 4 tane çoçuğu var. En büyük olan kız 3 ncü yılın ortasında katamaranı ve deniz hayatını terk edip amerikaya göçüyor. Denziden katamarandan, yelkenli hayatından kaçıyor. Büyük oğlanda yavaş yavaş sapıtmaya başlıyor. 

Sailing Zatara diye bir aile var onları izliyorumda gözlemlediğim şey buydu. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Felsefe yapacağını bildiğimden , yazımı kısalttım ama ekleme yapayım. Amerikalı mütait evi köyü şirketi satıp katamaran alıyor. 3 yıl denizde dünya turu atıyor. 4 tane çoçuğu var. En büyük olan kız 3 ncü yılın ortasında katamaranı ve deniz hayatını terk edip amerikaya göçüyor. Denziden katamarandan, yelkenli hayatından kaçıyor. Büyük oğlanda yavaş yavaş sapıtmaya başlıyor. 

Sailing Zatara diye bir aile var onları izliyorumda gözlemlediğim şey buydu. 

bu olayın farkında olmayıp saçmalayan zengin tipi, çocuklar tabii kaçar :D

Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ

Arkadasim bana tesla al dedi , gittik tesla ile test drive yaptik, 2 hafta sonra gittim ben challenger i aldim, arkadasimin tavsiyesine kufur eder gibi.😇

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...