İçeriğe Yönlendir

Fiestayı Uçan Halı Yaptım

Ayberk Duman

Recommended Posts

Ayberk Duman

Merhabalar değerli forumdaşlar;

Biliyorsunuzki fiesta (mk7) uçan teneke (resimlerden görülceği üzere)

5 günlük çalışmam ve 500 tl gibi bir maliyet ile bütün kapıları, bagaj havuzunu,komple tabanı,çamurluk içlerini kapladım.

D segmenti kıvamına geldi aracım şuan.

Otoban seyirinde gelen seslerin hepsi gitti

Arnavut kaldırımındaki sürüşlerdeki işkence bitti.

Sizde araçınızın sesinden rahatsız iseniz birkaç youtube videosu ve emek ile aracınıza yeniden hayat verebilirsiniz.

mqTh3V.jpg

K3g0Hv.jpg

YuMzIu.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Amartisor tozluğu yerinden çıkmış çabuk bozulmaya sebep olur. Yerine sabitleyin el atmışken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Duman
Ömer Sarıgül yazdı:

Amartisor tozluğu yerinden çıkmış çabuk bozulmaya sebep olur. Yerine sabitleyin el atmışken.

tabi tabi onları düzelttim 👻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Elinize sağlık, çok istediğim ama bir türlü cesaret edemediğim bir iş 👏

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Emeğinize sağlık güzel olmuş... Arka koltuk oturağını yerinden nasıl çıkardınız. Ben epey zorladım olmadı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kurmuş

Elinize sağlık, sadece bu ürünümü kullandınız, hangi ölçüde kaç top malzeme gerekti?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bu arada bu yalıtım işi biraz bağımlılık yapıyor.
Ben ilk sadece bagaja yapıcam diye başladım. Sonrasında arka koltuk altına, bagaj kapağına, arka cam altına ve ön kapılara uyguladım. Şimdi ise ön çamurluk içleri ve arka kapılarıda yapsammı diye şeytan dürtüyor :)
Harcanan paraya ve emeğe değiyor ama, alınan sonuç gayet tatmin edici.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eline sağlık, bende bunun çok daha ilerisini mk6 ya uygulaşmıştım, kapı içleride dahil, gerçekten araba mondeo gibi olmuştu hatta daha bile iyi :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Duman
Çağatay Kılınç yazdı:

Emeğinize sağlık güzel olmuş... Arka koltuk oturağını yerinden nasıl çıkardınız. Ben epey zorladım olmadı.

ilK önce kemer tokası tarafını kaldırın daha sonra sekmanlı gibi kendinize hızlıca çekin (benim aracım mk7.5)

Ahmet Kurmuş yazdı:

Elinize sağlık, sadece bu ürünümü kullandınız, hangi ölçüde kaç top malzeme gerekti?

Teşekkürler, adetas oto yalıtım malzemesi satan mağzadan aldım 6 adet oto yalıtım 10 kullandım 2 top bitüself 20cm 10mt kullandım bütün kapılar bagaj tabana ve çamurluğa yetti maliyeti 500 tl

Ömer Çayırtepe yazdı:

Elinize sağlık, çok istediğim ama bir türlü cesaret edemediğim bir iş 👏

Teşekkür ederim eğerki yaparsanız aracınızın kalite alıgısı kesinlikle değişecektir. 

Uzun yolda beni çok yoruyordu yol sesi ve titreşim. Önümüzdeki günlerde uzun yol yapacağım inşallah daha az yorucağını tahmin ediyorum.

Uğur Kamil yazdı:

Bu arada bu yalıtım işi biraz bağımlılık yapıyor.
Ben ilk sadece bagaja yapıcam diye başladım. sonrasında bagaj kapağı, arka cam altı ve ön kapılara uyguladım. Şimdi ise ön çamurluk içleri ve arka kapılarıda yapsammı diye şeytan dürtüyor :)
Harcanan paraya ve emeğe değiyor ama, alınan sonuç gayet tatmin edici.

Aynen öyle ilk kapı sesi tok olsun diye başladığım bir işti lakin aracın kapılarını kaplayınca tabandan ve çamurluktan gelen sesler daha çok ortaya çıktı bundan mütevellit bütün araca giriştim. Fiestaların ses yalıtımı b sınıfı standartlarında vag grubu c ve d segmenti araçları deneyimle fırsatım olmuştu uzun süre b8 passat variant kullandım günlük olarak iki aracı üst üste çok kullanma fırsatım olmuştu. Passatı kullandıktan sonra fiesta gerçekten çok rahatsızlık veriyordu. Eskiyen spor 45 yanak lastiklerimi yumuşak 50 yanak lastik ile değiştirdim şehir içi 80 km hızlara kadar yüksek konfor sağladı. Ancak uzun yolu seven biri olarak bunla yetinemedim ya aracıma yoğun bir emek ve masraf edip passat konforu yakalıycaktım yada aracı satıp c segmenti daha konforlu bir araca geçicektim.Fiestanın bana verdiği spor hisdende vazgeçmek istemiyordum açıkcası. Şuan yaşadığımız karantina günleri bana boş vakit verdi. Yaptığım araştırmalarda bi kaç firma instagram üzürinden fiyat teklifi aldım ve komik rakamlar teklif edildi. İşçilik çok yüksek söylendi günlük 1200 lira nerdeyse . Bu yalıtım işini yapacak arkadaşlarada cesaret olması açısından söyliyeyim araçlarımız lego gibi söküp takılabiliyor tek yapmanız gereken youtube da ingilizce olarak demonte videoları aratmak ruslar genellikle bu işler için baya kafa yoran tipler sağolsun youtube üzerinden aracı komple söküp taktım. Şuan aracı yalıtım yaptıktan sonra çıktığım yol testlerinden çok menunum passat kıvamına geldi aracım.

Sanırım bundan sonra alacağım bütün araçları sınıf farketmeksizin yalıtım yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ayberk Duman yazdı:

sekmanlı gibi kendinize hızlıca çekin (benim aracım mk7.5)

Bendeki de 7.5 kasa. Kemer tokası kısmını kaldırıyorum ama segmanlı kısım kırarım diye korkuyorum.yukarı yöne mi hızlıca çekecez yanlış bir hareket yapmayım plastikleri kırılmasın.

Yorum bağlantısı
Ayberk Duman
Çağatay Kılınç yazdı:

Bendeki de 7.5 kasa. Kemer tokası kısmını kaldırıyorum ama segmanlı kısım kırarım diye korkuyorum.yukarı yöne mi hızlıca çekecez yanlış bir hareket yapmayım plastikleri kırılmasın.

Bendeki sistem segman içine geçmiş telden oluşuyo sertçe kendine geçerek çıkıyo

Yorum bağlantısı
Sefa Yamak

Fiesta 2007 de  bu şöför koltuguyla yan yolcu koltugunu degiştirebilirmiyiz yan koltuk oturunca daha diri daha dolgun onu şöför koltugu yapabılırmıyız varmı öyle bi imkan

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Resmen hayalimi gerçekleştirmiş siniz. Kendim yapmaya asla cesaret edemiyorum. Elimde zaten yeterli malzeme yok. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Ayberk Duman
Sefa Yamak yazdı:

Fiesta 2007 de  bu şöför koltuguyla yan yolcu koltugunu degiştirebilirmiyiz yan koltuk oturunca daha diri daha dolgun onu şöför koltugu yapabılırmıyız varmı öyle bi imkan

Koltuklar aynı mk7.5 ta mk 6 da nasıl bilmiyorum valla

Furkan Kökoğlu yazdı:

Resmen hayalimi gerçekleştirmiş siniz. Kendim yapmaya asla cesaret edemiyorum. Elimde zaten yeterli malzeme yok. Güle güle kullanın.

Eyvallah hocam mini a5 oldu diyebilirim konfor sıkıntım kalmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...