İçeriğe Yönlendir

Hangi Antifiriz ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

Öncelikle herkese iyi bayramlar.

Antifirizi malum 2 yılda bir değiştiriyorum benimki 2,5 yıl oldu bakımda değiştireyim diyorum ,

sizce ne marka antifiriz almalıyım ? ve organik kırmızı yada mavi yeşil tip antifiriz mi almalıyım ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Öngür yazdı:

Merhaba

Öncelikle herkese iyi bayramlar.

Antifirizi malum 2 yılda bir değiştiriyorum benimki 2,5 yıl oldu bakımda değiştireyim diyorum ,

sizce ne marka antifiriz almalıyım ? ve organik kırmızı yada mavi yeşil tip antifiriz mi almalıyım ?

Kılavuza bakmalıyız Murat.. 

Var mı kılavuzun. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kılavuza bakmalıyız Murat.. 

Var mı kılavuzun. 

Buldum etilen glikol tabanlı antifiriz kullanınız diyor abi

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Aracınızın imalatı esnasında doldurulan orjinal antifriz sıvısı çok özel bir neden olmadıkça en az 7-8 yıl ve 100 000 km rahat idare eder. Emin olun sonradan alınıp konulan antifrizler orjinal olandan daha kalitesiz oluyorlar. Şöyle bir deneme yapın; aracınızın servisinden orjinal soğutma sıvısını ve fiyatını öğrenin bir de dışarıdan muadil olanı. Bir de muadil olana sorun 10 yıl garanti veriyorlar mı diye ?  .

Neden böyle yazıyorum derseniz, Komatsu iş makinesinde meydana gelen hararet sorunu için zamanında kafayı yemiş ve doğru çözümü orjinal soğutma sıvısı kullanarak bulmuştum. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Cihat yazdı:

castrol radicool sf

Araca uygunmu yoksa kullandığınız bildiğiniz ürünmü ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
2012 makyajsız modele koyduk kırmızı olanını
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Mehmet Cihat yazdı:
Murat Öngür yazdı:

2012 makyajsız modele koyduk kırmızı olanını

Cee'd mi önceki kasaya mı ? Dizel mi benzinli mi ? Araç

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Neden 2 yılda bir değişiyor? Ford 10 yıl 120 bin km diyor değişim için (150 bin de olabilir tam hatırlayamadım) benim ikinci ağır bakımda devirdaim pompası sökülmüşken değişti 10 yıl 180 bin km sonra yani.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Hocam ceed kullanım kılavuzunda sadece etilen glikol kullanın diyor başka bir yönlendirme yapmıyor zaten. Piyasadaki tüm kırmızı antifirizler karşılıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kırmızı 10 yıl mavi yeşil  yılda iki yılda bir. Ama önceden değişim temiz tutar depoyu vs.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Cihat yazdı:

Hocam ceed kullanım kılavuzunda sadece etilen glikol kullanın diyor başka bir yönlendirme yapmıyor zaten. Piyasadaki tüm kırmızı antifirizler karşılıyor.

anladım bunu yarı yarıya mı suyla karıştırıyorsunuz ? yoksa sadece antifiriz mi yani konsantre mi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
anladım bunu yarı yarıya mı suyla karıştırıyorsunuz ? yoksa sadece antifiriz mi yani konsantre mi 

En az %35 en fazla %65 karışım diye yazıyor kitapçığında 50-50 iyidir
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Cihat yazdı:
Murat Öngür yazdı:

En az %35 en fazla %65 karışım diye yazıyor kitapçığında 50-50 iyidir

eyw sağolasın  

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Öngür yazdı:

Buldum etilen glikol tabanlı antifiriz kullanınız diyor abi

Organik kullanın demiş. Ama organikler de kendi içinde ayrılır. Misal vag grubu silikatlı antifriz kullanırken mazda kesinlikle silikat istemiyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu
(düzenlendi)

Total glacelf turuncu yada petrol ofisi kırmızı tercih edebilirsiniz.

tarihinde Mustafa Ayıkoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Castrol kırmızı antifiriz aldım bugün değişimi yaptık yorum yapan herkese tşkler. Bundan önce arabada 404 ün kırmızı antifiriz vardı ölçümlerde dağlar kadar fark çıktı Castrol -38  404 - 16

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...