İçeriğe Yönlendir

Aynı birim para...

Hayrettin Bahadır

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte bu dediğin bizde yok, bizde sıfır alıp garaja koyuyorsun sonra sıfırdan daha pahalı veriyorsun, neymiş beklemek istimiyorsan 0 ın gelmesini aha sana araba, resmen karaborsaya düştü şu sıralar, normaldede zaten haddinden fazla pahalı, bize sizdeki stil lazım....

hocam burda leasing yöntemi de bence etkili bunda. Geçen sene mazda 2 yi ön ödemesiz aylık 100 euro taksitle 4 yıllık kiralayabileceğin bir kampanya vardı. 4 sene sonra da ister kalan parayı ver al ister otomobili geri ver ya da sıfır bir araçla bir 4 yıllık daha kirala. Türkiye'de de 2. el fiyatlarının düşmesi için böyle bir yöntem etkili olabilir belki. 

tarihinde Onur Tunç Aldı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Onur Tunç Aldı yazdı:

Youtube'da Tırcı Alican vardı. Bmw 7 aracı 4, 5 yaşında 20 bin seviyesine almıştı sanırım. O aracın sıfır fiyatı 120 binlerde. Değer kaybı aşırı düşüyor. Bir de hocam burda leasing yöntemi de bence etkili bunda. Geçen sene mazda 2 yi ön ödemesiz aylık 100 euro taksitle 4 yıllık kiralayabileceğin bir kampanya vardı. 4 sene sonra da ister kalan parayı ver al ister otomobili geri ver ya da sıfır bir araçla bir 4 yıllık daha kirala. Türkiye'de de 2. el fiyatlarının düşmesi için böyle bir yöntem etkili olabilir belki. 

ohoo ekonomiye bak, bizde neredeeee, bizde devlet vergiyle ezer, itahalatçı boş arabayla ezer 2. elde satıcı ezer... bizde her türlü vuran vurana, bizde olmaz o işler, biz her alanda ne yazıkki nasıl yırtarız derdindeyiz...

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Son yazdığım yazı da verdiğim örnekte sattığı fiyatı alış fiyatı ile karıştırdığım için sildim. yanlış bilgi için özür diliyorum

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

0849068d59fb106946df43519a57cca6.jpg

Bu aracı mesela leasing ile almak isteyen 4700 Euro verip 4 yıl ayda 59 Euro’ya alabiliyor. 4 yıl sonunda da almak isterse 9 bin Euro verip alıyor ama yeni bir araç alıp uzatmak daha mantıklı. Bu şartlarda 2. el fiyatları da artmaz zaten. Burada iş galericilere düşüyor bence. Avrupa’da uyguladıkları bu satış politikasını ülkemizde de uygularlarsa 2.el piyasasını olması gereken yere çeker.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Dogan Arsiray yazdı:

a101 de bile harca harca bitiyor oradan belli artışlar.

Tamam buradan sonuç çıkıyor işte. Artık BİM, A101'de pahalı. Dediğin gibi bir poşet doldurdum dün 170 lira ödedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...