İçeriğe Yönlendir

Peugeot e-208 Gt Hakkında Görüşleriniz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Saate 90 km hızla uzun yol yapılır. Çiçek gibide olur. 90 km hız ile sunulan menzil gayet yeterli. 12 saate rahat bodruma gidersin.  Gecen yaptığım rüzgar hesabı ile aynı durum. 120 ile gitmek epey fazla rüzgar direnci anlamına gelir. Bu yuzden menzil kısalır. 90 ile gitmede 105 ile git. Ondada epey menzilli gidersin. 

Nereye Bodrum’a? 250km uzun yol gidiyor. O da tahmini. Bodrum 650-700km. Full şarjla çıksan, iki kere yolda yarım saatlik hızlı şarj yapman lazım. O da 650km eder. Yani ucu ucuna. E bir de yavaşsın. Ölme eşeğim ölme. Bu arabayla uzun yol olmaz. O yüzden evin ikinci arabası olmaktan başka kaderi yok. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

üstüne bodrum’da birkaç dağ bayır yapsan menzil düşer 100km’ye. Kalırız tepede. Artık bi köy evi bulup 5 saat şarj ederiz :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

üstüne bodrum’da birkaç dağ bayır yapsan menzil düşer 100km’ye. Kalırız tepede. Artık bi köy evi bulup 5 saat şarj ederiz :) 

Hesaplamayı yaptım. Bunu yapan siteler var. Çekmeköy - Bodrum Bitez 208 ile giderken 4 defa şarj etmek gerekiyor. 

Saate 90 km hızla gidersek 676 km yolu 8 saat 35 dakikada alıyoruz . Buna artı 4 defa şarj etmemizden dolayı  1 saat 34 dakika ekleniyor. 

105 km hızla gidersen 8 saate 17 dakikada yol bitiyor ama buna 5 defa şarj etmek için 1 saat 48 dakika ekleniyor

130 km hızla ise 7 saat 49 dakikada gidiyorsun ama buna 2 saat 6 dakika ekleniyor  yine 5 defa şarj edeceksin

Hangisi hızlı sen karar ver. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Hesaplamayı yaptım. Bunu yapan siteler var. Çekmeköy - Bodrum Bitez 208 ile giderken 4 defa şarj etmek gerekiyor. 

Saate 90 km hızla gidersek 676 km yolu 8 saat 35 dakikada alıyoruz . Buna artı 4 defa şarj etmemizden dolayı  1 saat 34 dakika ekleniyor. 

105 km hızla gidersen 8 saate 17 dakikada yol bitiyor ama buna 5 defa şarj etmek için 1 saat 48 dakika ekleniyor

130 km hızla ise 7 saat 49 dakikada gidiyorsun ama buna 2 saat 6 dakika ekleniyor  yine 5 defa şarj edeceksin

Hangisi hızlı sen karar ver. 

İlk şarjla 250

yolda hızlı şarjla 200

yolda hızlı şarjla 200

eder 650. İki kere yolda şarj ettik. Nasıl 4 şarj oluyor? 

650 az oldu. 700km diyelim ona. Yolda 2,5 kere hızlı şarj lazım. 3 tam hızlı şarja gerek yok. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlk şarjla 250

yolda hızlı şarjla 200

yolda hızlı şarjla 200

eder 650. İki kere yolda şarj ettik. Nasıl 4 şarj oluyor? 

650 az oldu. 700km diyelim ona. Yolda 2,5 kere hızlı şarj lazım. 3 tam hızlı şarja gerek yok. 

Tam şarj değil zaten, %21 den %55 e kadar şarj edip yola çıkıcan. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Tam şarj değil zaten, %21 den %55 e kadar şarj edip yola çıkıcan. 

Ben. Corolla ile 220tl’ye 675km klima açık giderim. 

bu araba e208 klimasız, 

tam şarj 32tl

hızlı şarj 45tl

hızlı şarj 45tl

hızlı şarj 20tl

toplam 145tl, klimalı 160tl’ye gider. Zaman farkı kötü. Ama mtv değerleri, termik motor bakımı olmaması ile güzel olur. Ama çok duruyorsun yolda işte. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben. Corolla ile 220tl’ye 675km klima açık giderim. 

bu araba e208 klimasız, 

tam şarj 32tl

hızlı şarj 45tl

hızlı şarj 45tl

hızlı şarj 20tl

toplam 145tl, klimalı 160tl’ye gider. Zaman farkı kötü. Ama mtv değerleri, termik motor bakımı olmaması ile güzel olur. Ama çok duruyorsun yolda işte. 

Senede kaç defa uzun yolumuz var sanki. Bir defadan bişey olmaz. Hyundai i10 ile 12 saate gitmiştim bodruma. Benim için değişien hiç bişey olmaz.

Bu arada Akyaka / Muğlaya 9 saate gitmişim. Tabi arabamız Chevrolet Cruze idi. ( Osmangazi geçişli) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Senede kaç defa uzun yolumuz var sanki. Bir defadan bişey olmaz. Hyundai i10 ile 12 saate gitmiştim bodruma. Benim için değişien hiç bişey olmaz.

Bu arada Akyaka / Muğlaya 9 saate gitmişim. Tabi arabamız Chevrolet Cruze idi. ( Osmangazi geçişli) 

Bununla trabzon’a gidemem :) 1200km

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bununla trabzon’a gidemem :) 1200km

Keşke benim ceyranlı arabam olsa :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

babamın 8.5 saatte gittiği yolu ben 6 saatte tamamladım

birisi atmosferik otomatik

diğeri dizel otomatik :)

Bir mühendisin dediği lafı aklımdan hiç çıkarmıyorum. 120 km hızdan sonra araba 8 kat daha hızlı aşınır. Benim nakite ihtiyacım var.  Hipermil bana nakit sağlar. çap çap para getirisi var. Hem kısa vadeli hemde uzun vadeli şır şır paracıklar. Kanıtlanmış test raporları var. 500000 km hipermil yapıpda bir tek arıza vermeyen, fren balatası bile değişmeyen, orjinal debriyajı üzerinde arabalar var. (istanbulda mümkün değil) . O yuzden araba çekse bile saate 90 km hızı aşmıyorum. Tüketim düşüyor ve malzeme ömrü uzuyor 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Allah korusun

Mert Gulkokan yazdı:

Ha bir de ondan sonra şu enjektörcü nasıl, tamir olur mu, orijinali mi yan sanayi mi diye dolaşmayın ama 😁 atmosferikte enjektörcü diye dolaşan görmedim hiç :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bodrumdaki bir köy evine yanaşıp, "selamunaleyküm teyze biz şehirden geliyoruz arabamızın jarzı bitti sizin trifaze den şarj ediversek olurmu" diyip kadına 50 tl fatura takmak lazım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

bodrumdaki bir köy evine yanaşıp, "selamunaleyküm teyze biz şehirden geliyoruz arabamızın jarzı bitti sizin trifaze den şarj ediversek olurmu" diyip kadına 50 tl fatura takmak lazım.

Tarla alıp yaşayanlara sıcak yaklaşmıyorlarmış ama elektrik istesen ne olur bilemem :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...