İçeriğe Yönlendir

Astra J Kasa Yağ Basıncı

Murat Satı

Recommended Posts

Murat Satı

Astra j kasa 2013 model yağ basıncı düşük motoru durdur diyo orjinal filtre taktırdım gene olmadı usta usta gezdim herkes farklı birşey diyo forumda okudum arkadaşların başına gelmiş düzelmiş yardımcı olun lütfen 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Murat Satı yazdı:

Astra j kasa 2013 model yağ basıncı düşük motoru durdur diyo orjinal filtre taktırdım gene olmadı usta usta gezdim herkes farklı birşey diyo forumda okudum arkadaşların başına gelmiş düzelmiş yardımcı olun lütfen 

Öncelikle geçmiş olsun aracınız dizel mi benzinli mi? Bende de benzinli var ama hiç böyle bir arıza duymadım denk gelmedim.

Yağınızı değiştirdiniz mi peki?

Yağ ile beraber filtreyi değiştirin.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yag seviyesi ne durumda? Yag sogutucu mu yag pompasi mi bunla alakali birseyler vardi sanki.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sorun ya yağ pompası ya da müşürdedir bu durumda. Filtre değişmiş madem, başka bir şey kalıyor mu?

Yorum bağlantısı
Murat Satı

Yağı ve filtreyi değiştirdim sonra filtre orjinal değilse dedi başka usta gittim g m markamı ne öyle orjinal filtre aldım 180 TL ye aracım dizel bu ara. Tuhaf olan hararet göstergesi 90 olunca bu arızayı veriyo ama  gaza basınca yada hareket edince gidiyo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Koray bey Uzman degilim, opele  ilgili biriyim 🤗

Öncelikle durum ciddi olabilir. Aracinizin sorununu cozmeden kullanmanizi önermem.

Bir cok yontem ile sorununu halletmis kisiler de var. Oncelikle son bakimda yağ ve filtre olarak ne kullanildi? Yağ turu ve filtre orjinal mi? tavsiye edilen aralik ve marka mi? 

Karter kontrol edildimi? Ezik kirik catlak vs varmi, bakildimi? Genelde yağ müşürü degisimi yaparak hatadan kurtulanlar var..

Yağ pompasi uzerinde conta kontrolu yapilmali..Duruma gore komple yag pompasi degismesi gerekebilir. Süzgec yapisi tikanmis ve yeterli olarak gorevini yapamiyor olabilir. Ama tavsiyem Siz siz olun kesinlikle iyi bir ustaya gosterin. Bazen basit gibi gorunen durumlar ciddi duruma sebep olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Alpay Sumer yazdı:

Koray bey Uzman degilim, opele  ilgili biriyim 🤗

Bilginiz vardır diye söylemiştim belki Murat beyin sorunu bu vesileyle  çözülür. 👍😊

Astra J dizellerde kronik düşük yağ basıncı problemi var diye biliyorum ben de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Koray Demir yazdı:

Bilginiz vardır diye söylemiştim belki Murat beyin sorunu bu vesileyle  çözülür. 👍😊

Astra J dizellerde kronik düşük yağ basıncı problemi var diye biliyorum ben de.

Elimden geldikce yazdim. İyi usta sart.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...