İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2001 - Kalorifer Musluğu Bozuluyor

Vedat Kildiric

Recommended Posts

Vedat Kildiric

Selamun aleyküm  öncelikle şunu söylemek istiyorum  kalorifer  musluğu  o  bozuluyor ben tamir yapmaktan gına  geldi başka model araçlarla uyumlu bir musluk  yok mudur arkadaşlar bilginiz varmi acaba vana sistemini biliyorum fakat böyle yazın kapa kisin elle ac olayı değilde  başka marka araçların parcasi uyma şansı yokmudur 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orjinal parça antifreeze ile kullanıldığında çok rahat 10 sene gidiyor olmalı. Buna rağmen bozuluyorsa, elektrik sistemine bir baktırmakta fayda var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
(düzenlendi)

Üstadım hep antifriz  kullanmaktayım   ya parçalar gerçekten adi çünkü baktığımda  tiransit ve ka serilerinde aynı musluk ve fiyat lar bakımından da  ayrı fiyatları var misal enpahalli  musluk ka  da 245 tl civarı    eliktirksel  sikinti olsa fan ve kilima gibi bazı  envanter  ekipmanlarında   bazıları çalışmaz ama oda yok  şimdi radyötor fan rezistansı soktum ölçüm yaptım oda çalışıyor  saaten bu bendeki üçüncü musluk  

tarihinde Vedat Kildiric tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Sani Gerşon yazdı:

Orjinal parça antifreeze ile kullanıldığında çok rahat 10 sene gidiyor olmalı. Buna rağmen bozuluyorsa, elektrik sistemine bir baktırmakta fayda var.

Gerçekten fiesta gurubunda cansikintisi olan bir parça ve tez bozulma meydana geliyor belki başka marka cif girişli cif cikisli bir musluk bula bilirsem takacam  başka  yol bırakmadı  saygılar 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

10 yaşında KA kullanıyordum ve üstünde fabrika çıkışı musluk vardı. İlk mesajınızı tam anlayamadım ama, sistemde antifreeze var mı?

12v ölçümü yaptınız mı?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Vural

Merhabalar, maalesef şuan aynı dertten bende muzdaribim. Hani şu manuel vana işine bile razı oldum yaptırdım yola çıktım sürekli fan çalışmaya başladı Allahtan çok uzaklaşmamıştım hararet yaptı araba durup biraz soğumasını bekledikten sonra tekrar gidip yaptığı vanayı da söktürüp tekrar eski musluğu taktırdım neden olduğunu yapan ustada anlamadı daha önce çok yapmış ama hiç böyle bi durumla karşılaşmadığını söyledi eski musluğu taktırıp uzaklaştım oradan ne yapacağımı bende bilemiyorum, ya orjinalini bulup taktırıcam ya da bu arabayı anlayıp bilen birine götüreceğim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maslak Osman usta. Çözemeyeceği sorun yok.

Kalorifer peteğinin iptali ile sistemin hararet yapması mümkün değil. Yapan usta başka bir şey karıştırmış olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

2001 klimasiz fiesta benim aracim da kalorifer kapali olmasina ragmen ufaktan üfleme yapiyor soğuk ayar da bile ılık üflüyor böyle olmasi sorun çikarir mi ? 

Yorum bağlantısı
Ömer Vural
Sani Gerşon yazdı:

Maslak Osman usta. Çözemeyeceği sorun yok.

Kalorifer peteğinin iptali ile sistemin hararet yapması mümkün değil. Yapan usta başka bir şey karıştırmış olmalı.

Tek çarem osman usta aradım yoğun biraz hafta içi gidicem, yaptığı işlemi gördüm hortumlardan bi tarafa vana koydu diğer tarafa da iki boru arasına metal bi boru koydu bağladı birbirine o kadar havasını mı almadı neyi eksik yaptı anlamadım hafta içi hallederim umarım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Ömer Vural yazdı:

Tek çarem osman usta aradım yoğun biraz hafta içi gidicem, yaptığı işlemi gördüm hortumlardan bi tarafa vana koydu diğer tarafa da iki boru arasına metal bi boru koydu bağladı birbirine o kadar havasını mı almadı neyi eksik yaptı anlamadım hafta içi 

Olduğunda bana yaza bilirmisin kardeşim çok merak ettim ben 2 gün önce sicaktan  soğuğa  aldim acim  dedim 1.2.3.. fan anahtardan sıcak  üfledi  sonra kabloları  oynadım  felan düzeldi  tabi sıcak soğu  bakmaya da tenezur etmedim birdaha  takılı  kalırda  sıcakta  sıcak üfler  diye  

Mehmet İnci yazdı:

2001 klimasiz fiesta benim aracim da kalorifer kapali olmasina ragmen ufaktan üfleme yapiyor soğuk ayar da bile ılık üflüyor böyle olmasi sorun çikarir mi ? 

Sorun çıkarmazsa  sıcak yaz aylarında çekilmez çile  haline geliyor camları  kapatamıyorsun  yeri geldiğinde   siz konturol palenindeki movseti kontrol ettirin belki yanmış  olabailir  

Yorum bağlantısı
Ömer Vural
(düzenlendi)
Vedat Kildiric yazdı:

Olduğunda bana yaza bilirmisin kardeşim çok merak ettim ben 2 gün önce sicaktan  soğuğa  aldim acim  dedim 1.2.3.. fan anahtardan sıcak  üfledi  sonra kabloları  oynadım  felan düzeldi  tabi sıcak soğu  bakmaya da tenezur etmedim birdaha  takılı  kalırda  sıcakta  sıcak üfler  diye  

Sorun çıkarmazsa  sıcak yaz aylarında çekilmez çile  haline geliyor camları  kapatamıyorsun  yeri geldiğinde   siz konturol palenindeki movseti kontrol ettirin belki yanmış  olabailir  

Gidemedim malesef osman usta tatilde gelene kadar yandık valla 

tarihinde Ömer Vural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
(düzenlendi)
Ömer Vural yazdı:

Gidemedim malesef osman usta tatilde gelene kadar yandık valla 

Allah yardımcın  olsun kardesim  şua bende sıcak üfleme sorunu gitti potansiyel dalga geçiyor  onada bakacam 

tarihinde Vedat Kildiric tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Vural
Vedat Kildiric yazdı:

Allah yardımcın  olsun kardesim  şua bende sıcak üfleme sorunu gitti potansiyel dalga geçiyor  onada bakacam 

Nasıl gitti sıcak üfleme sorunu ? Bu arada kullandığın musluklar orjinalmiydi ? Bende bu ara orjinal musluk arıyorum gerçekten orjinal olanını bulursam taktırmayı düşünüyorum piyasada çok fazla yan sanayi ürün var 

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Vedat Kildiric yazdı:

Gerçekten aracın için de eriyorum osman ustaya gitmek şart en iyisi işini bilene baktirip yaptırmak.

Yorum bağlantısı
Ömer Vural
Mehmet İnci yazdı:

Gerçekten aracın için de eriyorum osman ustaya gitmek şart en iyisi işini bilene baktirip yaptırmak.

Kesinlikle çok sıkıntılı bir durum aracımdan  çok memnunum ama bu durum çok yoruyor gerçekten 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Vural
Vedat Kildiric yazdı:

Bugün gittim sonunda osman ustaya ilgilendi sağolsun  yeni kalorifer musluğu taktık olmadı yine sıcak üflüyordu kaloriferi iptal ettik musluğa gelen boruları birbirine bağladık şimdilik herhangi bir sıkıntı olmayacağını söyledi tatile gidicem döndüğümde tekrar yanına gidicem osman ustanın mofsette sıkıntı olduğunu söyledi  klima kartını söküp elektronikçide yaptıracağız bakalım olur inşallah 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Sani Gerşon yazdı:

10 yaşında KA kullanıyordum ve üstünde fabrika çıkışı musluk vardı. İlk mesajınızı tam anlayamadım ama, sistemde antifreeze var mı?

12v ölçümü yaptınız mı?

Ayni sorun ben de de vardi. Orjinal trimpot bulamadim elektrikciden kombi için olanlar var 10K lik ondan aldim lehimlettim ve kalorifer musluğunu da değiştirdim sorun düzeldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ömer Vural

Klima sorununu sonunda çözüme kavuşturduk, önce musluk kontrol edilmişti hatta yeni musluk dahi almıştım ama sorunun klima kartında olduğu anlaşıldı. Elektronikçi de entegresi değişti şuan sorunsuz çalışıyor bilginiz olsun bazen sadece sorun muslukta olmayabiliyor umarım tekrar aynı sıkıntıları yaşamayız sıcakta gerçekten zor bir durum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
ibrahim sarı

Hocam kalorifer musluğunun çalışmaması araca hararet yaptırır mı peki? Benim araçta sıcak-soğuk ayarı tutmuyor, ısıtmadığı için temizliği yaptırdım, radyatör yeni değişti. Aracımda sadece yokuşta görünen bir hararet var acaba kalorifer musluğu buna sebep olabilir mi?

Yorum bağlantısı
ibrahim sarı
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bu parça kaynaklı hararet yaptırmaz

Antifriz dereceme baktıracağım hocam hangi aralığı öneriyorsunuz %50-%50 mi yapayım karışımı. Rampadaki sıkıntıyı bir türlü çözemedim. Ustam rampada çok zorlamamamı öneriyor. Hararet müşürü, radyatör fanı aklıma gelen bir diğer parçalar. Araçta kaynama yok. Silindir kapak conta testi de aldım yapacağım yakın zamanda

tarihinde ibrahim sarı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

saf antifriz ise %50 su katılır, hazır soğutma sıvısı ise katılmaz zaten hazırdır. rampa yukarı aşağı fark etmez bir arızadır bu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...