İçeriğe Yönlendir

2000 Model - 1.6 Otomatik Clio

Hakan Gülsoy

Recommended Posts

Hakan Gülsoy

Arkadaşlar merhabalar

Anneme ögrenmesi için bi araç alacagim bütçe 40bin

2000 model clio buldum 150binde degisensiz 1.6 otomatik

Bildiginiz kronik sorunu varmidır

Şanzımanı bizi üzermi

1.6 motorlu cliolar sağlammıdir

Cevaplarıniz icin tesekkurler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motor beton. Şanzıman klasik 4 ileri. Tüketim haliyle fazla. Lpg ile tolare edilir tüketimi. Şanzıman vuruntu vs olmalalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Motor beton. Şanzıman klasik 4 ileri. Tüketim haliyle fazla. Lpg ile tolare edilir tüketimi. Şanzıman vuruntu vs olmalalı

Abi teşekkürler ekspertiz yaptıracağım.
Lpg var araçta bu arada.

Düz vitesle öğrense daha güvenli olur.

Maalesef ısrarla otomatik istiyor.
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

basima gelenler;

antenden su almasi,

hararetin olmadik zamanda artmasi, motor kulagi, (manuel vites) vitesten atma,

yag eksiltme..

aklima gelenler;

ilk etapta motor blogu, yag kacagi vs kontrol edilmeli. 

boya, vernik atmalari cok meshur bu araclarda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
basima gelenler;
antenden su almasi,
hararetin olmadik zamanda artmasi, motor kulagi, (manuel vites) vitesten atma,
yag eksiltme..

aklima gelenler;
ilk etapta motor blogu, yag kacagi vs kontrol edilmeli. 
boya, vernik atmalari cok meshur bu araclarda. 

Kmsi varmıydı aracınızın.
Bakicagimda da yanik var:)
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

benim araca bir dokun bin ah isit 😂😂

teoride 210 bin; pratikte...

yag yakan ve eksilten bir arac, bunun ustasi ya gercekten bulunmuyor ya da ilgilenmek istemiyorlar. istanbulda ve sakaryada sormadigim sanayi esrafi kalmadi..

boya konusunda beyaz uzerine bile islem yapildigini gordum. fabrikasyon nasil ve ne tip boya kullanilmis emin degilim..

* unutmadan, rot ve fren tertibatina mutlaka bakilmasi gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şanzıman yağ soğutucu patlarsa su giriyor, şanzıman yağı rengine iyi baktırın, genelde kaput boyasına bakarlar yağ rengine bakmazlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

şanzıman yağ soğutucu patlarsa su giriyor, şanzıman yağı rengine iyi baktırın, genelde kaput boyasına bakarlar yağ rengine bakmazlar

Klasik kronik AL4 şanzıman sorunu 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Acaba kitaba uyup kaç kişi şanzıman yağ değişimi ve motor sıvı değişimi yapıyor bu araçlarda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Acaba kitaba uyup kaç kişi şanzıman yağ değişimi ve motor sıvı değişimi yapıyor bu araçlarda.

kaput önemli

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

99 1.6 8v rxt geçen hafta sattım, bendeki manuel'di şehir içi 9 litre lpg ile geziyordum. Direklerde ve bagaj kapağında camın tam altından vernik yanığı meşhurdur, bendeki sattığımda 284 binde idi. Genelde katalizör dolduğu zaman temizlemek yada yenisini takmak ile uğraşmazlar, bri çok cliods boş kazan var katalizör iptal. Düşük devirde çekiş düşüklüğünü hissettiriyor iptal edildiğinde, ona bakmanızı tavsiye ederim çünkü otomatik ve 4 vites daha da hantal kalır. Bendeki motorda  en ufak yağ eksiltmesi yada hararet problemi yoktu, sürekli kontrol ediyordum. 90 beygir ise 8 valf K7M motordur, 1999 dan 2015 e kadar renault ve dacia grubu bu motoru kullandı. Taş gibi sağlamdır cefakar araba kolay kolay yolda bırakmaz.  Uzun yolda çok kafa şişirir vites oranları kısa oluyor malesef. Ön camurluklar plastiktir, bastırınca içine göçer bildiğin vurunca plastik oyuncak arabaya vurmuşsun gibi. Yedek parça çok ucuzdur motor mekanik zaten bakımlıysa yağını suyunu filtresini değiştirip uzun yıllar binersiniz.  Olumsuz yönlerinden bahsedecek olursam bitek oturuş pozisyonu çok garipti kambur duruyordum boyum 1.76. Ön koltukları ne kadar rahat değilse arka koltukları o kadar rahattır. Katalizör iptal edildiyse uzun yolda çok uğultu yapar arkada oturanları çok rahatsız eder.

Şehir içinde bulunmaz nimet, durumları düzeltip 2. Arabamı alacağım zaman yine clio bakacağım sattığımın aynısından. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

99 1.6 8v rxt geçen hafta sattım,

hzılı oldu güzel araba idi

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

hzılı oldu güzel araba idi

Bitane midesiz çekik gözlü, arabamı aldı götürdü. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Bitane midesiz çekik gözlü, arabamı aldı götürdü. 

çinli :tirs:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Acar

Okuldan bir arkadaşım 2 yıldır kullanıyor 2001 1.6 RTE paket otomatik şanzıman Ankara - Mersin arasında geçen yıl 150 TL lpg ile gitti, 3 kişi valizli falan. Aracın yaşına bakarak kullanırsanız hiçbir sorun olmaz güzel motordur üzmez ama dediğim kısım çok önemli yaşına bakarak kullanmak lazım zorlamada sert kullanımda sanayiden çıkamazsınız arkadaşımdan biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Okuldan bir arkadaşım 2 yıldır kullanıyor 2001 1.6 RTE paket otomatik şanzıman Ankara - Mersin arasında geçen yıl 150 TL lpg ile gitti, 3 kişi valizli falan. Aracın yaşına bakarak kullanırsanız hiçbir sorun olmaz güzel motordur üzmez ama dediğim kısım çok önemli yaşına bakarak kullanmak lazım zorlamada sert kullanımda sanayiden çıkamazsınız arkadaşımdan biliyorum.

Tek kisi annem kullanicak oldukça nazik kullanilicak

Pejo 206 otomatikleri nasıldır?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Acar
Hakan Gülsoy yazdı:

Tek kisi annem kullanicak oldukça nazik kullanilicak

Pejo 206 otomatikleri nasıldır?

Pejo grubuyla ilgili pek bilgim yok maalesef, 206 nın 1.4 HDI motorunu biliyorum o da Fiesta'dan dolayı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...