İçeriğe Yönlendir

Tam Kapanmayan Ön Cam Sorunu

Selim ASLAN

Recommended Posts

Selim ASLAN

herkese merhaba

Benim Ford Galaxy, son günlerde beni çıldırtacak bir hata yapmaya başladı.

Şoför camını yukarı doğru çekiyorum(nasıl çekersem çekeyim) en üst kısma değer değmez kendiliğinde hoppala geri aşağı iniyor.

yeniden çekiyorum, yine aynı.

10 saniye düğmeye basılı tutuyorum yine aynı sorun devam ediyor.

hani yukarda bişey varmış da bunu hisseden bir sensör varmış gibi camı tam sıkıştırmadan geri bırakıyor.

sizce sorun nedir ve nasıl çözülür.

şimdiden teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Sıkışma hissediyor, güvenlik nedeniyle indiriyor. Arkadaşların dediği gibi o bölgede biraz temizlik ile çözebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhammed Said ÖZER
Selim ASLAN yazdı:

herkese merhaba

Benim Ford Galaxy, son günlerde beni çıldırtacak bir hata yapmaya başladı.

Şoför camını yukarı doğru çekiyorum(nasıl çekersem çekeyim) en üst kısma değer değmez kendiliğinde hoppala geri aşağı iniyor.

yeniden çekiyorum, yine aynı.

10 saniye düğmeye basılı tutuyorum yine aynı sorun devam ediyor.

hani yukarda bişey varmış da bunu hisseden bir sensör varmış gibi camı tam sıkıştırmadan geri bırakıyor.

sizce sorun nedir ve nasıl çözülür.

şimdiden teşekkür ediyorum

Selim Bey, bir seneden fazla olmuş ama merak ettim. Sorun çözüldü mü?

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Aynı problem benim focus 2011 Hb aracımda da vardı. Sol arka cam da aynı şekilde tam kapatınca aşağı iniyordu yarıya kadar. Sanki bir şey sıkışmış gibi. Bakıma götürdüğümde elektrik ustası baktı. Kapının döşemesini söktü. Cam motorunun soketini söktü geri taktı düzeldi. Başka hiç bir şey yapmadı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Gedik yazdı:

Bakıma götürdüğümde elektrik ustası baktı. Kapının döşemesini söktü. Cam motorunun soketini söktü geri taktı düzeldi. Başka hiç bir şey yapmadı. 

yeterince yapmış zaten, söküp takarken kasan bir yer varsa düzelmiştir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Atilla Demirel
Murat Gedik yazdı:

Aynı problem benim focus 2011 Hb aracımda da vardı. Sol arka cam da aynı şekilde tam kapatınca aşağı iniyordu yarıya kadar. Sanki bir şey sıkışmış gibi. Bakıma götürdüğümde elektrik ustası baktı. Kapının döşemesini söktü. Cam motorunun soketini söktü geri taktı düzeldi. Başka hiç bir şey yapmadı. 

Bende 2011 model benzinli smax var aynınsorun arka sol camda vardı otomatik camı kapatırken camın üstüne baskı uyguladım geri tepti ogünden beri sorunsuz çalısıyor  bazen takılsada hemen toparlanıyor kapanıyor sükür 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...