İçeriğe Yönlendir

Mercedes 190e Su Kaynatma Sorunu

ihsan Karataylı

Recommended Posts

ihsan Karataylı

İyi günler. 90 model 190e 2.0 lpg'li aracım mevcut. Normal arabayla giderken hiçbir sıkıntı yok hararet yükselmiyor fakat durup arabayı stop ettiğim zaman yedek su deposundaki suyun neredeyse tamamını tahliye borusundan boşaltıyor. Giderkende dururkende hararet gayet normal hiç yükselmiyor 87 sabit kalıyor. Termostat değiştirdik sorun çözülmedi su deposundanki kapakta ufak bir kaçırma mevcuttu yeni kapak aldık yine sorun çözülmedi. Borularda hava kalmıştır dediler onu yaptık yine çözülmedi. Bir kaç bilen birisine sorduk conta yanıktır dediler fakat aracın gaz yemesinde herhangi bir problem olmadığı gibi beyaz duman atma sorunuda yok. Kalorifer boruları tıkalıdır dediler fakat tıkalı olsa bu sefer hararette yükselmez miydi devirdayım az olacağı için? Lpg ye giden borulardan kaçak vardır diyen oldu fakat herhangi bir gaz kokusu almıyorum. Bu arada aracın moturunda gaz üfleme falan vb. sorun yoktur. Yardımcı olur musunuz acaba?

Yorum bağlantısı
ihsan Karataylı
Talha Bilgi yazdı:

Radyatör kapağı kontrol edildimi ? 

evet onu da kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
ihsan Karataylı yazdı:

İyi günler. 90 model 190e 2.0 lpg'li aracım mevcut. Normal arabayla giderken hiçbir sıkıntı yok hararet yükselmiyor fakat durup arabayı stop ettiğim zaman yedek su deposundaki suyun neredeyse tamamını tahliye borusundan boşaltıyor. Giderkende dururkende hararet gayet normal hiç yükselmiyor 87 sabit kalıyor. Termostat değiştirdik sorun çözülmedi su deposundanki kapakta ufak bir kaçırma mevcuttu yeni kapak aldık yine sorun çözülmedi. Borularda hava kalmıştır dediler onu yaptık yine çözülmedi. Bir kaç bilen birisine sorduk conta yanıktır dediler fakat aracın gaz yemesinde herhangi bir problem olmadığı gibi beyaz duman atma sorunuda yok. Kalorifer boruları tıkalıdır dediler fakat tıkalı olsa bu sefer hararette yükselmez miydi devirdayım az olacağı için? Lpg ye giden borulardan kaçak vardır diyen oldu fakat herhangi bir gaz kokusu almıyorum. Bu arada aracın moturunda gaz üfleme falan vb. sorun yoktur. Yardımcı olur musunuz acaba?

Merhaba,

Aynı değil ama benzer sorun Civic de başıma gelmişti. Radyatör kapağını değiştirdiğimizde sorun çözülmüştü.

Yorum bağlantısı
ihsan Karataylı
Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Aynı değil ama benzer sorun Civic de başıma gelmişti. Radyatör kapağını değiştirdiğimizde sorun çözülmüştü.

O kısımı kontrol ettiğimde herhangi bir problem göremedim fakat yeniden bakacağım öneriniz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
ihsan Karataylı yazdı:

Arabanın el kitabına bakın, nasıl bir karışım ile soğutma sıvısı konulmalı öğrenin. Normal şebeke suyu koyuyor iseniz fışkırıp boşalması normaldir. Çünkü normal su fazlaca kaynar buhar yapar. Bence siz açın bi el kitabına bakın. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

9 litre soğutma suyu kapasitesi varmış arabanın. 4,5 litre antifirz konulması gerekiyormuş. 

Bir kovaya 4,5 litre su 4,5 litre glikol antifriz doldurun karıştırın, arabaya doldurun . bakalım basınç ortadan kalkıcakmı. 

Yorum bağlantısı
ihsan Karataylı
Ali Darbaz yazdı:

9 litre soğutma suyu kapasitesi varmış arabanın. 4,5 litre antifirz konulması gerekiyormuş. 

Bir kovaya 4,5 litre su 4,5 litre glikol antifriz doldurun karıştırın, arabaya doldurun . bakalım basınç ortadan kalkıcakmı. 

Öncelikle önerin için teşekkür ederim. Yapacağım. Klimayı geçen haftalarda yaptırmıştık. Az önce klima borularına falan bakıyorduk içerisine odun parçası gibi birşey koymuşlar. Onu çıkardım 20dk kadar arabayi zorladım sürdüm trafiğe girdim su atma sorunu olmadı. fakat bu sefer klima soğuk üfürürken ara ara sıcak üfürmeye başladı.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
ihsan Karataylı yazdı:

evet onu da kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok

Benim başka bir aracımda başıma geldi, üzerinde 16 ibaresi olan radyatör kapağını 20 ibaresi yazan bir radyatör kapağı ile değiştirmemi istedi ustalar değiştirdik düzeldi. Lakin aradan 1-2 ay geçtikten sonra sanırım radyatör kapağı kaynaklı olabilir bilmiyorum radyatör patladı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...