İçeriğe Yönlendir

Astra H aracım için FM Transmitter Seçimi?

Serkan Özmen

Recommended Posts

Serkan Özmen
Ali Gök

bunların envayi çeşidini kullandım ben eski arabamda hiçbirinden verim alamadım.

astra h grubunda facebokta bitane küçük devre yapıyorlar teybe montajı flan da kolay . çoğu o şekilde çözüyorlar.

yada ekranlı teyp takcaksın ama mp3 okumuyor ise farklı farklı markalarda 2 3 tane cd alıp deneme yapın derim. bazı teypler cd markasını seçer ben farklı marka cd ile çözebilirsin diye tahmin ediyorum

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Yıllardır Xiaomi Roidmi 3S kullanıyorum. Tek bir cızırtı yoktur. Ses kalitesi çok iyi. Olumsuz  yönü olarak  telefon görüşmesi yapılamıyor. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan
(düzenlendi)

@Ali Gök'ünde dediği gibi bende kullandım hiç bir işe yaramadığı yetmiyormuş gibi sigorta yakıyor.

tarihinde Rıdvan Turan tarafından düzenlendi
düzeltme
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

4 buçuk senedir roidmi nin ilk versiyonunu kullanıyorum arabada aux girişi olmasına rağmen (torpidoda kablo karmaşası falan) hem şarj işi görüyor hemde müzik. Korkuteli nde hiç sıkıntı yok, zaten 4 radyo var, Antalya girişte bir cızırtı yapıyor aşağı merkeze ininde onda bitiyor. İstanbul'da 2 sene kullandım sıkıntı olmuyor boş frekansı bulunca. 

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Osman Nuri Köknar yazdı:

Yıllardır Xiaomi Roidmi 3S kullanıyorum. Tek bir cızırtı yoktur. Ses kalitesi çok iyi. Olumsuz  yönü olarak  telefon görüşmesi yapılamıyor. 

Tek farkları telefon görüşmesi ise çok sorun değil benim için. 3S daha uygun fiyatlı. Ayrıca cep telefonumun markası da Xiaomi. Uyum konusunda da bir avantajı our mu sizce? Bir de bu 3s in bluetooth versiyonu 4.2 olarak gözüküyor. Yukarıdaki linkteki Baseus marka olan ise 5.0. Ses kalitesi ve bağlanma yönünden bir fark olur mu acaba? 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

ben bundan çok memnunum 

S-Link SL-BT232 Led Ekran USB-TF 2.1A Bluetooth Destekli Fm Transmitter

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

4 buçuk senedir roidmi nin ilk versiyonunu kullanıyorum arabada aux girişi olmasına rağmen (torpidoda kablo karmaşası falan) hem şarj işi görüyor hemde müzik. Korkuteli nde hiç sıkıntı yok, zaten 4 radyo var, Antalya girişte bir cızırtı yapıyor aşağı merkeze ininde onda bitiyor. İstanbul'da 2 sene kullandım sıkıntı olmuyor boş frekansı bulunca. 

Ahmet bey merhabalar. Konunuzu inceledim. Siz bu aletin ilk versiyonuna sahipsiniz. S2 de akü voltaj ölçümü yapabildiğinden bahsetmişsiniz? Acaba s3 de böyle bir özellik var mıdır? Yok ise s2 nin bir artı özelliği daha ortaya çıkmış olacak :) Arada fiyat farkı 2 katından fazla var. Değer mi siye düşünmeye başladım. Ya da Baseus un üstteki linkte attığım T şeklinde olan modeli var. O da çok hoşuma gitti. Kararsız kaldım şimdi?

Aydın Akdeniz yazdı:

Aydın Bey, bu ürün Olgu Bey'in daha önceki yıllarda tavsiye ettiği Aukey'in ürününe çok benziyor. Aynı kalitede değildir sanırım? Çünkü aynı ürün şu anda 350-400 TL bandında geziyor. Ama yine de teşekkür ederim öneriniz için. İnceleyeceğim. 👍

Rıdvan Turan yazdı:

@Ali Gök'ünde dediği gibi bende kullandım hiç bir işe yaramadığı yetmiyormuş gibi sigorta yakıyor.

Rıdvan Bey, acaba sigorta yakan modeller heryerde satılan ucuz fiyatlı ürünlerden olmasın? Mesela yukarıda linklerini attığım ürünlerin arasında Anker marka olanlar da var. Bildiğim kadarıyla Anker elektrikli ürünler konusunda oldukça iyi ürünler üreten bir firma?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
Serkan Özmen yazdı:

Aydın Bey, bu ürün Olgu Bey'in daha önceki yıllarda tavsiye ettiği Aukey'in ürününe çok benziyor. Aynı kalitede değildir sanırım? Çünkü aynı ürün şu anda 350-400 TL bandında geziyor. Ama yine de teşekkür ederim öneriniz için. İnceleyeceğim. 👍

focus 2.5 var bende . ses sistemi çok kaliteli ve basslı müziklerde özellikle deniyorum modülü . hiç azalma veya parazit olmuyor. hatta birkaçtan daha aldık arkadaşlara onlarda memnun. bana göre tek sorun her açıldığında bt'dan başlıyor. mode tuşuyla hafıza kartına geçiriyorum . 

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen

https://urun.n11.com/fm-transmitter/xiaomi-roidmi-3s-bluetooth-fm-transmitter-arac-sarj-adaptoru-P287236792

Yukarıdaki üründen aldım arkadaşlar. Kupon ile birlikte 100 TL ye geldi. İnşallah beklediğim kalitede çıkar ve aracın sigortasını attırma sorunu falan çıkmaz. 

Deneyimleyince sizlere buradan bilgi veririm inşallah.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. 😊

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Serkan Özmen yazdı:

S2 de akü voltaj ölçümü yapabildiğinden bahsetmişsiniz? Acaba s3 de böyle bir özellik var mıdır

Var ikisinde de akü takibi. Eski araçlarda çakmaklıga uymuyor olduğu için "full competible" diyerek soketi değiştirdi firma S3 de. S1 ve S2 her çakmaklıga uyumlu değil.

Xiaomi-ROIDMI-3S-car-charger-vs-ROIDMI-2

S2 16, S3 15 dolar yurtdışında, Türkiye'de saçma fiyat farkı var değmez.

S2

+ Konuşma özelliği

- eski soket uyumlu değil

S3 

+ Hızlı şarj var

+ Bütün çakmak soketlerine uyumlu

- konuşma özelliği yok

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Var ikisinde de akü takibi. Eski araçlarda çakmaklıga uymuyor olduğu için "full competible" diyerek soketi değiştirdi firma S3 de. S1 ve S2 her çakmaklıga uyumlu değil.

S2 16, S3 15 dolar yurtdışında, Türkiye'de saçma fiyat farkı var değmez.

S2

+ Konuşma özelliği

- eski soket uyumlu değil

S3 

+ Hızlı şarj var

+ Bütün çakmak soketlerine uyumlu

- konuşma özelliği yok

S3 aldım Ahmet Bey. Bence de çok fiyat farkı vardı. Ve uyumluluk konusunu bilmiyordum. Doğru olanını aldığıma sevindim. Bugün programını da kurdum telefona. İsmi değişmiş sanırım. MOJIETU diye bir ismi var. Ürün de yolda. Bakalım memnun kalacakmıyım ses kalitesinden? :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Serkan Özmen yazdı:

MOJIETU diye bir ismi var

Evet isim değişmiş 2. kez. hayırlı olsun. Hızlı şarj kısmı ile ilgili tam bilgi alamadım, bendekinden hızlı ise değiştireceğim bende, çok da şart değil ama yeni yenidir :)

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Evet isim değişmiş 2. kez. hayırlı olsun. Hızlı şarj kısmı ile ilgili tam bilgi alamadım, bendekinden hızlı ise değiştireceğim bende, çok da şart değil ama yeni yenidir :)

Teşekkür ederim.

Şarj kısmını daha deneyemedim. Denediğimde buradan bilgi veririm muhakkak. Ama ses kısmı gayet güzel cihazın. CD kalitesinde ses alabiliyorum cihazdan. Tabi burada küçük şehirde oturmanın avantajı da var. Frekans karışması olmuyor. Bu hafta içi uzun yolda deneme fırsatım olacak. Bakalım, ondan da memnun olursam gerçekten tavsiye verebileceğim bir cihaz olacak.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Antalya girişte bir cızırtı yapıyor aşağı merkeze ininde onda bitiyor

Frekansı değiştirdim korkuteli- topçam arası hiç sıkıntısız müzik dinliyorum artık 😎  (zaten 2-3 dakikalık bir yerde yapıyordu ama o da yok artık)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...