İçeriğe Yönlendir

Fiesta Buji Seçimi

Ferhat Tiryakioğlu

Recommended Posts

Ferhat Tiryakioğlu

Herkese gunaydin.Aracim ford fiesta 1.25 ghia 2000 model.Aracimin bujilerini degistirmek istiyorum.Biraz arastirma sonucunda iridyum yada platin uclu bujilerin oldugunu ogrendim.Acaba iridyum uclu buji takmak iatesem bir problemle karsilasirmiyim?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şu sorunun cevabını arıyorsunuz: nikel bujiye göre tasarlanmış bobin/distribütör iridyum bujinin akım/voltaj değerlerini karşılayabilecek mi? Aracınızın ateşleme sistemi iridyum bujiye sağlıklı güç sağlayabilecek mi ya da bozma ihtimali nedir

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

O zaman en iyisi orjinal olani diyorsunuz sanirim Tansu hocam oylemi?Birde sunuda belirtmek isterimki degistirmek istememdeki sebepte dusuk devirlerde gaza yuklendigim zaman tekleme silkeleme yapiyor 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ferhat Tiryakioğlu yazdı:

O zaman en iyisi orjinal olani diyorsunuz sanirim Tansu hocam oylemi?Birde sunuda belirtmek isterimki degistirmek istememdeki sebepte dusuk devirlerde gaza yuklendigim zaman tekleme silkeleme yapiyor 

O sorun başka. Benim önerim fabrikada takılan buji. Ha ateşleme sisteminiz güncellenmiştir ya da değişmiştir, o zaman ona göre alın tabi. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

Hocam cahilligime verin ama atesleme sistemi guncellenmistir derken tam olarak ne anlamam gerekli?Yani nasil guncelleniyorki

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ferhat Tiryakioğlu yazdı:

Hocam cahilligime verin ama atesleme sistemi guncellenmistir derken tam olarak ne anlamam gerekli?Yani nasil guncelleniyorki

Belki revize edilmiştir. Farklı şeyler takılmıştır. Sizden önce de takılmış olabilir. Eski sahipleri değiştirmiştir vs

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

AYFS 22 FM kodlu motorcraft buji kullanabilirsiniz. İridyum buji aracınız için tavsiye edilmiyor.  22 FM platinium  bujidir, bizzat denediğim sorunsuz ve en uyumlu bujidir. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

Tavsiyeniz dogrultusunda bu bujiyi almaya karar verdim Inan hocam tesekkur ederim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Orjinali neyse onu alın geçin önemli olan eski olmaması yanık olmaması. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Mehmet Göktürk yazdı:

Orjinali neyse onu alın geçin önemli olan eski olmaması yanık olmaması. 

AYFS 22c kodlu buji orjinali ama piyasada yok. Ayrıca platinium değil. 

En uyumlu muadil 22 FM. Zetec motor focus 1 de de aynı buji var.

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

Hocam bu tavsiye ettiginiz buji takimini internette buldum ancak 180 tl fiyati var yalniz takimi 60 70 tl arasi yan sanayi bujilerde var ama platinum degil.yan sanayi tercih edilmesi dogru olurmu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...