İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Akü Üretim Tarihi

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

ford fiesta aracımda kullandığım varta alçak akünün üretim tarihini nasıl öğrenebiliriz. 

herhangi bir belge yok. 

akünü üst plastik parçasında 17 16L yazıyor ama bunun üretim tarihi ile bir alakası var mı_ ? 

Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz
Ümit Türk yazdı:

ford fiesta aracımda kullandığım varta alçak akünün üretim tarihini nasıl öğrenebiliriz. 

herhangi bir belge yok. 

akünü üst plastik parçasında 17 16L yazıyor ama bunun üretim tarihi ile bir alakası var mı_ ? 

Sağında solunda baskılı şekilde mutlaka yazması lazım.Aküyü söküp bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Ümit Türk yazdı:

herhangi bir belge yok. 

Varta akülerde 3rakam ve 1 harften oluşan bir yazı göreceksin akünün üzerinde. 

Yukarıda yazdığım kodun okuması soldan sırasıyla ilk iki rakam GÜNÜ, sonraki tek rakam YILI ve de harf AYI temsil eder.

Örneklemem gerkirse 128A

12. gün 2018 OCAK ayı...

Bazı yerlerde sizdeki gibi 4 rakam ve 1 harften oluşan aküler de gördüm. Sizin verdiğiniz bilgiyi de şöyle okudum.

17. gün 2016 L(KASIM)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Gencay Bengli yazdı:

Varta akülerde 3rakam ve 1 harften oluşan bir yazı göreceksin akünün üzerinde. 

Yukarıda yazdığım kodun okuması soldan sırasıyla ilk iki rakam GÜNÜ, sonraki tek rakam YILI ve de harf AYI temsil eder.

Örneklemem gerkirse 128A

12. gün 2018 OCAK ayı...

Bazı yerlerde sizdeki gibi 4 rakam ve 1 harften oluşan aküler de gördüm. Sizin verdiğiniz bilgiyi de şöyle okudum.

17. gün 2016 L(KASIM)

üst kısımda 470A diye bir rakamda gördüm ama alakası yok sanırım bununla. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Akü garanti belgesinde yer alan 14 haneli seri numarasını aşağıdaki Varta Türkiye distribütörü olan karat güç sistemleri linkine girerek yapacağınız sorgulama neticesinde akünüzün üretildiği dönemsel çeyreğe ulaşabilirsiniz. Aküler geri dönüşümlü olduğundan kutu üzerinde rakam ve harf şeklinde yazan ay, gün ve yıl ibaresi yalnızca kasanın üretim tarihini ifade etmektedir.

http://karatguc.com/index.php/tr/seri-no-sorgulama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

İnternetten araştırdığımda, akünün (-) kutbunun üzerinde akünün üretim tarihi yazdığı söylenmekte. 2014 model  Eylül ayı üretimli Ford Fiesta aracımdaki orjinal aküde 37 14 yazmakta. 2014 yılı 37. hafta demekmiş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...