İçeriğe Yönlendir

2004 Fiesta / Torna mı Disk Balata Değişim mi?

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Merhabalar tavsiyelerinize ihtiyacım var. Torna fiyatlarını hiç bilmiyorum onuda tahmini yazarsanız sevinirim

Eğer Değişim ise:

Orjinal Ön fren balata ort. 130₺  // Bosch - Kale - Delphi  ön fren balata ort 100₺    Hangisini tavsiye edersiniz?

Bosch ön fren disk ort.      250₺ // Delphi ön fren disk ort. 230₺ Hangisini tavsiye edersiniz?

Aracım 2004 model 1.4i comfort Benzin&lpg / 176.000km

Balatalar için ustalar 173.500 kmde 5.000 km sonra gel balataları değişelim dedi ancak diski de değişmek istiyorum.

Tahminimce aracın ilk günkü balata ve diski olabilir. Daha öncesinde torna gördüğünüde sanmıyorum.  Tavsiyenize açığım. 

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

ön fren diski ve balatası konusunda deneyımlı bırısı olarak mutlaka bıre bır orjınal taktır. balata ve dısk orjınal osun yoksa yuksek hızlarda frende tıtreme yapıyor

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Serhat Mirkelam yazdı:

ön fren diski ve balatası konusunda deneyımlı bırısı olarak mutlaka bıre bır orjınal taktır. balata ve dısk orjınal osun yoksa yuksek hızlarda frende tıtreme yapıyor

Titreme şuanda yüksek hızlarda ki bu yüksek hızdan kastım 70 km ve üstü maalesef var. O yüzden titremeyi umursamıyorum. Disk orjinali ile delphi yada bosch arasında neredeyse 2 kat fark var. Balata için orjinal alabilirim ama.

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

Balata mutlaka orjınal al, disk değişimi bende yapacam ama orjınal alacam. orjnal parcalar anormal pahalı

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Balata önemli. Onda orjinali kullanın. Diski tornalatmanızı hiç önermiyorum. Diskler kısa ömürlü şeyler olmadığından, miadı dolduğunda tornalatmadan değiştirmek en doğrusudur. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

orjinal bakın.

ben delphi disk taktırdım  1 sene sonra yine titreme yaptı. balatalarda yan sanayi gerçi kale marka. 

aslında ne kadar orjinal takılırsak okadar iyi olur. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bahsettiğiniz balata markaları ses sorunu yaratan markalar, Astra J gruplarında denk geldim. Başka markalar bakın. Astra J için Hi-Q öneriliyordu onu kullanıyorum ve memnunum.

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Ümit Türk yazdı:

orjinal bakın.

ben delphi disk taktırdım  1 sene sonra yine titreme yaptı. balatalarda yan sanayi gerçi kale marka. 

aslında ne kadar orjinal takılırsak okadar iyi olur. 

Hocam 400 tl diske verme gibi bir lüksüm yok. Normalde aracın mekanik motor tarafına para harcamaktan keyif alırım paradan kaçınmam ancak bu araç için 400tl disk çok bence.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende öyle düşünüp meyle disk aldım, 1 sene sonra tornaya verdiğim para (geçen sene ön iki disk 80 liraydı sanırım) ile orjinal parasına geldi şuan yine titriyor... Kesinlikle orjinal disk ve balata alım dedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Ayni sorun benim aracim da vardı.Balataları orjinal ile değistirdim fren yaparken titremesi kesildi. Kesinlikle orjinal ya da kaliteleli olmasina dikkat edin. Sonuçta aracın durması frene bağlı riske etmeyin.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
ALİ SEYKAN

Bugün disk tornalatma ve balata değişimi yaptırdım. 380 tl tuttu işçilik dahil. Balatalar orijinal motocraft. Mevcut olanlar kale markaydı. Usta bu markanın çok kötü olduğunu söyledi. Titremenin 2 ana nedeni olurmuş. Kalitesiz balata veya sıcak diske su gelmesi. Torna işlemi de her disk için max 1 kere olurmuş. Uzun yol sonrası, rampa inme sonrası ve sık-uzun kullanım sonrası aracı yıkatmamak gerek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Titreme şuanda yüksek hızlarda ki bu yüksek hızdan kastım 70 km ve üstü maalesef var. O yüzden titremeyi umursamıyorum. Disk orjinali ile delphi yada bosch arasında neredeyse 2 kat fark var. Balata için orjinal alabilirim ama.

titreme frene basınca mı var yoksa 70km üstü hızla giderken mi var. Frene basmadan titreme varsa balansla veya diğer yürüyen parçalarla ilgilidir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...