İçeriğe Yönlendir

2. Araç Sigorta Primini Yükseltir mi?

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Farklı yorumlar hem cevremde hem internette okudum sorum şu

Aileye ikinci bir araç alınınca bu araç eşin üstüne mi yoksa kendi üstümüze almalıyız?

Ehliyet süreleri aynı tek fark benim mevcut bir aracım var eşimin yok ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş sahiplik durumuna göre belirlenir. Şöyle eşiniz adına bir araç eskiden alıp en az 1 defa sigorta yenilediyseniz, eşiniz adına sigorta primi daha az çıkar gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Geçmiş sahiplik durumuna göre belirlenir. Şöyle eşiniz adına bir araç eskiden alıp en 1 defa sigorta yenilediyseniz, eşiniz adına sigorta primi daha az çıkar gibi.
Öncesinde bir sigortalılık veya araç sahipliği yok . Kendi adına yaptırmak daha mantıklı o zamansa
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Levent Güzelkalp yazdı:
Selçuk Bakış yazdı:
Geçmiş sahiplik durumuna göre belirlenir. Şöyle eşiniz adına bir araç eskiden alıp en 1 defa sigorta yenilediyseniz, eşiniz adına sigorta primi daha az çıkar gibi.

Öncesinde bir sigortalılık veya araç sahipliği yok . Kendi adına yaptırmak daha mantıklı o zamansa

Direk 4. Basamaktan sigorta yapılacak hiç adına araç olmadıysa. Sizin aynı anda 2. Araç olmadı ise size de 4. Basamaktan giriş yapılır. Geriye yaş vs durumları kalıyor ama onlarda artık çok etkilemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Direk 4. Basamaktan sigorta yapılacak hiç adına araç olmadıysa. Sizin aynı anda 2. Araç olmadı ise size de 4. Basamaktan giriş yapılır. Geriye yaş vs durumları kalıyor ama onlarda artık çok etkilemiyor.
Tesekkür ederim o zaman abicim benim üzerine 2 araç vardı ama o da 10 yil önce idi . Çok bir şey fark etmiyormuş anladığım artık hanımın üstüne olacak gibi bizim favori arabalar gitti bayram sonrasına kaldı araba sevdasi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Levent Güzelkalp yazdı:
Selçuk Bakış yazdı:

Tesekkür ederim o zaman abicim benim üzerine 2 araç vardı ama o da 10 yil önce idi . Çok bir şey fark etmiyormuş anladığım artık hanımın üstüne olacak gibi bizim favori arabalar gitti bayram sonrasına kaldı araba sevdasi

10 yıl önce de olsa etkisi olabilir, aynı sınıfta olması yeterli aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Levent, Selçuk gerekli bilgiyi doğru olarak aktarmış.. 

Eşinin adına geçmişte hiç araç olmadıysa, kendi adına al.. 

Mevcutta bir aracının olmasının artı yada eksi bir etkisi olmaz ancak, geçmişte kalan araç değişikliklerinde kullanılmamış indirimlerin olabilir.. 

Yada en doğrusu senin ve eşinin TC'si ile sorgulama yapmaktır. Sorgulamada olumlu yada olumsuz durumlar varsa ortaya çıkar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben indirim alamamıştım, eskiyi satınca, yeni alınanı zeil yaptık nerdeyse yarıya düştü. 

Ama bu farklı tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Mehmet Ozyurek yazdı:
Levent, Selçuk gerekli bilgiyi doğru olarak aktarmış.. 
Eşinin adına geçmişte hiç araç olmadıysa, kendi adına al.. 
Mevcutta bir aracının olmasının artı yada eksi bir etkisi olmaz ancak, geçmişte kalan araç değişikliklerinde kullanılmamış indirimlerin olabilir.. 
Yada en doğrusu senin ve eşinin TC'si ile sorgulama yapmaktır. Sorgulamada olumlu yada olumsuz durumlar varsa ortaya çıkar. 

Anladım abi . Bilgi için teşekkür ederim . Piyasada araç kalmadi bayramdan sonra daha araç çıkar gibime geliyor hayırlısı artik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...