İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Double Teyp Bağlantısı

Osman BAKIR

Recommended Posts

Osman BAKIR

İyi forumlar ustalarım 2011 model lx paket 90 lık connectimiz bulunmaktadır, bu araca teyp takacağım fakat bir sorunum var. Daha önce teyp bağlantıları yapmadığım için kabloları nasıl bağlamalıyım tespit edemedim, dışarıda yaptırayım dedim direksiyonun yanındaki tuşları çalışmaz dediler. Yardımcı olabilecek olan var mı? Elimde hem aracın orijinal teybinin hem de takmak istediğim teybin kablo şemaları var.  Takmak istediğim cihaz AVQO U-1425

Aracın orijinal cihazı için bulduğum;

CVz9E7.png

Takmak istediğim cihaz için bulduğum;

ZXrfBC.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orjinal soketin b slotu 6 nolu pin direksiyon komutu. Yeni cihazda yeri var zaten. Ara adaptör oluyor bunlarda ekseri. Kes biç yapmadan takmak için. Herşey çalışıyor o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman BAKIR

Bahsettiğiniz ara adaptör için araştırma yaptım ama bulamadım. Bana hangi kablolar nereye bağlanacak onun tablosunu çıkarabilen birisi olursa, sadece kablo bağlantısına 200 tl vermekten kurtulacağım.

Yorum bağlantısı
Osman BAKIR

Arkadaşlar bu bağlantıyı bana kağıt üzerinde yapabilecek birisi yardımcı olursa cidden çok iyi olacak. Anlayan birilerinden hala yardım beklemekteyim

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arabanın orijinal soketini bozmamanızı tavsiye ederim.

Bunun için önce bir ucu kablolu diğer ucu dişi soket almanız lazım.

Soket kısmı arabadan gelen erkek tarafına takılacak, kablosu ise aldığınız teybin soketinin kablolarına bağlanacak.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

aracın orjinal kablolarını kesmeyin,orjinal erkek soketini bulup baglantı yapın,erkek soketten çıkış alın,ben öyle yaptım..

orjinal teybin arkasında hangi kablonun ne işe yaradıgı zaten yazıyor.

8 tane hoparlör kablosu (çift renkli kablolar),12 volt kablosu (genelde kalın sarı kablo),,kontak kablosu (genelde kırmızı),,,

şase kablosu (genelde kahverengi) bunlar yeterli...

orjinal teybin arkasında soketler kablolar yazar,

sakın yanlış baglantı yapma aracın veya teybin yanma tehlikesi olabilir.

benim şahsi fikrim bilginiz yoksa kurcalamayın,ehil ustasına yaptırın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Ara adaptör oluyor bunlarda ekseri.

ara adaptörde direksiyon kumanda soketi olmuyor, paynır da çalışmadı

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Teyp'te direksiyon kumandası seçeneği varsa(var diye biliyorum o teypte) direksiyon kumandasından gelen 2 kablo var onu teypteki uygun kabloya bağlayınca teyp üzerinden tuşları tanıtınca sorunsuz çalışıyor direksiyon kumandası.

Hangi kablo neye yaradığını hatırlamıyorum,, ben eski aracıma yaptırırken soketleri kesip yaptırmıştım nasılsa sonra orjinal teyp takılmıycak diye hiçbir sorunda yaşamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...