İçeriğe Yönlendir

Cerato - Tekleme Sorunu

Enes Kaya

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.2010 model bir kia cerato benzin lpg  aracım var.1 aya yakındır rölantide tekleme sorunu yaşıyorum.Önce  lpg ustasına gittim lpgdedir diye bos yere enjektörler değişti. Sonra bujiler değişti bir parça düzelir gibi oldu.ama sonra yine aynı.dün bobinler kontrol edildi yenileri ile denedik bir değişiklik olmadı.gitmedigim usta kalmadı çözebilende olmadı.yardım rica ediyorum.bu arada yozgattayim bu civarlarda bildiğiniz iyi bir usta varsa onada giderim.saygılar...şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

nasıl bir tekleme var? giderken mi? rölantide ışıkta beklerkenmi? gazdan çekip hemen basınca silkeleme şeklindemi? MAP sesörü varsa onu bir temizlemek lazım.

Yorum bağlantısı
Dogan Arsiray yazdı:

nasıl bir tekleme var? giderken mi? rölantide ışıkta beklerkenmi? gazdan çekip hemen basınca silkeleme şeklindemi? MAP sesörü varsa onu bir temizlemek lazım.

Öncelikle cevabiniz için teşekkür ederim. Hocam rölantide ışıkta beklerken var.ayrica kalkarkende sanki araba gitmek istemiyor gibi oluyor gaz yemiyor yani.çözecek usta bulamıyorum malesef map sensörünü temizlemedim yerinide bilmiyorum ve neyle temizlendiğini 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray

pek çok sebebi olabilir bunun. ateşleme arızası, valf yanığı, motor kontrol ünitesi problemi, gaz kelebeği dijital ise bunun kendisi, bu parçanın kalibrasyonu, dijital değilse TPS, TPS ile birlikte rölanti ayarlayıcı.

yani çok daha spesifik gözlem sonuçları lazım teşhis için.

mesela soğukken varmı problem? yok ise oksijen sensörü bozulmak üzeredir. sıcakken varsa zatne oksijen sensörü ve belki TPS problemlidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...