İçeriğe Yönlendir

2014 Auris Hybrid Bir Depo Ile 1400 KM? Ve Genel Bilgi

Galip Kul

Recommended Posts

Bir arac bulduk yaksalik 2014 2015 araliklarinda cok var hybrid. Arac 150 bin km de sizce hybrid bir aractn bakilmasi gereknler neler ekspertizden once dizel ve benzinliye bakar gibi bakmak yeterli olur mu almak icin ?

Bu aracin yol tutusu ic yalitimi sizce nasil uzun yolda performans ve konfor olarak sizce tatmin eder mi?  birde bir depo ile 1400 km gittigi yaziyor katalogda sizce bu dogru mu 120 160 km hizlarda bu mumkun mu ?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hımm enteresan. Bende şirket aracı 1.8 litrelik Coralla hibrit var. Bir deposu 40 lt ve yaklaşık 800 km menzille gidiyorum. Ki uzun yolda 700 km civarında menzil bitiyor.

Auriste farklı bir depo boyutu veya pil varsa o başka tabi.

Yorum bağlantısı

Hacı Şenyurt yazdı:

Hımm enteresan. Bende şirket aracı 1.8 litrelik Coralla hibrit var. Bir deposu 40 lt ve yaklaşık 800 km menzille gidiyorum. Ki uzun yolda 700 km civarında menzil bitiyor.

bende anlamadim hocam katologda oyle diyo ama dogrusu farkli tabi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Galip Kul yazdı:

birde bir depo ile 1400 km gittigi yaziyor katalogda

altta ufak yazı ile bu test şartlaı yazar? teorik olarak gidiyordur da pratikte sanmam

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

altta ufak yazı ile bu test şartlaı yazar? teorik olarak gidiyordur da pratikte sanmam

Galip Kul yazdı:

..120 160 km hizlarda bu mumkun mu ?

120-160 ne? :)

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Hacı Şenyurt yazdı:

Hacı bey sizin arac en gelişmiş teknolojı ve gelıstırılmıs pil  ile 700 yapıyorsanız,  aurıs için 1400 km imkansızdır sadece pazarlama reklamını gecmez sanırım 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Özellikle 110-120 ve üzeri hızlarda 1700 km imkansız bence.

Ha 70 km hız, araç boş, klima yok, lastikler en yüksek basınçta ve araç şöförü bir iddia İçin kullanıyorsa belki o değer yakalanır.

Benim ortalamam 5.2-5.5 Lt/100 Km şeklinde bunda bile 40 litrelik depo ile 700-800 Km lik menzile ulaşabilirim. Aracı2019 da sıfır km olarak şirket bizlere kiraladı. 11.000 km ortalamak da 5.2 şerde geziyor. Fabrika verisi ise ortalama 3.9 litre/ 100 Km diyorki buna göre bile 1000 km menzil ancak oluyor.

Auris için ancak depo büyük olmalı veya pil teknolojisi faklı olmalı. Bir de bildiğim kadarı ile 2014-2015 de hibrit auris bizde yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Hacı Şenyurt yazdı:

Özellikle 110-120 ve üzeri hızlarda 1700 km imkansız bence.

Ha 70 km hız, araç boş, klima yok, lastikler en yüksek basınçta ve araç şöförü bir iddia İçin kullanıyorsa belki o değer yakalanır.

şöförde taşıyıcı kamyonun kabininde iseolabilir tabi :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...