İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.25 Yığılma ve Çekiş Sorunu

Yasin Tokmak

Recommended Posts

Yasin Tokmak

Merhabalar 

2013 model 65.000 km bir fiesta 1.25 benzinli hiç tüp takılmamış aracım var

1.sıra oksijen sensörü uyarısı vermişti orj pahalı idi delphi marka taktırdım düzeldi 4000 km gittim özellikle uzun yolda 1.sıra silindir sistemi fakir karışım uyarısı verdi araca katkı kullandık düzelmedi sensörden 6ay sonra tekrar bozuldu yine oksijen sensörü uyarısı verdi araç rampalarda gaz veriyorum hiç gitmiyor gazdan ayağımı çekiyorum vites değişiyorum sonra tekrar basıyorum bu sefer gidiyor sen sörü 2.kez değiştim ve 5 ay geçti aracı gayet iyiydi şuan fakir karışım uyarısı veriyor ve yine gaz yemiyor aracın sorunu nedir nasıl çozerim 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Yasin Tokmak yazdı:

Merhabalar 

2013 model 65.000 km bir fiesta 1.25 benzinli hiç tüp takılmamış aracım var

1.sıra oksijen sensörü uyarısı vermişti orj pahalı idi delphi marka taktırdım düzeldi 4000 km gittim özellikle uzun yolda 1.sıra silindir sistemi fakir karışım uyarısı verdi araca katkı kullandık düzelmedi sensörden 6ay sonra tekrar bozuldu yine oksijen sensörü uyarısı verdi araç rampalarda gaz veriyorum hiç gitmiyor gazdan ayağımı çekiyorum vites değişiyorum sonra tekrar basıyorum bu sefer gidiyor sen sörü 2.kez değiştim ve 5 ay geçti aracı gayet iyiydi şuan fakir karışım uyarısı veriyor ve yine gaz yemiyor aracın sorunu nedir nasıl çozerim 

Dostum senin katalitik konverter dağılmış olmasın ? 

Yorum bağlantısı

katkıyı ne sebep kullandınız ? mekanik bir arızayı düzeltmesi imkansız benim gözümde

bujileri kontrol ettirdinizmi öncelikle .  buji buji kablosu bobin kontrollerini yaptırın belki sorun ordadır en ucuz kontrol edilecek sıralama ile başlayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hata koduna IDS (yetkili servis cihazı) ile mi baktınız yoksa universal bir cihazla mı? Universal cihazlar kodları yanlış yorumlayabiliyor.

Katkı gibi şeyler yarardan çok zarar sağlayabiliyor, dikkatli olmakta fayda var. Her şeyi koymayın motora.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Halk arasında yığılma deniyor sanırım sizin soruna. 

Ali Gök yazdı:

bujileri kontrol ettirdinizmi öncelikle .  buji buji kablosu bobin kontrollerini yaptırın belki sorun ordadır en ucuz kontrol edilecek sıralama ile başlayın

Elektrik düzeni kontrol edildi mi bu işlemler yapılırken? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Tokmak

Bende katalitik konvertörden şüpheleniyorum bujileri orj yeni değiştim bobin orj yeni oksijen sensörü yeni

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Köse
(düzenlendi)

Ateşleme gibi duruyor.buji kablolarını da degistirseydiniz.benzer bir sorun benim araçta başıma gelmişti bujileri değişince düzeldi.enjektorler sağlammı kontrol edilmeli

tarihinde Alpay Köse tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
Yorum bağlantısı
Yasin Tokmak
Ali Gök yazdı:

katkıyı ne sebep kullandınız ? mekanik bir arızayı düzeltmesi imkansız benim gözümde

Hepsi orjinali ile yeni değişti oksijen sensörü de değişti

Yorum bağlantısı
Yasin Tokmak

Araç az önce yolda giderken yavaşladı kendi kendine gitmedi sağa çektim tekrar vitese atıp kalkıp gittim arac öze servislere götürdüm ama hiç birşey çıkmadı düzelme yok yetkili servise götüreceğim yarın umarım çok tuzlu olmaz

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence egzoscuya gidip katalitik konvertörün kenarından ufak bir delik açtırıp içine fener ile bakmalısınız. sonra parça kaynatıp kapatsın.

Yorum bağlantısı
Yasin Tokmak
Ali Darbaz yazdı:

Maf sensörü temizlenecek. Gerekirse değiştirilecek. Birde bunu deneyin. 

Ana araç makinaya bağlanınca maf sensör ağrımadık vermiyor 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Yasin Tokmak yazdı:

Ana araç makinaya bağlanınca maf sensör ağrımadık vermiyor 

Ama araç bilgisayara bağlanınca maf sensörü hatası vermiyor demek istenmiş herhalde.

Yorum bağlantısı
Yasin Tokmak

Bugun aracı yetkili servise götürdüm araç 1 . Sıra oksijen sensörü hatası veriyor dedi fakat bu sensörü iki kez değiştiğim için katalizöre bakalım dediler araç kaldı yarın manifoldu söküp katalizöre bakacaklar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yasin Tokmak yazdı:

uzun yolda 1.sıra silindir sistemi fakir karışım uyarısı verdi

Yasin Tokmak yazdı:

sensörü iki kez değiştiğim için katalizöre bakalım dediler

ilginç bir teşhis ile sökülecek

Yorum bağlantısı
Yasin Tokmak

Yok sökmediler endoskopik cihazla içeriyi görüntülediler problem yok ama oksijen sensörünü orjinali ile değişeceğiz dediler 2100 tl

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...