İçeriğe Yönlendir

Petlas’tan 3PMFS Logolu Yeni 4 Mevsim Lastiği: Multiaction PT565

Koray Demir

Recommended Posts

Koray Demir

Milli gururumuz Petlas, kendi bünyesinde gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla dört mevsim güvenli sürüş sunan yeni nesil bir lastik geliştirdi. Multiaction PT565 adı verilen yeni nesil ürün, tüm sene boyunca, her türlü hava ve yol koşulunda kullanılmak üzere tasarlanmış bir 4 mevsim lastiği olma özelliği taşıyor. İlgili haberde görüşlerine yer verilen Petlas Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Mevsimsel lastik kullanımı konusunda yasal düzenlemeler mevcut ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, özellikle kışların çok sert geçmediği bölgelerde, araç sahipleri lastik değişimini geçe bırakabiliyor. 3PMSF (Üç Tepeli Kar Tanesi) işareti taşıyan 4 mevsim özellikli lastikler, bu konuda tüketicilere güvenli bir alternatif sunuyor. Islak, kuru ve karlı zeminde dengeli performans sağlamak için yerli sermaye, yerli Ar-Ge ve yerli üretimle sunduğumuz PETLAS MultiAction PT565'in büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. 4 Mevsim lastik pazarı, özellikle Avrupa'da da hızlı bir büyüme içerisinde. Bu yeni nesil lastiğimiz, ülkemizde olduğu gibi ihracat pazarlarımızda da büyük başarılar elde etmeye aday.”

uwbs0A.jpg

Üzerinde kış lastiği sertifikasyonu için Kar tanesi (3PMSF) sembolü bulunan Petlas MultiAction PT565, kar üzerinde kullanım için uluslararasetlas MultiAction PT565'in kar testleri, Kuzey Finlandiya'da yer alan dünyaca ünlü Test World Lastik Test Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Diğer testler ise Petlas'ın Kırşehir'de bulunan tam donanımlı Ar-Ge laboratuvarları ve uluslararası akreditasyona sahip test pistinde yapıldı.

uwbvrG.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gelecekte 4 mevsim lastikler daha fazla satacak deniyor, Biraz daha yaz lastiklerine yaklaşırlarsa sıfır araçlarda standart donanım ile gelebilirler. Sıkıntıları kuruda uzun fren mesafeleri. Yaz lastiği 36 m de duruyorsa bunlar 40m üzerinde durabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yasa da tüm araçlara kış lastiği de zorunlu hale gelirse 4 mevsim lastiği satışı bizde de artar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Evet sitede şimdilik tek ebat görünüyor.

uw9jhP.jpg

https://www.petlas.com.tr/lastikler/multiaction-pt555

Ciks, bu etiket değerleri ile işi zor. A C olan bir lastik fiyat farkını yakıttan çıkarıyor zaten, A frenleme kar kalıyor. Birde az önce okuduğum yamuk lastik konusu iyice soğutuyor markadan.

Ekleme: bu eski lastik, konudaki yeni model. Gerçi bunda da ıslak zemin kötü

u0sFqH.jpg

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ciks, bu etiket değerleri ile işi zor. A C olan bir lastik fiyat farkını yakıttan çıkarıyor zaten, A frenleme kar kalıyor. Birde az önce okuduğum yamuk lastik konusu iyice soğutuyor markadan.

Site berbat düzenlenmiş mobilden tam desteklemiyor sanırsam neyi nerde bulacağımı bile bulamadım düzeltme için teşekkür ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Evren Erakçora yazdı:

Gelecekte 4 mevsim lastikler daha fazla satacak deniyor, Biraz daha yaz lastiklerine yaklaşırlarsa sıfır araçlarda standart donanım ile gelebilirler. Sıkıntıları kuruda uzun fren mesafeleri. Yaz lastiği 36 m de duruyorsa bunlar 40m üzerinde durabiliyor.

Yol sesi de fazla ama fren mesafesi kadar önemli değil bence.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

birileri aldıktan sonra iyi yorumlar gelirse satın alınır bence. bekleyip göreceğim.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Dogan Arsiray yazdı:

birileri aldıktan sonra iyi yorumlar gelirse satın alınır bence. bekleyip göreceğim.

Çok zorda kalmadıkça ben almam bilgi olsun diye paylaştım. Kış ılıman geçen yerlerdeki veya yaz-kış iki ayrı lastik maliyeti yüksek gelen kullanıcı kitlesi için tercih sebebi olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Michelin kendini kanıtlamış kaliteli diye aldım ben zamanında CrossClimate 4 mevsim. Tabanı parçalandı. Nette bir sürü şikayet var. 
Petlas belki ondan daha iyidir :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Arıkan yazdı:

Michelin kendini kanıtlamış kaliteli diye aldım ben zamanında CrossClimate 4 mevsim. Tabanı parçalandı. Nette bir sürü şikayet var. 
Petlas belki ondan daha iyidir :) 

Gerçek 4 mevsim lastiği tartışmasız Goodyear Vector 4Seasons Gen3’tür bence. Michelin her konuda çok reklam yapıyor 🙂

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Koray Demir yazdı:

Gerçek 4 mevsim lastiği tartışmasız Goodyear Vector 4Seasons Gen3’tür bence. Michelin her konuda çok reklam yapıyor 🙂

Koray hocam 195-65-15 ölçü için kışlık ne alayım? :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Conti Winter Contact TS860 veya Nokian WR D4.

Teşekkürler :) Benim de aklımda WR D4 vardı. Conti pahalı biraz. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Arıkan yazdı:

Teşekkürler :) Benim de aklımda WR D4 vardı. Conti pahalı biraz. 

Rica ederim. Nokian’ın şöyle bir özelliği var Finlandiya veya Rusya’dan gelen lastikler hep dumanı üzerinde taze oluyor benim bitirdiğim bir takım Wrd4’ler henüz 1 aylıktı.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Iki sene önce yazlıkta petlas aldim gayet memmunum fren mesafesi yol tutusu ve ses olarak kisliklar su an normal durumda ama nasip olursa seneye 215 lerde cikar galiba mevsimlik deneriz artik.iki araba yazlik kislik yedek 10 teker bodrumda yer sıkıntısı da cabasi 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

şu 4 mevsim olayını çözemedim.  gerçekten böyle bir lastiğin faydası var mı? ömründen ömür gider. yazsa yaz kışsa kış lastiği özel olmalı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...