İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2004 / Benzin Filtresi

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Arkadaşlar merhaba,

Bakıma daha çok var ama aklımda bulunsun istiyorum. Yedek parçacı sitelerinde surf yaparken benzin filtresini gördüm :D  Hiç aklımda yoktu. 10.000 bakımında benzin filtresini de değişeyim mi?

En son ne zaman değişmiş bilmiyorum.

Orjinali 125₺ seviyesinde Bosch 70₺ seviyesinde. Orjinali fiyat farkına değer mi? Filtreyi değişmek çok meşakatli bir iş mi? Şunun için soruyorum periyodik bakıma sadece işçilik vereceğim onuda aradan çıkarırlar mı yoksa ek bir işçilik istenir mi?

Araç: 2004 Fiesta 1.4i Benzin&LPG 178.000KM / Bakıma kalan: 5.000 KM

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Benzin filtresinin değişim periyodunu Focus 1’den 60.000 km’de bir diye hatırlıyorum. Hiç değişmesiyse yenilenmesinde fayda var. Orjinali dediğiniz Fomoco ise onu tercih edin şayet Otosan ise Bosch da alabilirsiniz. İşçiliği kolay pek fazla maliyet bindirmez bakıma.

Açınca içi berbat bir halde çıkıyor. Videoda 300 bin mil yapmış bir aracınki sökülüyor.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

ben değiştirdim. aracı 108.000 de aldım.  hatta 130.000 kadar değişmemişti aklıma esince ben değiştirdim. orjinal otosan aldım.  kendinizde değiştirebilirsiniz basit bir işlem.  normal şartlarda 45000 de bir değişir.  benimkisi değişmesede olurmuş gerçi ama aklımdan çıkmış oldu hiç olmazsa. 

Şunun için soruyorum periyodik bakıma sadece işçilik vereceğim onuda aradan çıkarırlar mı yoksa ek bir işçilik istenir mi? cevap: istemezler. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Ben Fiesta 6 aracımda değiştirmiştim. Sadece işçilik olarak tüm bakıma 200 TL vermiştim Acıbadem'de. Orjinal aldım. Bazı forumlarda Bosch marka takanlarda basınç düşüklüğü ve pompada ses diyorlardı. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Arkadaşlar merhaba,

Bakıma daha çok var ama aklımda bulunsun istiyorum. Yedek parçacı sitelerinde surf yaparken benzin filtresini gördüm [emoji3]  Hiç aklımda yoktu. 10.000 bakımında benzin filtresini de değişeyim mi?
En son ne zaman değişmiş bilmiyorum.
Orjinali 125₺ seviyesinde Bosch 70₺ seviyesinde. Orjinali fiyat farkına değer mi? Filtreyi değişmek çok meşakatli bir iş mi? Şunun için soruyorum periyodik bakıma sadece işçilik vereceğim onuda aradan çıkarırlar mı yoksa ek bir işçilik istenir mi?

Araç: 2004 Fiesta 1.4i Benzin&LPG 178.000KM / Bakıma kalan: 5.000 KM
2 bakım da bir değiştiriyorum. Araç lpg li ama yinede ne olur ne olmaz
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fark ediyormu peki? dizelde çok fark ediyor. su doluyor içine. hemde hemen fark ediyor.  benzinde pek sanmıyorum... mekanik kirlenme yoksa, benzin kendi başına bir solvent çünkü.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Dogan Arsiray yazdı:

fark ediyormu peki? dizelde çok fark ediyor. su doluyor içine. hemde hemen fark ediyor.  benzinde pek sanmıyorum... mekanik kirlenme yoksa, benzin kendi başına bir solvent çünkü.

hiç farketmedi. farkeder diyenler olacak ama hiç etmedi.

ustam bile gerek yoktu dedi. 

ama dizellerin değişmesi gerektiğinide teyit etmişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ne zaman değiştiği bilinmiyorsa, değişmesi faydalı olur tabi. Konum olarak pek kolay bir yerde değil. Sanırım sağ arka tekerin oralarda. Tarafından emin değilim. Depo çıkışında. Lifte kaldırmazsanız uğraştırır. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Recep Selim Kaya yazdı:

Ne zaman değiştiği bilinmiyorsa, değişmesi faydalı olur tabi. Konum olarak pek kolay bir yerde değil. Sanırım sağ arka tekerin oralarda. Tarafından emin değilim. Depo çıkışında. Lifte kaldırmazsanız uğraştırır. 

sol arka tekerin orda. evet lifte kalıdırılmalı yoksa sökülemez. değişiminde bizzat şahit oldum.  

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Çok teşekkürler. Büyük ihtimalle üzerinde fabrika çıkış filtresi duruyordur :D 5.000 sonra benzin filtresinide elden çıkaralım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...