İçeriğe Yönlendir

Hangi Ford Fusion Alınmalı?

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Arkadaşlar babam yeni bir araba alacak ve Ford Fusion hem bütçe hemde araba olarak onlara uygun gibi. Tabi değişik versiyonları var ve hiç fikir sahibi değilim. Urbanite, Lux, Comfort...vb gibi bir çok seçenek var. Bunların en dolusu, en iyisi şeklinde bilenler bir sıralama yapabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Eğer dizel alacaksa mutlaka 1.6 sı olsun. 1.4 keyif vermez. Üzgünüm paketler konusunda bilgim yok ancak aralarında ciddi farklar olacağını düşünmüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Arkadaşlar babam yeni bir araba alacak ve Ford Fusion hem bütçe hemde araba olarak onlara uygun gibi. Tabi değişik versiyonları var ve hiç fikir sahibi değilim. Urbanite, Lux, Comfort...vb gibi bir çok seçenek var. Bunların en dolusu, en iyisi şeklinde bilenler bir sıralama yapabilir mi?
Lux olan çok var piyasada sanırım. 1.6 dizel almak gerekir diye düşünüyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

1.4 dizeli kullanmıştım çok eskiden , klima açık bayır yukarı biraz zorlanıyordu diye hatırlıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Piyasada da en çok 1.4 dizel var. Bizimkilerin işini görür gibi. Biraz daha araştırayım.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Piyasada da en çok 1.4 dizel var. Bizimkilerin işini görür gibi. Biraz daha araştırayım.
Görmesi lazım çünkü Fiesta ile aynı motor değil mi? Ağırlık farkı var biraz galiba hantallik ondan dolayı olabilir. Bende biraz bakıyorum Fusion el altından :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Barbaros Özdemir

Üst donanım lux. 1,6 tercih. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

1.4 dizel iyi durumdaysa sizi üzmez bence, fiestada çok başarılı buluyorum. 120 sonrası bağırmaya başlasa da gitmem demiyor. Üstelik klima açık rampada 3 yetişkinle kesilmeden gidiyor. 

1.6 benzinli alacağıma 1.4 dizel alırım ben olsam

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa Yanar yazdı:

1.4 dizel iyi durumdaysa sizi üzmez bence, fiestada çok başarılı buluyorum. 120 sonrası bağırmaya başlasa da gitmem demiyor. Üstelik klima açık rampada 3 yetişkinle kesilmeden gidiyor. 

1.6 benzinli alacağıma 1.4 dizel alırım ben olsam

1.6 benzinli gündemde yok zaten. Ya Dizel Fusion ya da 1.5 DCI Nissan Note bakıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
Eyüp Çetin yazdı:

1.6 benzinli gündemde yok zaten. Ya Dizel Fusion ya da 1.5 DCI Nissan Note bakıyoruz.

Skoda Roomster de bakabilirsiniz bu kategorilerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

1.4 dizel fiesta vardı racechipten sonra yüz güldürmeye başlamıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüm fucisonların donanımı aynı biribirinden acaip ilginç farkları yoktu. çıktığı yıla göre isim takılmıştır, urban var mıymış bizfde?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Osman Nuri Köknar yazdı:

Skoda Roomster de bakabilirsiniz bu kategorilerde

Roomsterler pahalı. Uygun olanlar 1.2 veya çok kötü arabalar. Sanırım Note alınacak.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2004 modelini 11 yıl, 183 bin km kullandım aldığımda tek donanımı vardı. Abs, ebd, iki hava yastığı vardı. Güvenlik psketli olanda tan hava yastıkları ve manuel sunroof vardı. Bu model 2005 yada 2006 dan sonra lux oldu. Comfort olanda ön sis farı, abs, ebd ve alaşım jant yok. Urbanite az geldi çift renkli ve nasılsın arka tamponda alüminyum görünümlü eklentiler vardı. 

Çok sağlam taş gibi araçtır. Süspansiyonu biraz serttir, aynı kasa fiestadan ksliteli ve dayanıklıdır. 

kullandığım benzinli idi, 1,4 tdci gitmiyordu dizel olacaksa 1,6 şart. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

2006 1.6 TDCI LUX modelini eşim ve ben (eşim ağırlıklı)  9 sene kullandık 305 bin km de sattık. Orjinal baskı balata ile. Ciddi bir arıza mutsuzluk çıkmadı. Çok memnunduk. 

Ben alınacak ise 1.6 benzinli otomatik ya da 1.6 tdci derim ancak araçlar artık eskidiği için sanırım 1.6 benzinli otomatik ve lpgsiz bulursanız araç daha az km yapmış olacaktır. 

Şu an alacak olsam benzinli otomatik olanı alırım.

not: ülke konuşmayı sevmem ama almanya üretimidir. Hangi fabrika ise arıza istatistiklerinde çok çok az arıza vermesi ile ünlüdür.

Bir de 1.6 dizel al 1.4 alma keyif vermez çekmez gitmez yürümez laflarına bakmayın. gider de çeker de. Yarış arabası almıyorsunuz. Aracın temizini bulursanız 1.4 de olur. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Mehmet hocam 1.4 tüketim olarak iyi ancak uzun yolda gerçekten yorucu bir araba. Bunu 6 yıllık fiesta maceram ile her sene tek gidişte 1200 km yol yaptığım için biliyorum. Örneğin şu anda 1.6 dizel araç kullanıyorum aradaki fark hemen belli oluyor. Ama genel olarak sorunsuz araçlardır. Motoruna yağ değişimi ve ağır bakımları dışında anahtar değmedi. Şehir içinde de sıkışık trafikte aracın bir istediği yerde 2 ile gitmek zor oluyor birinci vitese geçmiyor. Klima motoru verimsizleştiriyor. Dediğim gibi ben racechip taktım sonradan gidişi değişti aracın. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Eyüp Çetin yazdı:

fiestalarla aynı özelliklere sahipler. 

estetik dışında. 

mevcut fiestamı almadan önce çok düşündüm.yüksekliği hoşuma gidiyordu. tipini hiç sevemedim. 

şuan düşünüyorumda keşke alsamıydım? 1.6 almaya bakın. ekonomiye takılmıyorsan az sorun için benzinli .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ümit Türk yazdı:

fiestalarla aynı özelliklere sahipler. 

estetik dışında. 

mevcut fiestamı almadan önce çok düşündüm.yüksekliği hoşuma gidiyordu. tipini hiç sevemedim. 

şuan düşünüyorumda keşke alsamıydım? 1.6 almaya bakın. ekonomiye takılmıyorsan az sorun için benzinli .

Aynı 2005 c max ve focus gibi. Platform aynı ancak c max daha yüksek. Bagaj avantajı da var. Aynı şey fusion ve fiesta içinde geçerli fusion daha ferah ve bagaj az daha geniş. Hatta memur cipi derler kendilerine. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Yeter yazdı:

Mehmet hocam 1.4 tüketim olarak iyi ancak uzun yolda gerçekten yorucu bir araba. Bunu 6 yıllık fiesta maceram ile her sene tek gidişte 1200 km yol yaptığım için biliyorum. Örneğin şu anda 1.6 dizel araç kullanıyorum aradaki fark hemen belli oluyor. Ama genel olarak sorunsuz araçlardır. Motoruna yağ değişimi ve ağır bakımları dışında anahtar değmedi. Şehir içinde de sıkışık trafikte aracın bir istediği yerde 2 ile gitmek zor oluyor birinci vitese geçmiyor. Klima motoru verimsizleştiriyor. Dediğim gibi ben racechip taktım sonradan gidişi değişti aracın. 

hep de uzun yol mu gidecek zaten her yer radar. yakıt pahalı. tın tını gidersen yeter.  

saldırgan atak kullanılırsa türk usulü yetmeyebilir.

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...