İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo'dan Sonra VW Passat

Cengizhan Deniz

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Ahmet Türedi yazdı:

Ben 2015 yılında full opsiyonlu ford mondeo aldım.Daha iş'e araba ile ilk gidişim hemen bir arkadaşım yanaşıp hayırlı olsun ama keşke passat alsaydın dedi.Canım sıkıldı tabi sordum neden diye.yani niye mondeo yerine passat almalıyım,açıklarmısın dedim.Kemküm etti sonuç geldi 2.el dedi.Aslında doğru dedi.aracımı alırken passat highline ile arasında 25.000 tl fiyat farkı vardı.satarken aralarında 75.000 80.000 tl fiyat farkı oluştu :)

O yüzden para 1.planda ise passat zevkler 1. planda ise markanın bir önemi yok.

Ya da ikinci el binenler için mondeo. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben harzaman söylerim otosan ticari araç satarım diyor binekte de fiesta focus satarım Mondeo filan satmasamda olur düşüncesindeler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kısaca mondimi passat mı sorusunun cevabı tamamen duygusal, duygusala bakmayan içinse Mondi demekki....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Zincirin ilk halkası 90 yılların sonunda örüldü. VW iç malzeme kalitesi, yalıtımı, görünüşü müşteride güzel intiba bıraktı. Trabzon’da VW bayiliği teklif edildi, satmaz diye açmamıştık. Sonra Bahadır uçtu gitti. Motor seçeneği çoktu. Türk halkının istediği az yaksın modeline uygun dizelleri binek+kalite ilk VW sunmaya başladı. İlk yıllarda bile dizel motor seçenekleri en az 3 taneydi. Gücüne göre alabiliyordun. İlk halkadan sonra iş 2.ele geldi. Beğenilen bu araçlar 2.elde prim yapıyordu. Ayrıca çok eleştirilse bile servisler her yerde vardı ve kırmızı çizgiyi çok aşmadan yardımcı olmaya çalışıyorlardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Passat ilk üretim yıllarındaki kalitesi ile gönüllerde taht kurdu. Bundan dolayıdır ki aldı başını gitti. Sürüş zevki donanım konusunda çok daha iyi arabalar var. En son 2020 orta donanım Passat kullanmış ve sürüş zevki olarak memnun kalmamıştım. Yeni model passatlarda çok donanım seçilirse ancak mutlu eder. Yoksa hayal kırıklığı yaratabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bi tanıdığım var, sıfır Tirent Passat aldı ama aklı hala Kangoo'da. (Arabadan pek anlamamasının  da etkisi var tabi).

• Beğen 8
  • Mutlu 15
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Önder Özcan yazdı:

Bi tanıdığım var, sıfır Tirent Passat aldı ama aklı hala Kangoo'da. (Arabadan pek anlamamasının  da etkisi var tabi).

Keşke hiç tanımasam dediğinizi duyar gibiyim. 😛

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ahmet Türedi yazdı:

Ben 2015 yılında full opsiyonlu ford mondeo aldım.Daha iş'e araba ile ilk gidişim hemen bir arkadaşım yanaşıp hayırlı olsun ama keşke passat alsaydın dedi.Canım sıkıldı tabi sordum neden diye.yani niye mondeo yerine passat almalıyım,açıklarmısın dedim.Kemküm etti sonuç geldi 2.el dedi.Aslında doğru dedi.aracımı alırken passat highline ile arasında 25.000 tl fiyat farkı vardı.satarken aralarında 75.000 80.000 tl fiyat farkı oluştu :)

O yüzden para 1.planda ise passat zevkler 1. planda ise markanın bir önemi yok.

100 kişinin 99 tanesi için önemlidir aradaki 50 bin fark

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ali Gök yazdı:

100 kişinin 99 tanesi için önemlidir aradaki 50 bin fark

Benim için zevk daha önemli sonuçta parayı zevkim için harcamayacaksam ,harcamaktan keyifte almam.O yüzden 2.eli az olan ama keyif veren Talisman aldım :)  Passat alabilirdim ama tutkularım daha ağır basıyor.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ahmet Türedi yazdı:

Benim için zevk daha önemli sonuçta parayı zevkim için harcamayacaksam ,harcamaktan keyifte almam.O yüzden 2.eli az olan ama keyif veren Talisman aldım :)  Passat alabilirdim ama tutkularım daha ağır basıyor.

zevk için ne paralar harcıyoruz zevk başka :)

genel istatistiği bozmaz ama

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

zevk için ne paralar harcıyoruz zevk başka :)

genel istatistiği bozmaz ama

Foruma iş getirmeyin kardeşim :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben harzaman söylerim otosan ticari araç satarım diyor binekte de fiesta focus satarım Mondeo filan satmasamda olur düşüncesindeler.

otosan a kalsa ithalatı keser yapmaz ama piyasa şartları zorluyor. KAr ticaride

Mehmet Göktürk yazdı:

Dünyada sıralamaya bakalım. 

fot.png

saic distribütörlüğü almanın tam zamanı gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

otosan a kalsa ithalatı keser yapmaz ama piyasa şartları zorluyor. KAr ticaride

Opel (vauxhall) psa oldu. Belki sayılar değişir

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

milenyumun biraz öncesi ve süregelen otomobil dergilerini biraz karıştırın, bizim milletteki yersiz alman aşkının tohumlarını az buçuk görürsünüz. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Focusu satıp ortak olabilirim [emoji23]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Sattığınız Mondeo ile almış olduğunuz Passat'ın donanım segmentlerinden kaynaklı bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adam haklı. Yayla gibi arabadan lego gibi arabaya geçti. Telefon ile özellik açılan araba dediğin ancak oyuncak araba olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Adam haklı. Yayla gibi arabadan lego gibi arabaya geçti. Telefon ile özellik açılan araba dediğin ancak oyuncak araba olur

Ben caddy alayım dedim, kamyonet o dediniz valla :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben caddy alayım dedim, kamyonet o dediniz valla :) 

Kedi güzeldir yahu bakma sen onlara.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ben caddy alayım dedim, kamyonet o dediniz valla [emoji4] 

Ben al dedim olm
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Ben al dedim olm

225 binlik galeriden sıfır caddy olmuş 240 bin. Buna da mı ötv geldi. Hayret bişe yaa

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
(düzenlendi)
Cengizhan Deniz yazdı:

Herkese merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce 2011 Ford Mondeo 1.6 TDCI Selective aracımı satarak 8. arabam olan VW Passat 1.6. TDI Comfortline aldım. Açık konuşmak gerekirse yeni olmasa da Passat sahibi olmak çoğu insan gibi benim de hedefimdi.  İlk başlarda arabaya alışmaya çalışsam da, Mondeo ile karşılaştırıldığında bu arabadaki eksikler gerçekten inanılır gibi değil. Baldırı destekleyen hiçbirşey yok. Sanki sandalyede araba kullanıyorum hissine kapılıyorum çoğu zaman. Türkiye'de bu kadar tutulmasına rağmen lütfedip Türkçe menü bile koymamışlar ekrana. İnsanlarımızın bu arabayı neden bu kadar el üstünde tuttuklarını hep merak ederdim ve Passat benim için de bir hedefti. Ama artık tam bir hayal kırıklığı oldu. Bu kadar piyasası olduğu iddia edilen bir araba beni aşırı derecede üzdü ve şaşırttı. Daha önceki yıllarda 2 sene kullandığım insignia 1.4 T, hele hele insanların çekinerek baktığı Citroen C5'im (Executive paket) bile bundan çok daha konforlu ve keyifli arabalardı. Gerçekten anlamış değilim acaba bende mi bir sıkıntı var diye kendime soruyorum. Hatta bazen başka Passatları inceliyorum hepsi aynı mı diye. 1 aylık arabamı ilana koydum ve satıyorum arkadaşlar. Tekrar bir Mondeo MK4, fakat bu sefer 2.0 TDCI veya Volvo s60 alacağım. Passat sahipleri lütfen beni affetsinler ama sadece içimi dökmek ve sizlerin fikirlerini almak istedim. Bence Passat'a harika konforlu, mükemmel araba diyen bir binici gerçekten daha önce başka markaların D sınıfı araçlarına binmemiş olmalıdır. 

Abi bizim bir tanıdığımız var ford mondeoyu ilk çıktığı  90lı  senelerde almıştı. Şuanda 2016 model var. Ayrılamıyor mondeodan. Oğlunda volvo sedan 1.6 dizel var. Mondeonun konforu volvoda yok diyor.. 

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
yanlış yazım
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
225 binlik galeriden sıfır caddy olmuş 240 bin. Buna da mı ötv geldi. Hayret bişe yaa

Herşeye geldi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...