İçeriğe Yönlendir

Covid 19 Olmuşum

Ahmet Kiriş

Recommended Posts

Ali Uymaz
Doğan Arşiray yazdı:

Bizim semtte eğitim seviyesi daha yüksek. Bu nedenle daha fazla maske takan var. Özellikle markete girerken görebiliyorum. Sonbaharda insanlar iç menkanlara tıkılınca grip salgınıymış gibi azıtacak bence.

Toplu taşımada, markette, devlet dairesinde, hastanede bence maske şart olmalı.

kekik bence mucizevi bir aromatik bitkidir. Özellikle antiviral etkileri var. iyi gelmediği birşey yok herhalde. Özellikle gastrointestinal problemlerdem üthiş bir şey.

kekik yağı feci acı birşey. kekikğe olan sevgimden burnum tıkalıyken burnumun ucuna küçücük sürme hatasında bulundum. 15 dk boyunca resmen acıdan ağladım yok böyle birşey!

Bizde etkili olduğuna inanırız gripsek hemen kekik kaynatalım soğuk algınlığı kekik kaynatalım mide rahatsızlığı kekik iç bir şeyin kalmaz şeklinde bol bol kullanılır. Corona iken ben zeytin yağının içerisine bir damla damlatıp içiyordum ama annemlerde tansiyonu yükseltti bu yüzden kimseye tavsiyede bulunmuyorum 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Arda Bülent Güzel yazdı:

Kaçtık kaçtık 2.5 yılın sonunda bizde yakalandık bu illete. İki gündür imanımı gevretti. 38.5 civarlarında gezdi ateş. Bugün de inanılmaz bir burun akıntısı ve baş ağrısı var. Boğaz ağrısını söylemiyorum bile. Burun akıntısı resmen sular seller gibi akıyor. Bu normal mi ki ? Birde vitamin takviyeleri alıyorum Et kemik ilik çorbasına vuruyorum. Başka ne önerirsiniz arkadaşlar. 

Bende de aynısı oldu 4-5. Gün koku tat git. Burun akıntısı 15 gün sonuna kadar devam etti hala öksürükle beraber balgam da geliyordu. Gerçi balgam hala gelmeye devam ediyor😔

Bizde kekik kaynatıp 2-3 gün hem buharını çekip hemde suyunu içmiştik tadı da içilmeyecek derece de değil 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Şükür bugün 6.gün. Düne göre daha iyiyim. Boğaz ağrısı ve halsizlik kaldı. Ateş öksürük ve burun akıntısı kalmadı. İki gündür gözlemliyorum idrar rengi değişti. Benim vücut, yendiği virüsü dışarı atıyor diye yorumluyorum. Bir haftadır hergün 3-4 litre civarı sıvı tüketmişimdir diye düşünüyorum. 7 gün karantina heralde. Yarın son benim ona rağmen cumartesiye kadar dışarı çıkmayacağım 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Arda Bülent Güzel yazdı:

Şükür bugün 6.gün. Düne göre daha iyiyim. Boğaz ağrısı ve halsizlik kaldı. Ateş öksürük ve burun akıntısı kalmadı. İki gündür gözlemliyorum idrar rengi değişti. Benim vücut, yendiği virüsü dışarı atıyor diye yorumluyorum. Bir haftadır hergün 3-4 litre civarı sıvı tüketmişimdir diye düşünüyorum. 7 gün karantina heralde. Yarın son benim ona rağmen cumartesiye kadar dışarı çıkmayacağım 

Geçmiş olsun evet karantina 7 gün 

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Arif Aykın yazdı:

Geçmiş olsun evet karantina 7 gün 

Karantina 7 gün ama 9 günden evvel negatife dönmüyor meret. Aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Sani Gerşon yazdı:

Karantina 7 gün ama 9 günden evvel negatife dönmüyor meret. Aman dikkat.

Aynen öyle benim de cumartesi karantina bitiyordu  pazar hafta tatiliydi zaten 1 gün yıllık izin aldım 9’a tamamladım. Bugün 19-20 gün oldu hala kesik kesik öksürük devam ediyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Geçmiş olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Arda Bülent Güzel yazdı:

Çok geçmiş olsun. 9 günden önce negatif olmuyor. 

Ben 4.doz Biontech oldum, tarihi geçmemiş aşıydı. Aşı olduğum gün yine vurdu beni, 1 gün yattım. 

Şahsen toplu taşımada ve market-pazar alışverişinde maske takıyorum. Ama hastanelerde bile takmamak için bir taraflarını yırtanları gördükçe diyecek söz bulamıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Şimşek

Tatil yapalım diye Koştur koştur memlekete geldik. Anam babam hasta, üşüttük dediler. Neyse hastanenin önünden geçerken anneme hadi bi test yaptıralım dedik dün. Bugün açıklandı ki pozitif. 🤦🏻‍♂️
Bizim tatil biraz şey oldu. Bakalım nasıl olacak. 2 gün sonra ben de test yaptıracağım..

• Şaşkın 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu yaz mevsiminde, çevremdeki covid+ çemberi hiç olmadığı kadar daraldı, aynı masada çay içtiğimiz aynı arabada yolculuk yaptıklarımız + çıktı, resmi duyuru ve önlemler devri artık yoktur, kişisel korunma tedbirleri esastır

net takip ettiğim bir vaka silsilesi nişan töreni idi mesela, ben gitmemiştim....

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

2 gün sonra ben de test yaptıracağım..

Geçmiş olsun.

2 gün erken, 4 gün beklemeniz gerekiyor temas tespit edildikten sonra. Uzun süre evvel temaslı değilseniz tabi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim gördüğüme göre covid hiç bu kadar yaygın olmadı. Test yaptıranlar lar  +, yaptırmayanlar grip. Ama herkes grip gibi atlatıyor. 

Arda Bey, Emre, geçmiş olsun. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun.

2 gün erken, 4 gün beklemeniz gerekiyor temas tespit edildikten sonra. Uzun süre evvel temaslı değilseniz tabi.

İlk temastan itibaren 3 tam gün geçmiş 4. Gün başlamış olacak yarın sabah 8’de. 

Çok şükür bizimkiler de aynı grip gibi atlatmakta. Mutfağı dezenfekte ettik onun haricinde evlerine girmiyoruz. Zaten bahçe evi, hep dışarıdayız, koşullarımız şu an için çok iyi 👍🏼 

Biz aman bulaştırmayalım diye ne kadar tedbir aldıysak bizimkiler de canları sağolsun tam tersi akrabalarla çok sosyal bir ortamdan çıkmışlar. Hal böyle olunca bi posta kızdım kendilerini korumadıkları için☺️

Bu arada ağız, boğaz, diş eti ağrıları ve enfeksiyonları için karanfil kaynatıp(varsa kekik ve çubuk tarçın ekleyin ama kekik en son eklenip altı kapatılacak) yarım gün sonra suyunu süzüp bir kavanoza doldurduk. 3-4 saatte bir gargara inanılmaz rahatlatıyor ve çok güzel balgam söküyor. İstenilirse içilebilir de. Bağışıklığa destek olacaktır. Tüm hastalara şifa diliyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

4. Gün başlamış olacak yarın sabah 8’de.

Yarın gün içinde test ideal olacaktır.

Tekrar geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Covid movid artık abartmaya gerek yok. Hiçbir şekilde dikkat etmiyoruz ailecek. Bu kadar yeter 2.5 sene oldu. Grip muamelesi yapıyoruz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre Şimşek yazdı:

İlk temastan itibaren 3 tam gün geçmiş 4. Gün başlamış olacak yarın sabah 8’de. 

Geçmiş olsun Emre.. Gelir geçer inşallah.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gülkokan yazdı:

sakaryada maske takan yok zaten pandemi de bile takmamış adamlar

ben eskişehirde sokağa maskesiz çıkınca birisi laf eder diye tırsıyordum

şehşrden şehire çok fark var

İki sene önce maskesiz gezeni vurasım geliyordu ama şimdi kimse takmıyor. Ben de takmıyorum, her iki anlamda da. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...