İçeriğe Yönlendir

Fiesta Çakmaklık Akü Bitirir mi?

Mehmet öztürk

Recommended Posts

Mehmet öztürk

Merhaba arkadaşlar aracım 2009 fiesta 1.4 benzin otomatik sorum şu aracı alalı 3 ay oldu bu olay 2 kez basıma geldi ilk aldigim hafta arac durur vaziyette radyo far cakmaklik vs kontrol ediyordum cakmakliga usb sarj cihazi taktim fakat telefona baglamadim sonra araci calistirnak istedigimde aku bitmisti o gun takviye yapip calistirdim 2 ay sonra tekrar farkli cakmaklik usb sarj cihazi denedim bu sefer arac giderken bi anda elektrik kesti gider vaziyette durdu marsa bastim hic calismadi tekrar kapatip acinca calisti basina boyle bir olay gelen varmi bunun sebebi nedir ayrica taktigim usb cakmakliklar hic calismadi aracta sadece bikackez takip cikardim calisiyormu diye

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Bir şey bağlı olmasa da çakmaklığa takılı cihaz bir miktar enerji tüketiyordur. Ancak 4 senedir ön çakmaklıkta şarj cihazı takılı halde ve sürekli araç kamerası bağlı. Şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Sorun muhtemelen başka bir şeydir.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Yürür halde şarj kestiyse alternatör aküyü şarj ediyor mu ona baktırın bi. Çalışır halde kaç volt çıkıyor ??

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Sanki bir yerde kısa devre var ve araç kendini korumak için elektriği kesiyor 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Bence sizin akü dolmuyor ya da sistemi tüketen başka bir şey var. Çakmaklığım 1 senedir arabadan çıkmadı ve hızlı şarj yapıyorum. Sorun yaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Aracın önceki sahipleri çakmaklık vb yerlere anlamsiz elektriksel mudaheleler yapmışlardır, sizde cakmakligi kullanınca kısa devre , sigorta gibi sıkıntılar yasiyorsunuzdur.

Yorum bağlantısı
Mehmet öztürk
Ali Darbaz yazdı:

Benim arabayı bile bzmuşluğu far çakmaklığın. :) 

Sizinkini nasil bozdu

Çağatay Kılınç yazdı:

Yürür halde şarj kestiyse alternatör aküyü şarj ediyor mu ona baktırın bi. Çalışır halde kaç volt çıkıyor ??

Baktirdim ona calisir halde normal cikiyor akunun sarji olcturdum akuyu cakmakliga bisey takinca sorum cikartiyor anlam.veremedim ve taktigim seyide calistirmiyor zaten cakmaklik sdce kendi cakmaklgni yakiyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet öztürk yazdı:

Sizinkini nasil bozdu

Baktirdim ona calisir halde normal cikiyor akunun sarji olcturdum akuyu cakmakliga bisey takinca sorum cikartiyor anlam.veremedim ve taktigim seyide calistirmiyor zaten cakmaklik sdce kendi cakmaklgni yakiyor

Uzun hikaye. Bende bir tane çelimsiz çirkin ördek yavrusu vardı. 2 adet çakmaklığı vardı. Uzun yolda 120 km hızla tır sollarken 2 adet telefonu şarja bağladık. Sistem çöktü :)

Sonra arabayı yeniden çalıştırmak zorunda kaldım. Çok ter  döktüm :)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Uzun hikaye. Bende bir tane çelimsiz çirkin ördek yavrusu vardı. 2 adet çakmaklığı vardı. Uzun yolda 120 km hızla tır sollarken 2 adet telefonu şarja bağladık. Sistem çöktü :)

Sonra arabayı yeniden çalıştırmak zorunda kaldım. Çok ter  döktüm :)

sen normal şartlarda pek TIR sollamazdın. hele hele 120 hiç olmadı :)

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Mehmet öztürk yazdı:

Merhaba arkadaşlar aracım 2009 fiesta 1.4 benzin otomatik sorum şu aracı alalı 3 ay oldu bu olay 2 kez basıma geldi ilk aldigim hafta arac durur vaziyette radyo far cakmaklik vs kontrol ediyordum cakmakliga usb sarj cihazi taktim fakat telefona baglamadim sonra araci calistirnak istedigimde aku bitmisti o gun takviye yapip calistirdim 2 ay sonra tekrar farkli cakmaklik usb sarj cihazi denedim bu sefer arac giderken bi anda elektrik kesti gider vaziyette durdu marsa bastim hic calismadi tekrar kapatip acinca calisti basina boyle bir olay gelen varmi bunun sebebi nedir ayrica taktigim usb cakmakliklar hic calismadi aracta sadece bikackez takip cikardim calisiyormu diye

Akünün  ömrü yavaş yavaş bitiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Evcin yazdı:

sen normal şartlarda pek TIR sollamazdın. hele hele 120 hiç olmadı :)

Ben uzun yolda sık sık 120 km hıza çıkarım, rampa inerkende , rampa çıkarkende sık sık 120 çıktığım olur. Uzun yolda yakıt tüketimi her şekilde düşük çıkıyor zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Cakmaklikta kısa devre falan yapiyor olsa en fazla sigorta atar sizde de sigorta atma falan oldu mu 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...