İçeriğe Yönlendir

Audi A4 2.0 TDI Alacağım. Yorum ve Tavsiye Ricası

Cengizhan Deniz

Recommended Posts

Cengizhan Deniz

Arkadaşlar merhaba. İlandaki arabayı ciddi olarak düşünüyorum.

Bu araba bu kilometrede alınır mı?

Şanzıman veya motorda belli kilometreden sonra sorun yaşatacak bir araba mıdır?

Alırken özellikle bak veya baktır dediğiniz bir yeri var mı? 

Su eksiltme yağ eksiltme gibi kronik sorunları var mıdır?

Değerli tavsiye ve yorumlarınızı beklerim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-gokhan-autodan-audi-a4-2.0-tdi-multitronic-f1-deri-isitma-full-861789870/detay/

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Cengizhan bey güzel araçtır. 2 sene kullandım 2006 modelini. Amcama aldık 2 ay önce. S-line olanını. Sanki fiyat bir tık pahalı gibi. Amcama 79.000 bine aldık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Arda Bülent Güzel yazdı:

Cengizhan bey güzel araçtır. 2 sene kullandım 2006 modelini. Amcama aldık 2 ay önce. S-line olanını. Sanki fiyat bir tık pahalı gibi. Amcama 79.000 bine aldık.

2 ay olmuş abi ayda 10 bin koy işte üstüne :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
2 ay olmuş abi ayda 10 bin koy işte üstüne [emoji3] 

Bu ilandaki araba ayda 20.000 bin koymuş işte. En baba 105 bin etmesi lazım. Adam 119 istemiş.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Güzel arabadır. Km. birşey değil bu motorlar için. Bakım geçmişi önemli, mutlaka sorgulayın. 
Şanzıman CVT’nin Audi yorumu, konforludur. Sorun çıkartabiliyor ama çözümü zor değil bildiğim kadarıyla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Güzel araba parasını eder. Direksiyon 3 kollu ve kumandalı hepsinde kumanda özelliği olmuyor. Bildiğim kadarıyla yağ yakma sorunu oluyor ona bir bak. Zaman ve imkan olsa ilgilensen günümüzdeki bir çok arabaya taş çıkartır. Yürür tekniği mükemmele yakındır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

O yıllarda s-tronic yok. S-tronic=DSG
Quattrolarda ZF şanzıman var, tiptronic diye geçer. Önden çekelerse ise multitronic isimli CVT var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Bu modelde kullanılan multitronic şanzımanı bilen birine çok iyi kontrol ettirmenizi öneririm. 7 ileri olması lazım, aslında sonsuz vites diye geçer ama 7 oranı simüle ediyor. Bu modelin elektronik sorunları baş ağrıtabilir, lehim problemleri yüzünden şanzımanın viteslere geçiş yapmaması gibi. Şanzıman iniyor bu lehim için.

En sorunsuzu 8 ileri olan multitronic, bir üst kasasında kullanılıyor. Mekanik olarak sağlam bir şanzıman ancak elektroniğini kontrol etmeniz lazım. Quattro'larındaki şanzıman daha sağlıklı.

Allah gönlünüze göre versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Cengizhan Deniz yazdı:

Arkadaşlar merhaba. İlandaki arabayı ciddi olarak düşünüyorum.

Bu araba bu kilometrede alınır mı?

Şanzıman veya motorda belli kilometreden sonra sorun yaşatacak bir araba mıdır?

Alırken özellikle bak veya baktır dediğiniz bir yeri var mı? 

Su eksiltme yağ eksiltme gibi kronik sorunları var mıdır?

Değerli tavsiye ve yorumlarınızı beklerim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-gokhan-autodan-audi-a4-2.0-tdi-multitronic-f1-deri-isitma-full-861789870/detay/

Geçenlerde s60 ile a4 dün karşılaştırması vardı bir yerde ama hatırlayamıyorum , isterseni youtubeden falan aratın o video yu izlemeden karar vermeyin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengizhan Deniz

Audi A4'ten vazgeçip 2011 Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanyum (140 HP, AISIN şanzıman) aldım arkadaşlar. Her ne kadar Audi'yi kalben çok istesem de mantığım ve çevremde bu araçların her ikisini de bilen insanların yönlendirmesiyle tercihim Mondeo'dan yana oldu. Kıymetli yanıtlarınız için hepinize teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
Audi A4'ten vazgeçip 2011 Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanyum (140 HP, AISIN şanzıman) aldım arkadaşlar. Her ne kadar Audi'yi kalben çok istesem de mantığım ve çevremde bu araçların her ikisini de bilen insanların yönlendirmesiyle tercihim Mondeo'dan yana oldu. Kıymetli yanıtlarınız için hepinize teşekkür ederim.
Hayırlı olsun.
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

hayırlı olsun aracınızı tanıtmanızı bekliyoruz...:nazar:

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Güzel seçim olmuş, tam otomatik şanzımanda kafanız rahat olur. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...