İçeriğe Yönlendir

Yollar Her Zamankinden Daha mı Tehlikeli?

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

meslek sayesinde şansım oldu hatta sürücü koltuğuna oturup kurcaladımda ama sürmedim, tam oto şanzımanlı bunlar, D ye al bas devam et..... çalışma esansında etrafında insan olmaz bunların yasaktır, seni göremez sürücü, zaten saha içinde dolaşamazsında her an pestil edecek birşey çıkabilir, bizim iş madencilik kadar tehlikeli, anlık dalgınlık mekan değiştirtir valla...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Araba sürücüleri olarak bu kadar dertleniyoruz, bir de motosikletlileri (apaçilik yapanlar hariç) düşünün.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Araba sürücüleri olarak bu kadar dertleniyoruz, bir de motosikletlileri (apaçilik yapanlar hariç) düşünün.
Abi onlar zaten Allah'a emanet yoldalar. Kaporta yok bir yere bir şeye çarpsalar yerdeler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saygısızlık çağımızın hastalığı ve ne yazık ki sadece bize özgü.
Konuşurken, yazarken, bankada sıra beklerken.
Okulda, markette, hatta kaldırımda yürürken.
Akmayan trafikte sellektörle yol istemek, sağ şeritte alakasızca durup bagaj kurcalamak.
Trafik ışıklarının dibinde dörtlü yakıp markete girmek, iki şeridi ortalayıp gitmek. Işıkta geçmek, yolun akışını bozacak şekilde yavaş gitmek.
Yollara çöp atmak, ışıkta dururken cama su sıkıp ayarsız fıskiyeler ile arkadaki yandaki araçları kirletmek.
Şehir içinde gereksiz korna, yüksek sesle müzik.
Xenonlu sisler, ledli H4’ler. En çok sinir olduğum da gereksiz arka sisler.
Bir kavşakta karşıdan gelen aracın geçmesini beklerken sinyal vermeden bir önceki sapağa girdiğini görmek daha sinir bozucu.
Bir de yollarda kavşağını kaçırıp geri geri gelerek kendini öldürtmek isteyenlerle, yan yoldan çıkıp gerideki kavşağa ters yönden gidenler var.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ilçe merkezinden ile gidiyorum hızım 90 95 önümde Doblo var 1 km kadar yol düz sollamaya çıktım 110 120 140 160 sollayamadım viraja yaklaşıyorum artık bu sefer önüne kırdım gerizekalı beni tehlikeye atıyor kendini de atıyor haberi yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Bizim memlekette de en sık karşılaştığım durum; 

Yeşil ışık yanmış ama önümde giden şahıs aheste aheste gidiyor.(Ya telefonla ilgileniyor yada yanındaki ile sohbet ediyor)

Yeşil ışık yanıp sönmeye başlayınca hızlanıyor ve sadece kendisi geçiyor. Arkasındaki 3-4 aracın kırmızı ışığa takılmasına sebep oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Bizim memlekette de en sık karşılaştığım durum; 

Yeşil ışık yanmış ama önümde giden şahıs aheste aheste gidiyor.(Ya telefonla ilgileniyor yada yanındaki ile sohbet ediyor)

Yeşil ışık yanıp sönmeye başlayınca hızlanıyor ve sadece kendisi geçiyor. Arkasındaki 3-4 aracın kırmızı ışığa takılmasına sebep oluyor. 

En "sövdüğüm" 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

İlimizde 2 sene önce köprülü kavşak yapıldı ve kavşak bağlantı noktalarında zorunlu şerit uygulaması var. Ama kendini uyanık zanneden birçok sürücü gideceği yönün şeridine geçmek yerine köprü girişindeki refüjde şerit değiştiriyor. Buda trafiğin dahada yavaşlamasına sebep oluyor. Bu nedenle sabah ve akşam saatlerinde uzun kuyruklar meydana geliyor.

Bu hareketi yapanlara karşı kesinlikle yol vermiyorum. Ben nasıl kurala uyuyorsam onlarda kurallara uymasını öğrenmeli. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fena şeyler oluyor. Yeni araba alan çok kişi var. saygısızlık ise tavan yaptı. Balık baştan kokar usulü devam ediyoruz.

Patrona hakaret edebilen ceo sayesinde oluyor bunlar
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Saygısızlık çağımızın hastalığı ve ne yazık ki sadece bize özgü.
Konuşurken, yazarken, bankada sıra beklerken.
Okulda, markette, hatta kaldırımda yürürken.
Akmayan trafikte sellektörle yol istemek, sağ şeritte alakasızca durup bagaj kurcalamak.
Trafik ışıklarının dibinde dörtlü yakıp markete girmek, iki şeridi ortalayıp gitmek. Işıkta geçmek, yolun akışını bozacak şekilde yavaş gitmek.
Yollara çöp atmak, ışıkta dururken cama su sıkıp ayarsız fıskiyeler ile arkadaki yandaki araçları kirletmek.
Şehir içinde gereksiz korna, yüksek sesle müzik.
Xenonlu sisler, ledli H4’ler. En çok sinir olduğum da gereksiz arka sisler.
Bir kavşakta karşıdan gelen aracın geçmesini beklerken sinyal vermeden bir önceki sapağa girdiğini görmek daha sinir bozucu.
Bir de yollarda kavşağını kaçırıp geri geri gelerek kendini öldürtmek isteyenlerle, yan yoldan çıkıp gerideki kavşağa ters yönden gidenler var.

+Flash etkili uzun farlar,

Birde hiç unutmadığım olay bir gece vakti otoyoldan İstanbul dan Düzce ye gelirken sapanca civarında bir reno 12 otoyolun en sol şeridinden ters yönde sapanca otoyol gişelerine doğru gidiyordu. 155 polisi aradım memur bey inanmayacaksınız ama temel otoyolda dedim, adam şaşırdı nasıl yani deyince durumu anlattım sonrasını bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Uzunoğlu yazdı:

..

Birde hiç unutmadığım olay bir gece vakti otoyoldan İstanbul dan Düzce ye gelirken sapanca civarında bir reno 12 otoyolun en sol şeridinden ters yönde sapanca otoyol gişelerine doğru gidiyordu. 155 polisi aradım memur bey inanmayacaksınız ama temel otoyolda dedim, adam şaşırdı nasıl yani deyince durumu anlattım sonrasını bilmiyorum.

Adnan kahveci öyle öldü ya.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

kaza? bence değildi o yılın komplesine bakınca çok net bazı şeyler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

+Flash etkili uzun farlar,

Gerekmedikçe kullanmıyorum :fiuw:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bence öldürüldü. 

Çağlar Bayur yazdı:

kaza? bence değildi o yılın komplesine bakınca çok net bazı şeyler

Kesinlikle 1993 yılındaki ölümler, kazalar vs. abd destekli hainlerin işidir.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Gerekmedikçe kullanmıyorum :fiuw:

Yani takmışsın 🤔

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ne bi tanesi hepsi ters yönde [emoji16]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Burada sadece trafik konusuna değinilmiş ama bu durum genel hayatımıza etki etmiş, ele geçirmiş durumda. Sokakta, markette, toplu taşımada her yerde saygısızlık, sabırsızlık, karşısındakini düşman olarak en azından rakip olarak görmek, en ufak- masum bir uyarıda kavgaya davet edilmek... Kimseye cevap vermeye gelmiyor. Ya tabanca çıkıyor ya bıçak ya levye. Hiç biri  yoksa masa sandalye havada uçuşuyor. Tahrikler karşısında sabretmek çok zor olsa da kendinize hakim olun. Hele hele arabanızdan sakın inip -konuşmak maksadıyla da- karşınızdakine doğru gitmeyin. Direk ölme sebebi.

(akşam ana haber öncesi 3. sayfa haberlerini izleyin daha iyi anlarsınız)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Bugün 3km lik yolda 2 tane ters yön de giden araç bir tanede kavşak ta geçişimi tamamlarken sebepsizce üzerime aracı sürüp korna basanlar ile karşılaştım . Niye bu kadar gerginiz agresifiz anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Macit Aliyev

Evden işe, işten eve giderken yol müsait olunca sinyal verip bana yol vermelerini bekliyorum.2-3 dakika bekliyorum kimse yol vermiyor. Ama sinyalsiz iş çok daha kolay. Buna alışmış millet sanki. 

Sinyal verene hep yol veririm. Ama o yol verdiğim şahıs önündeki sinyal veren bir başkasına yol vermez 😊

Bir de trafikte en gıcık kaptığım şey C plakanın okul servisinin dışında her yerde olması ve arkasına okul servisi yazması.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Geçenlerde Tüyap' tan Büyükçekmece' ye doğru iniyorum. 

Bilenler bilir virajlı rampadır.

Sağ şeritte idim, sola geçmek için sinyal verdim yol müsait.

Taa uzaklardan bir Ford Kurye selektör ata ata dibime kadar girdi. Oysaki mesafe vardı baya.

Hala selektöre devam ediyor, niye girdin sola dercesine.

Oturdum ani frene, panik fren yaptı dengesiz, korktu. Sonra ben sağa geçtim. Solladı beni, güya o da fren yapıyor. Maymun gibi sağ sol zikzak çiziyor önümde.

İyice yavaşladım, bastı gitti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...