İçeriğe Yönlendir

Ford Focus LPG Beyni

Kenan Demir

Recommended Posts

Kenan Demir

Merhabalar.Kontağı çevirdiğimde Gaz olduğu halde uyarı veriyordu.Gaz filtre değişim zamanı geldi diye.Uyarı sesini bilgisayardasn kapattı usta.Yanlız Gaz beynine baktığında kenarlarda su birikintisi gibi gölgeler oluşmuştu.Araba su eksiltiyor mu dedi bende evet dedim.-O zaman bu gaz beyni değişecek dedi.Pekala bu Su eksiltmenin Ustanın dediği gibi gaz beyniyle bir alakası var mıdır?Değişmöem gerekir mi.?Daha sonrasında Antifiriz koydurtacam.Tesşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ

genelde dirseklerden, diyafram contasından su kaçağı olabiliyor. regülatörü değiştirmek en sağlıklısı. Koyacağınız antiifiriz de mutlaka kaliteli olmalı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Kenan Demir yazdı:

Merhabalar.Kontağı çevirdiğimde Gaz olduğu halde uyarı veriyordu.Gaz filtre değişim zamanı geldi diye.Uyarı sesini bilgisayardasn kapattı usta.Yanlız Gaz beynine baktığında kenarlarda su birikintisi gibi gölgeler oluşmuştu.Araba su eksiltiyor mu dedi bende evet dedim.-O zaman bu gaz beyni değişecek dedi.Pekala bu Su eksiltmenin Ustanın dediği gibi gaz beyniyle bir alakası var mıdır?Değişmöem gerekir mi.?Daha sonrasında Antifiriz koydurtacam.Tesşekkürler.

Ustalarımız, Lpg regülatörüne "gaz beyni" demeyi ne zaman bırakıcak. Lpg regülatörü işi gereği motor suyuna ihtiyacı var. Burda bulunan diafram zamanla yırtılınca su eksiltme yapabiliyor. 

Yani lpg regülatörü değişmesi gerek. Lpg beyni diye bişey yok. sonra Lpg ecüsü ile lpg regülatörünü bir birine karıştırıcaklar. 

Aklıma bu eski kamu spotu geldi. 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tamir takımları var. Onunla tamiri genelde ustalar yapmaz. Regülatörü söktürün, tamir yapan yerlere yollayın. İnternette bu işi yapan firma mevcut. lpgyedekparca.com sitesine bakının.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
Ali Darbaz yazdı:

Ustalarımız, Lpg regülatörüne "gaz beyni" demeyi ne zaman bırakıcak. Lpg regülatörü işi gereği motor suyuna ihtiyacı var. Burda bulunan diafram zamanla yırtılınca su eksiltme yapabiliyor. 

Yani lpg regülatörü değişmesi gerek. Lpg beyni diye bişey yok. sonra Lpg ecüsü ile lpg regülatörünü bir birine karıştırıcaklar. 

Aklıma bu eski kamu spotu geldi. 

😂😂😂Gaz beyni derken bir garip oluyor evet.Ustalarimiz sağolsunlar.😂😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Ustalarımız, Lpg regülatörüne "gaz beyni" demeyi ne zaman bırakıcak. Lpg ecüsü ile lpg regülatörünü bir birine karıştırıcaklar. 

Regülatöre gaz beyni diye hitap eden bir ustaya ECU’yu gösterip şu nedir dedim aynen: “O ekü onun gazla bi işi yok ellenmez” dedi. 😀

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
Metin Akbal yazdı:

Tamir takımları var. Onunla tamiri genelde ustalar yapmaz. Regülatörü söktürün, tamir yapan yerlere yollayın. İnternette bu işi yapan firma mevcut. lpgyedekparca.com sitesine bakının.

Metin Bey.Atikerci 500 tl istedi.Regulator,Filtre,değişimine.Birde gaz ayarı yapacak sanırım.Normalde internette takım halinda 350 tl ye satılıyor.Aldiktan sonra taktırmak gerekiyor.Hangisi daha avantajlı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Bey.Atikerci 500 tl istedi.Regulator,Filtre,değişimine.Birde gaz ayarı yapacak sanırım.Normalde internette takım halinda 350 tl ye satılıyor.Aldiktan sonra taktırmak gerekiyor.Hangisi daha avantajlı.
Tamir takımına bakın birde ben BRC kitin tamir takımını 120 liraya almıştım. Regülatör 750 liraydı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
Metin Akbal yazdı:
Kenan Demir yazdı:

Tamir takımına bakın birde ben BRC kitin tamir takımını 120 liraya almıştım. Regülatör 750 liraydı.

750 regülatör pahalı sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
750 regülatör pahalı sanırım.
BRC olduğu için :) Şimdi 1000 lira vardır.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Kenan Demir yazdı:

Bence Atikerci ye yaptırmak avantajlı. İnternetten aldığınızda taktırmaya para vereceksiniz. En azından garantili yapar ve muhatabınız olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bende lavato varken atikerci lpg ustam vardı.Sökelim tamir ettirelim boşa para verme demişti.Tamir etmek aklıma yatmadı.Kayseriye gittiğimde lavatocuya uğradım.O da aynını söyledi.Yenisini takman enayilik olur dedi.Napalım dedim?Tamir edelim dedi.Zorlamaya gerek yok dedim bende.Adamlar illa tamir edelim diyor ben ısrarla yenisini takalım.

İçinize nasıl siniyorsa öyle yapın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bende lavato varken atikerci lpg ustam vardı.Sökelim tamir ettirelim boşa para verme demişti.Tamir etmek aklıma yatmadı.Kayseriye gittiğimde lavatocuya uğradım.O da aynını söyledi.Yenisini takman enayilik olur dedi.Napalım dedim?Tamir edelim dedi.Zorlamaya gerek yok dedim bende.Adamlar illa tamir edelim diyor ben ısrarla yenisini takalım.

İçinize nasıl siniyorsa öyle yapın.
Tamir olayı da aynı aslında içerisindeki parçalar değişiyor :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Akbal yazdı:

Tamir olayı da aynı aslında içerisindeki parçalar değişiyor :)

Şimdi yenisini alınca yeni oluyor ama tamir edilince tamir edilmiş oluyor.Aslında dediğin doğru.Tamir edilincede yeni gibi oluyor.Dışı eski durduğu için hala eskiymiş hissiyatı var.Bizi bu hissiyat bitiriyor zaten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şimdi yenisini alınca yeni oluyor ama tamir edilince tamir edilmiş oluyor.Aslında dediğin doğru.Tamir edilincede yeni gibi oluyor.Dışı eski durduğu için hala eskiymiş hissiyatı var.Bizi bu hissiyat bitiriyor zaten [emoji4] 
Randıman vermeyeceğini bilsem en başta ben değiştirirdim [emoji16] 1 sene oldu tamir edeli.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Akbal yazdı:

Randıman vermeyeceğini bilsem en başta ben değiştirirdim emoji16.png 1 sene oldu tamir edeli.

MAŞALLAH diyelim ozaman şeytan kulağına kurşun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Murat Gedik

Arkadaşlar benim aracımda da bir buçuk saatten fazla bekleyince uzun marş problemi var. Soğuk sıcak fark etmiyor. İlk marşta geç çalışıp sonra hemen çalışıyor. Bazen de sabah da direk çalışabiliyor. 

LPG ustasına götürdüm aracı diyafram değişecek dediler yan sanayi bi marka söyledi 750 TL dedi. Eskisini de alırız dedi. Ben de olur mu öyle orijinali tamir etmiyor musunuz dedim. Tamirli de var o da 1300 TL dediler. Bunu alırız tamirliyi takarız dediler. Peki orijinal sıfır ne kadar dedim ona da 2500 TL dediler. Çok saçma geldi. Benim regülatörü alacak benden çıkmayı bana satacak tamir edip benimkini de başkasına satacak. 

Regülatör tamir kitleri var. 

https://www.lpgyedekparca.com/brc-sirali-beyin-diyaframi

Bunlardan alıp ben kendim değişim yapabilir miyim acaba? Kendime güveniyorum ama yakıt olduğu için biraz da korkmuyor değilim. Küçük bir püf noktasını kaçırıp daha büyük problemlere yol açmak istemiyorum. 300 Tlye kendim çözmek varken o kadar parayı başkasına vermek doğru gelmiyor bana. 

Bu işlemi yapan arkadaş var mı? Bana ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz? 

Youtube'da videolar var çok zor bir işlem gibi görünmüyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Gedik yazdı:

Arkadaşlar benim aracımda da bir buçuk saatten fazla bekleyince uzun marş problemi var. Soğuk sıcak fark etmiyor. İlk marşta geç çalışıp sonra hemen çalışıyor. Bazen de sabah da direk çalışabiliyor. 

LPG ustasına götürdüm aracı diyafram değişecek dediler yan sanayi bi marka söyledi 750 TL dedi. Eskisini de alırız dedi. Ben de olur mu öyle orijinali tamir etmiyor musunuz dedim. Tamirli de var o da 1300 TL dediler. Bunu alırız tamirliyi takarız dediler. Peki orijinal sıfır ne kadar dedim ona da 2500 TL dediler. Çok saçma geldi. Benim regülatörü alacak benden çıkmayı bana satacak tamir edip benimkini de başkasına satacak. 

Regülatör tamir kitleri var. 

https://www.lpgyedekparca.com/brc-sirali-beyin-diyaframi

Bunlardan alıp ben kendim değişim yapabilir miyim acaba? Kendime güveniyorum ama yakıt olduğu için biraz da korkmuyor değilim. Küçük bir püf noktasını kaçırıp daha büyük problemlere yol açmak istemiyorum. 300 Tlye kendim çözmek varken o kadar parayı başkasına vermek doğru gelmiyor bana. 

Bu işlemi yapan arkadaş var mı? Bana ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz? 

Youtube'da videolar var çok zor bir işlem gibi görünmüyor. 

Kelebek gibi bir malzeme var içerde. Onu sökecek lokma lazım. Oraya düz lokma girmiyor. Açıkağız anahtar da girmiyor. Diğer türlü tamiri mümkün. Hava alınacak vs.

Birde bundan değil de içi bez lif gibi olan diyaframlar var onlar yırtılmaya karşı daha uzun ömürlü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Metin Akbal yazdı:

Kelebek gibi bir malzeme var içerde. Onu sökecek lokma lazım.

Teşekkür ederim. Peki regülatörü yerinden hiç sökmeden, yerinde söksem üst kapağı. Sadece yırtılan diyafram kısmını değiştirsem alt tarafa hiç ellemesem nasıl olur. Geri takar devam ederim. 

10223203352626.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Gedik yazdı:

Teşekkür ederim. Peki regülatörü yerinden hiç sökmeden, yerinde söksem üst kapağı. Sadece yırtılan diyafram kısmını değiştirsem alt tarafa hiç ellemesem nasıl olur. Geri takar devam ederim. 

10223203352626.jpg

Benimki altta o yüzden imkansız. Yukarıda ve regülatör böyle yukarı bakıyorsa olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...