İçeriğe Yönlendir

HGS Okumuyor

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Sühan Bozdağ
(düzenlendi)

İyi işte, daha ne istiyorsun? diyenler olabilir ama anlam veremediğim bir sorunum var. İstanbul yoluna çıkacağım için Ağustos ayı sonunda Datça PTT'den HGS alıp arabanın camına yapıştırdım. Aydın-izmir otobanı, Bursa-İstanbul derken bakiye azaldı ve İstanbul'da uzun süre kalmam gerekince de köprü geçişleri için bakiyemi yükleyip sık sık köprüden geçmeye başladım (FSM). Amma velakin, ptt'den ve e-devletten kontrol ettiğimde bakiyemin azalmadığını, ihlal, ceza görünmediğini fark ettim. en az on kere köprüden geçtiğim halde bakiyem bir aydır aynı. Benzer bir durum yaşayan var mı acaba?

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

PTT'nin HGS Müşteri Hizmetleri sayfasında plaka falan doğru görünüyor mu?

HGS'de ben de sorun yaşadım bir ara. Otobanda geçiyorum okumuyor. Ne yeşil yanıyor, ne kırmızı. Bakiye de azalmıyor. Sanki oradan hiç geçmemişim gibi.

Meğer OGS/HGS ortak olduğu yerlerde OGS'den çekmeye çalışıyormuş. Benim araçta OGS varmış ama nerde belli değil. Bankada aktif görünüyor. Ama içinde para falan yok. Bankadan kapattırdım. Şimdi düzeldi mi bilmiyorum bakacağız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Sühan Bozdağ yazdı:

İyi işte, daha ne istiyorsun? diyenler olabilir ama anlam veremediğim bir sorunum var. İstanbul yoluna çıkacağım için Ağustos ayı sonunda Datça PTT'den HGS alıp arabanın camına yapıştırdım. Aydın-izmir otobanı, Bursa-İstanbul derken bakiye azaldı ve İstanbul'da uzun süre kalmam gerekince de köprü geçişleri için bakiyemi yükleyip sık sık köprüden geçmeye başladım (FSM). Amma velakin, ptt'den ve e-devletten kontrol ettiğimde bakiyemin azalmadığını, ihlal, ceza görünmediğini fark ettim. en az on kere köprüden geçtiğim halde bakiyem bir aydır aynı. Benzer bir durum yaşayan var mı acaba?

Ümit Türk yazdı:

aracına tanımlı OGS var sanki. ordan çeker 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
(düzenlendi)

Plakaya kayıtlı başka hgs e ya ogs olabilir mi? Çünkü hangisinde para varsa ondan çeker. Siz en iyisi kara yolları müşteri hizmetlerini arayın ordan baksınlar sonra duruma göre sizin adınıza olmayan ama plakaya tanımlı olan hsg ogs varsa iptal ettirebilirsiniz. 

Kara yolları müşteri hizmetleri numarası 0850 460 60 60 burdan her şeyi sorup öğrenebilirsiniz. 

Ekleme: şunu da söyleyim unutmadan hsg yanlış yere yapıştırılmış da olabilir. Genel de arabanın içinden dikiz aynasının 5 cm aşağısına olacak şekilde yapıştırılnalıdır

tarihinde Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

HGS okumasa bile plakadan okuyup ücretlendiriyor. Ben HGS etiketini söktüm, 2-3 yıldır o şekilde kullanıyorum. 
Sizin aracınızda başkasına ait ikinci bir hgs veya ogs olabilir belki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Odabaşı
Mustafa Arıkan yazdı:

aynı durum benim başımda şu an.. başkasının hgs'si geçiş yaptıkça benim bakiyeden düşüyor.. şu an mahkemelik durum.. bekleyip göreceğiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Mustafa Karaca yazdı:

Plakaya kayıtlı başka hgs e ya ogs olabilir mi? Çünkü hangisinde para varsa ondan çeker. Siz en iyisi kara yolları müşteri hizmetlerini arayın ordan baksınlar sonra duruma göre sizin adınıza olmayan ama plakaya tanımlı olan hsg ogs varsa iptal ettirebilirsiniz. 

Kara yolları müşteri hizmetleri numarası 0850 460 60 60 burdan her şeyi sorup öğrenebilirsiniz. 

Ekleme: şunu da söyleyim unutmadan hsg yanlış yere yapıştırılmış da olabilir. Genel de arabanın içinden dikiz aynasının 5 cm aşağısına olacak şekilde yapıştırılnalıdır

Mustafa Arıkan yazdı:

HGS okumasa bile plakadan okuyup ücretlendiriyor. Ben HGS etiketini söktüm, 2-3 yıldır o şekilde kullanıyorum. 

Erhan Odabaşı yazdı:

aynı durum benim başımda şu an.. başkasının hgs'si geçiş yaptıkça benim bakiyeden düşüyor.. şu an mahkemelik durum.. bekleyip göreceğiz..

Başkasına ait hgs ya da ogs olsa ya da plakadan okuyup bu geçişler bakiyeden düşse, bu e-devlette, ptt'nin sitesinde, kgm'de görünmez miydi? pulu tam da dikiz aynasının altına yapıştırdım, İzmir Aydın otobanında ve Bursa, Altınova arasında geçişlerimi bakiyeden düşmüş ama İstanbul'a gelince köprü geçişlerimin hiçbiri yok. ihlal de görünmüyor. bakiyemde aynen duruyor.Karayolları müşteri hizmetlerini aramak en sağlıklısı galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Başkası adına kayıtlı olduğu için siz göremezsiniz. HGS, TC no üzerine veriliyor. Plaka sahibi olmanız çok önemli değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

Başkası adına kayıtlı olduğu için siz göremezsiniz. HGS, TC no üzerine veriliyor. Plaka sahibi olmanız çok önemli değil. 

Kgm çağrı merkezini aradım şimdi. hgs aktif, ihlal de görünmüyor her şey yolunda dediler. plakaya kayıtlı herhangi bir ogs hesabı da yokmuş. 

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sühan Bozdağ yazdı:

İzmir Aydın otobanında ve Bursa, Altınova arasında geçişlerimi bakiyeden düşmüş ama İstanbul'a gelince köprü geçişlerimin hiçbiri yok. ihlal de görünmüyor. bakiyemde aynen duruyor.Karayolları müşteri hizmetlerini aramak en sağlıklısı galiba.

İstanbullulara otoyol ve köprü beleş. 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Kgm çağrı merkezini aradım şimdi. hgs aktif, ihlal de görünmüyor her şey yolunda dediler. plakaya kayıtlı herhangi bir ogs hesabı da yokmuş. 
Şimdilik bedava geçişlere devam o zaman [emoji1]
Sonunda suç sizin cezalı alınacak demedikleri sürece sorun yok [emoji23]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Sühan Bozdağ yazdı:

Bir kaç ay önce benzeri OGS'de başıma geldi. Özel otoyollardan geçişlerde bakiye düşüyor ama KGM otoyollarında düşmüyordu. Çağrı merkezi "daha sonra düşecek dikkat edin bakiyeniz düşük olmasın " dediler. 1-1.5 ay sonra geçişler yavaş yavaş yansıyıp düşmeye başlamıştı. Şu anda anında yansıyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...