İçeriğe Yönlendir

Astra J 1.4T Yağ Önerisi

Fatih Altınay

Recommended Posts

Fatih Altınay

Arkadaşlar merhaba!!

aracım astra j 1.4t geçen dönem ki yağ değişiminde Shell helix 5,30 yağ kullandım fakat içime sinmedi pek. 1.4t için yağ öneriniz nedir? 

Mesajın linki
Metin Akbal

Liqui Moly ve Mobil :)

Mesajın linki
Metin Taşcı

dexos 2 şartnamesi olması lazım

mobil 1 esp 5w30

Mesajın linki
Koray Demir
(düzenlendi)

Yağın içimize sinmesi için illa pahalı veya isim değeri yüksek bir yağ mı olması gerekiyor yoksa marka bazında mı bir olumsuzluk mevcut?

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Mesajın linki
Ali Darbaz
Fatih Altınay yazdı:

Arkadaşlar merhaba!!

aracım astra j 1.4t geçen dönem ki yağ değişiminde Shell helix 5,30 yağ kullandım fakat içime sinmedi pek. 1.4t için yağ öneriniz nedir? 

Dexos 2 yağ standartı varmı

Mesajın linki
Metin Akbal

Yenilerde Dexos 1 gen 2 var da eskileri bilmiyorum.

Mesajın linki
Fatih Altınay

Arkadaşlar merhaba!!

Dexos 1 gen 2 pdf li mi pdfsiz mi olacak 

Mesajın linki
Alpay Sumer
Fatih Altınay yazdı:

Arkadaşlar merhaba!!

tek konudan ilerleyelim lütfen.

• Beğen 1
Mesajın linki
Behlül Baş

Liqui Moly Special Tec Dx1 5W30 Dexos1 Gen2 Opel Motor Yağı 5Lt 3766

Bu alınabilir

images?q=tbn:ANd9GcT4WH5QkuEsSC5WKFB_hjS

Mesajın linki
  • Metin Akbal başlığı değiştirdi : Astra J 1.4T Yağ Önerisi
Fatih Altınay

Dexos 1 gen 2 pdf li mi pdfsiz mi olacak 

Dexos 1 gen 2 özelliği olmayan yağlar kullanılırsa ne olur?

Mesajın linki
  • 3 hafta sonra...
Fatih Altınay

Bu konuda kimse bişey bilmiyor mu? Kimi dexos 2 öneriyor kimi dexos 1 gen2!! Kitapçık ikisi de olur diyor ama araştırdığım kadarıyla dexos 2 konusunda opelin bi yanılgısı olmuş ve sonrasında sadece dexos1 gen2 önermeye başlamış 2018-2020 kitapçıkları da bunu doğruluyor!! 

Mesajın linki
Metin Akbal
Bu konuda kimse bişey bilmiyor mu? Kimi dexos 2 öneriyor kimi dexos 1 gen2!! Kitapçık ikisi de olur diyor ama araştırdığım kadarıyla dexos 2 konusunda opelin bi yanılgısı olmuş ve sonrasında sadece dexos1 gen2 önermeye başlamış 2018-2020 kitapçıkları da bunu doğruluyor!! 
Daha ne bekliyorsunuz anlamadım. Neye bu tepkiniz? Yazılmış marka önerisi de yapılmış açıklama da yapılmış. Servise gidin burada tatmin edici cevap gelmediyse.
  • Beğen 2
Mesajın linki
Alpay Sumer

Selam. En doğru bilgiyi kitapçıkta bulabilirsiniz. Diğer bilgiler yorum.. Adı üstünde yorumdan öteye geçemez. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Metin Uzunoğlu

Üretici tasarım yaptığı araca en uygun özelliklerde yağı seçer ve bunu 100 binlerce km test eder. En iyi yağ kullanma kılavuzunda yazan yağdır. Örneğin mondeo için 0~30 ve 5~30 öneriyor diyorki ikiside olur tercih sizin.

Alpay Sumer yazdı:

Selam. En doğru bilgiyi kitapçıkta bulabilirsiniz. Diğer bilgiler yorum.. Adı üstünde yorumdan öteye geçemez. 

Forumdaki arkadaşlar bir otomotiv tasarım ve laboratuvar imkanına sahip değilse yada tercihlerini bilimsel makaleye dayanfırmıyorsa, burada yazdıkları yorumdan öteye geçmez. 

• Beğen 1
Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...