İçeriğe Yönlendir

Astra J - Yanmış Subap

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhabam, 

Sanayinin ustaları göstere göstere anlatmış. Doğru montajdan felan bahsetmemiş direk Lpg doğasına aykırı diyor. 40000 km de bir arabanın kapak açılması gerek diyor. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ali Darbaz yazdı:

direk Lpg doğasına aykırı diyor

Burası doğru, araca sonradan takılan bir kit sonuçta.

Kendinden LPG li olanlar hariç tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
lpgsiz de subap değişen sık rastlanıyor
Hep bu katkılar yok mu..
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Genelleme yanlış olacaktır. Bence Alakası bile yok. 30k kullandim. değil subab,  arıza lambası bile yakmadı. Ki ailede 2 astra vardı. Bol bol test ettik.. Adamlar motorlarına güven konusunda hic tereddüt yasamamıslar. hararet göstergesi bile koymamıslar. Hiç yolda koymadı. Kaputu açmadan binlerce km yaptım. Gık demedi.. Her markada olabilecek durumlar. Kimi doğuştan yağ yakar diye bilinir. kimi subab dertlisi.. bakım yapmayı sade yağ değişme diye bilen var. Sonra araba sorunlu 😄

Mercedes,  bmw, audi alacam deyince kaç kişi harika, süper der? ilk denilen cümle aman uğraştırır derler.. Golf aldım daha arabayı incelemeden ya almasaydın dsg dertli dediler.. Halbuki aracım manuel 😂 .. 200 k kullanıp dsg sorunu neymiş diyen de cok.. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Git VW sorunlarını koyda piyasası düşsün emoji16.png

hahaha😂 Tavşan ve dağ hikayesi 😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şu konuyu açarken piyasa durumu hiç aklımın ucundan bile geçmedi. Yanmış subab nasıl olur görün istedim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şu konuyu açarken piyasa durumu hiç aklımın ucundan bile geçmedi. Yanmış subab nasıl olur görün istedim. 
Keşke Cruze bulup açsaydın :) O daha sorunlu.
hahaha[emoji23] Tavşan ve dağ hikayesi [emoji23]
Dur yahu biz VW almayalım mı [emoji16]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:
Opeli bana ver [emoji23] Opel candır.

Konum at ordu 1. Noter önünde buluşalım. Sen zahmet etme ben gelirim [emoji16] 5 kilo Osmancık pirinç 1 kilo leblebi de getiririm. Ama ordan pide yemeden gitmem [emoji16]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze yada astra ne farkeder. Video bugun yayınlandı. Usta zaten saydığı arabaları dinlediysen cruze astra h astra j insignia hepsini saymış. Video astra j üzerinden anlatılmış. 

Piyasa diyorsunuzda bizde o kadar para yok. Piyasasını düşürerek ne el edebilirimki. En az 110 bini vardır. Ben 30 binliralık araba bakıyom. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Konum at ordu 1. Noter önünde buluşalım. Sen zahmet etme ben gelirim emoji16.png 5 kilo Osmancık pirinç 1 kilo leblebi de getiririm. Ama ordan pide yemeden gitmem emoji16.png

saatleri ayarlayalım 😄

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Buradan geç, gelirken Ankara'da çıkmacılara da uğra, köfteleri ızgaraya atıyorum default_fiuw.gif

Bana kitleme pişirmeyi benim sütten ağzım yanmadı ama [emoji16]
saatleri ayarlayalım [emoji1]
Vallaha niyeti ciddi.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Astra J ile golf takasımı yapılacak. O yuzdenmi bu yazışmalar. 

2015 model golf ile 2014 astrayı takas etmekmi istiyonuz. 

Adam turbo motorun tadını almış, eski arabasının tadında olupda sadece daha yeni olan atmosferik arabaya takas ettirmek pahalıya patlar. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu konu açılmasaydı üste para alacaktım. Şimdi kafa kafaya gidecek.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Bu konu açılmasaydı üste para alacaktım. Şimdi kafa kafaya gidecek.

Golf dediğin dsg olur. Dsg siz golf yarım golf diyip fiyat kırabilirsin. :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Adamlar yaptıkları şeyin ismini bilmiyor daha. Sibop deyip duruyor. Biri de bunlara çelik sibop takılması lazım diyor. Acaba var mı piyasada öyle bir sibop? O supaplar euro5 normlarına uygun olacak. En dayanıklısı da eriyor. Kaldı ki doğru lpg ayar ve montajıyla euro 5 arabalarda 100 bin km lpg ile sorunsunsuz kullanan kişi sayısı çok fazla. 100 bin km’de 20 bin tl kâr edilir. Bunun 5 bini lpg kiti. 3-4 bini supap değişimi. Bin tl ruhsat işleme, lpg bakım. Eder sana 10 bin tl. 100 bin km’de kâr kaldı 10 bin tl. Değer mi? Değmez. Ama işin psikolojik boyutu var. Araba lpg’li olunca hiç düşünmeden arabaya biner gidersin. Benzinli olunca çok yakar deyip evde oturup kafa yorarsın :) 

Ali Darbaz yazdı:

Golf dediğin dsg olur. Dsg siz golf yarım golf diyip fiyat kırabilirsin. :)

dün ankara’ya gidip geldim. Yolda 6 tane çekici gördüm. Üstündeki arabaların 4’ü  en eskisi 2015 model olan vw. Biri range. Biri de eski avensis’ti. Range büyük ihtimalle elektriksel beyinsel problem yaşıyordur. Avensis bakımsızlıktan yolda kalmıştır. VW’ler malum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Bu bana biraz abartılı geldi 😁😁😁

164.000 km’de iken Cruze’un sübaplarını değiştirmiştim (üst kapak sübap değiştirme amacıyla değil contadan dolayı açılmıştı ben de açılmışken uzun vadede bir daha uğraşmayım diye sübapları da değiştirmiştim) ama çıkan sübaplara baktığımda gayet sağlıklı bir düzgün gözüküyorlardı ve üzerinde GM yazıyordu. Sanmıyorum ki daha önceden değişmiş olsun yine GM markayla. 

Resim olsa atarım da sübaplar Kayseride. Bir gün eklerim foruma. Demem o ki düzgün bir kit ve ayarla kolay kolay sübap yakacağını düşünmüyorum çıkan orijinal sübapları gördükten sonra.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Konum at ordu 1. Noter önünde buluşalım. Sen zahmet etme ben gelirim emoji16.png 5 kilo Osmancık pirinç 1 kilo leblebi de getiririm. Ama ordan pide yemeden gitmem emoji16.png

Ordu mu orası şey ımmmmm hanım köy değil mi 😁

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...