İçeriğe Yönlendir

Klima Tavsiyesi

Serdar Göktaş

Recommended Posts

Serdar Göktaş

Diğer konuda da yazdım ama pek gören olmadı sanırım. 30 35 metrekare bir salonumuz var. Bu salonun hem ısıtması hem soğutması için klima arıyoruz. Bugün bir kaç klimaci gezdim. Bu büyüklükte ki bir salon için 18 binlik klima tavsiyesinde bulundular. Bizim aklimizda Mitsubishi var. Bugün şöyle bir model buldum 

https://m.trendyol.com/mitsubishi-heavy/srk45zmp-s-a-15000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-2783348

Bu model nasıldır? Kullanan var mı? Başka hangi modelleri tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Yaklaşık 32 M2 lik oturma odasında baymak 18000 BTU luk klima kullanıyorum yaz da kış da gayet güzel ve fazlasıyla yetiyor. Elegant plus olarak geçiyor modeli 5 yıl garantili .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Annemler birkaç yıl önce daikın aldılar salona piskolojikmi bilmiyorum ısıtması özellikle harika...japonlar bu işi iyi yapıyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serdar Göktaş yazdı:

Diğer konuda da yazdım ama pek gören olmadı sanırım. 30 35 metrekare bir salonumuz var. Bu salonun hem ısıtması hem soğutması için klima arıyoruz. Bugün bir kaç klimaci gezdim. Bu büyüklükte ki bir salon için 18 binlik klima tavsiyesinde bulundular. Bizim aklimizda Mitsubishi var. Bugün şöyle bir model buldum 

https://m.trendyol.com/mitsubishi-heavy/srk45zmp-s-a-15000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-2783348

Klima ısıtma için de kullanılacaksa kriterler ayrılır. Yaşadığınız iklim akdeniz iklimi ise standart bir klimanın ısıtması yeterli iken, soğuk yerlerde klimanın üfleyeceği en sıcak hava bile sizi üşütür. O yüzden ısıtma için ısıtma kapasitesi yüksek klima tercih edin. Klimanın ısıtması, soğutmadan çok daha fazla elektrik tüketir bu arada. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Serdar Göktaş yazdı:

Bu büyüklükte ki bir salon için 18 binlik klima tavsiyesinde bulundular.

Kesinlikle katılıyorum. Ancak nereye konumlandıracağınız da çok önemli. Mümkünse insandan en uzak noktaya konumlandırın çünkü 18bin'lik bayağı güçlü ve yaz sıcağında üstünüze verirse iki büklüm gezersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Klima hiç yaramıyor bana ama Salihli sıcağında bize de ihtiyaç artık.  Takip edelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Sani Gerşon yazdı:

Kesinlikle katılıyorum. Ancak nereye konumlandıracağınız da çok önemli. Mümkünse insandan en uzak noktaya konumlandırın çünkü 18bin'lik bayağı güçlü ve yaz sıcağında üstünüze verirse iki büklüm gezersiniz.

Burada müteahhitler her odaya klima yeri koymuşlar. Nereye baglayacagin belli. Duvarların içinde klima boruları hazır imiş. Delme kesme biçme işlemleri yok. Evlerin disina da motor yerleri hazır. Görüntü kirliliğini önlemek için iyi düşünülmüş. Salonda ben de konum olarak çok beğenmedim ama yeri hazır 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Klima ısıtma için de kullanılacaksa kriterler ayrılır. Yaşadığınız iklim akdeniz iklimi ise standart bir klimanın ısıtması yeterli iken, soğuk yerlerde klimanın üfleyeceği en sıcak hava bile sizi üşütür. O yüzden ısıtma için ısıtma kapasitesi yüksek klima tercih edin. Klimanın ısıtması, soğutmadan çok daha fazla elektrik tüketir bu arada. 

Evde doğalgaz da var ama yeni bina olduğu için bağlantı için belediyeyi bekliyoruz. Belediye de koronadan dolayı esnek mesai saatleri çalışıyor. İşler yürümüyor. Bekliyoruz kaç haftadır gelen giden yok sürekli oyalama. O yüzden klima ile ısıtma seçeneği devreye girdi. Kayinpeder de sigma marka var. Isıtma için denedik bayağı iyi ısıtıyor içerisini. 

Erdem Bozkurt yazdı:

Annemler birkaç yıl önce daikın aldılar salona piskolojikmi bilmiyorum ısıtması özellikle harika...japonlar bu işi iyi yapıyorlar...

Daikin daha önce hiç aklıma gelmemişti. Model ismi var mı? Hemen arastirayim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Çağatay Kılınç yazdı:

Yaklaşık 32 M2 lik oturma odasında baymak 18000 BTU luk klima kullanıyorum yaz da kış da gayet güzel ve fazlasıyla yetiyor. Elegant plus olarak geçiyor modeli 5 yıl garantili .

Bu modele baktım. Yorumlar da olumlu. Değerlendirmeye aldım. 

Yorum bağlantısı
Murat Karahan
(düzenlendi)

3 yıl önce 2 tane baymak 9.000 btu inverter klima aldım. Montaja gelen usta salon için ufak olduğunu söyledi. Ben sıkıntı yok siz bağlayın dedim. İnanın yazın 20 derecenin altına düşürdüğümü hatırlamıyorum. Hele uyurken 28-29 dereceye çıkarıyorum. Salon 30 m2 ,diğer klima mutfak ve küçük bir oturma alanı toplamda 24 m2. İkisindende çok memnunum. Tabi evin konumu, güneşin odalara ne kadar süre vurduğu da önemli. O yönden avantajlıyım. 

Dezavantajı 5 dk içerinin soğutulması gerekiyor.yavaş soğutuyor sadece.Enerji tasarrufuda süper. Bence inverter olduktan sonra 12.000 btu yeterli.

tarihinde Murat Karahan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

merhaba

2007 senesinden beri beko nun 24000 lik klimasını kullanıyorum maşallah tık bile demedi , diğer markalara daha fazla para vermeye gerek yok soğutması mükemmel ısıtması da iyi tatminkar, daha sonra babamlara 2012 de 12500 lük beko aldık yine oda maşallah tık demedi ikiside yazın neredeyse her gün çalışıyor. Gaz bile kaçırmadılar o kadar yani.

Yeni klimaları daha da güzel çok sessiz çalışıyor.

Karar sizin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Serdar Göktaş yazdı:

Keşif isteyin. Arçelik keşif yapılmadan klima satmak istemedi. Boru çapına uygun model almak gerekiyor. Bizde salona 18, yatak odasına 9'luk modele uygun borular konmuştu. Bu yaz 18'lik Arçelik taktırdım, işyerinde de kullanıp memnun olduğumuzdan başka marka araştırmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Serdar Göktaş yazdı:

daikın olsun sudan olsun modelini bakmam lazım muadillerine göre pahalı ama bütçe varsa hakkını verebilecek markalar :mitsubishi,sharp,daikın,toshiba ve klimanın mucidi Alorko carrier...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Şu üründen aldık Ofise 30m2 civarı https://www.hepsiburada.com/beko-31825-ekolojik-18000-btu-inverter-klima-pm-HB00000WAKHI?wt_gl=cpc.6807.dsa.elk.ev-elektronigi-mda-isitma-ve-sogutma&gclid=CjwKCAiAkan9BRAqEiwAP9X6UfFWNQFv_PMnvLm5B1JJo_6LJ4Q18LpDbgifoFrSQG3oEZaGcfLikBoCfIIQAvD_BwE

Dış ünite direkt güneşe maruz kaldığı için çok sıcaklarda biraz sorun yaşadık. Genel olarak sessiz çalışıyor tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
Serdar Göktaş yazdı:

benim salon 30 m2 olifini invertır klima ile ısıtıyorum 1 metre 600 btu benim salona tam geliyor ama kara kışta yetmiyor şimdiki tecrübelerime göre 24000 btu alırdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Serdar Göktaş yazdı:

Burada müteahhitler her odaya klima yeri koymuşlar. Nereye baglayacagin belli. Duvarların içinde klima boruları hazır imiş. Delme kesme biçme işlemleri yok. Evlerin disina da motor yerleri hazır. Görüntü kirliliğini önlemek için iyi düşünülmüş. Salonda ben de konum olarak çok beğenmedim ama yeri hazır 

Evde doğalgaz da var ama yeni bina olduğu için bağlantı için belediyeyi bekliyoruz. Belediye de koronadan dolayı esnek mesai saatleri çalışıyor. İşler yürümüyor. Bekliyoruz kaç haftadır gelen giden yok sürekli oyalama. O yüzden klima ile ısıtma seçeneği devreye girdi. Kayinpeder de sigma marka var. Isıtma için denedik bayağı iyi ısıtıyor içerisini. 

Ne Daikinler, Mitsubishiler bakip en son cat diye gecen sene bir Sigma Comfort aldim salona, 18K.

Memnunum, yazin bile cok nadir kullaniyoruz, evimiz surekli gunes almasina ragmen. Kombi calistirmaya baslamadan once bazi sabahlar cok serin ise cocuklar usumesin diye isitma fonksiyonunu da kullaniyoruz, kabaca acik alan 37 m2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Mitsubishi
daikin
sharp

Senelerdir sharp kullanırız gerçekten taş gibi makine. Elektriğe de katkısı çok az. 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Murat Öngür yazdı:

merhaba

2007 senesinden beri beko nun 24000 lik klimasını kullanıyorum maşallah tık bile demedi , diğer markalara daha fazla para vermeye gerek yok soğutması mükemmel ısıtması da iyi tatminkar, daha sonra babamlara 2012 de 12500 lük beko aldık yine oda maşallah tık demedi ikiside yazın neredeyse her gün çalışıyor. Gaz bile kaçırmadılar o kadar yani.

Yeni klimaları daha da güzel çok sessiz çalışıyor.

Karar sizin

18 binlik klima için hemen hemen bütün markalar 6 binliradan aşağı fiyat vermediler zaten. Mitsubishi, Daikin gibi firmalar direkt 10 bin üstü

Selçuk Keleş yazdı:

Keşif isteyin. Arçelik keşif yapılmadan klima satmak istemedi. Boru çapına uygun model almak gerekiyor. Bizde salona 18, yatak odasına 9'luk modele uygun borular konmuştu. Bu yaz 18'lik Arçelik taktırdım, işyerinde de kullanıp memnun olduğumuzdan başka marka araştırmadım.

Arçelik hiç sormadım. İki gündür geziyorum. Bugün gideyim Arçelik'e. Teşekkürler tavsiyeniz için. Bir kaç firmadan keşif istedim gelip bakacaklar. 

Gökhan Tuna yazdı:

Ne Daikinler, Mitsubishiler bakip en son cat diye gecen sene bir Sigma Comfort aldim salona, 18K.

Memnunum, yazin bile cok nadir kullaniyoruz, evimiz surekli gunes almasina ragmen. Kombi calistirmaya baslamadan once bazi sabahlar cok serin ise cocuklar usumesin diye isitma fonksiyonunu da kullaniyoruz, kabaca acik alan 37 m2

Sigma kayinpeder kullanıyor evde memnun. O da 7500 lira dedi. 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Tayfun Aydın yazdı:

Mitsubishi
daikin
sharp

Senelerdir sharp kullanırız gerçekten taş gibi makine. Elektriğe de katkısı çok az. 

Japondan şaşma diyorlar ama fiyatlar çok pahalı. Birine 6 bin verecek iken japona en az 10 bin vermem gerekiyor. Aradaki farka değer mi?

Adem Kazıl yazdı:

benim salon 30 m2 olifini invertır klima ile ısıtıyorum 1 metre 600 btu benim salona tam geliyor ama kara kışta yetmiyor şimdiki tecrübelerime göre 24000 btu alırdım.

Olifini markasını daha önce hiç duymamıştım. Nedir nasıldır? Ariza yapar mı? Nerenin markası?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Size samsung wind free 18.000 incelemenizi tavsiye ederim. En güzel özelliği direk soğuk ve sıcak havanın üzerinize vurmaması. Sizleri rahatsız etmemesi. Mersin’de yaşadığım için biz klimasız yapamayız. Şimdiye kadar almadığım klima yok. Evimde 6 adet klima var. Size önerdiğim klimayı alana kadar sıcak havalarda sabah uyandığımda her yerim ağrır ve yorgun uyanırdım. Şimdi ise böyle bir rahatlık yok. Şiddetle tavsiye ederim. Almadan önce özelliklerini incelerseniz demek istediğimi anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bence kurun bu denli yüksek olduğu dönemde ithal pahalı markalara para vermenin anlamı yok. Diğerleri de çok güzel iş görüyor. 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
Serdar Göktaş yazdı:

Japondan şaşma diyorlar ama fiyatlar çok pahalı. Birine 6 bin verecek iken japona en az 10 bin vermem gerekiyor. Aradaki farka değer mi?

Olifini markasını daha önce hiç duymamıştım. Nedir nasıldır? Ariza yapar mı? Nerenin markası?

http://www.olefini.com.tr/

japonlar tabi bu işin en üst noktası, ben alalılı 6-7 yıl oldu gaz bile eksitmedi, plastiğin kalitesinden galiba şu aralar açınca tırt tırt bi ses yapıyor sonra geçiyor, çözülebilecek bi ses.

tam emin değilim ama hava perde klimalarının öncüsü bu firma galiba.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...