İçeriğe Yönlendir

Fiesta Comfort Radyatör Üst Hortumu

Emre Biçer

Recommended Posts

Emre Biçer

Merhabalar değerli üstadlar,

Arabamin son bakımlarını yaptırdıktan sonra herhangi bir problem yoktu ancak bu gün hastaneye gitmek için arabaya binmek üzereyken bir yağ su kontrolü yapayım dedim, su kabında çok az bir eksiltme gördüm nereden geldiğini ararken radyatör üst hortumundan geldiğini fark ettim ancak;

Kelepçe sıkı hemde baya bir sıkı ama hortumun radyatöre girdiği bölümü sağa sola cevirdigimde hortum oynuyor ve oradan antfiriz elime geliyor, bıraktığım zamanda damlamaya devam ediyor yine işin ilginç tarafı araç soğukken bu durum oluyor yani arabaya fan açtırdım su ısınınca hortumu sağa sola çevirmeye çalıştığımda zor çevriliyor ve su sızmiyor. Radyatörumu Şubat 2019 gibi kale marka radyatörle değiştirmiştim.

Hortumu çıkarsam sanki hortumun girdiği yeri elimle sıkabilirim gibi geliyor sanayiye gitmeden kendim halledebilir miyim?

Malum ustalar bir yeri yapıyorlar ama nasıl yapıyorlar iyi bir ustamız olmayinca milletin oyuncağı oluyorsunuz.

Ayrıca arabamdan garip bir ses geliyor soğukken bazen sicakkende geliyor 1800 devirdeyken tır tır çık çık gibi tarifte edemiyorum sanki lifter sesi gibi ama lifter sesi gibi de değil. 

Şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Biçer

Üst hortumu elimle bastırınca o girişten bir kaç damla antifiriz düşüyor ama bu kelepçeden değil klipsli radyatör giriş yerinden 

Yorum bağlantısı
Emre Biçer
Ersen şahin yazdı:

Hortum sertleşmiştir özelliğini kaybetmiştir değiştirmekte fayda var

Gelen su hortumdan gelmiyor hortumla radyatör girişi arasında bir plastik parça var onların girdiği yerden geliyor. Üst hortumu soktum o plastik parçanın demir bir klipsi var o klips sanki ters takılmış gibiydi düzelttim taktım şimdi şu gelmiyor gibi.

Sizin arabalarınızdaki radyatör üst hortumu sağa sola kivrilabiliyor mu şuan merak ettiğim tek şey bu daha öncede kivriliyor muydu yoksa yeni mi oldu onu çözemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öncelikle kelepçeyi değiştirerek deneyin.. 

Sese yorum yapamayacağım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Abdullah Said Ösün

Aynı sorun benim araçta da var dün fiesta 1.4 benzinli aracıma kale marka radyatör taktım aynı şekilde araç soğukken radyatör üst hortumunun radyatöre bağlanan jak kısmından su sızdırıyor. Ben şöyle bişey yapicam parçanın içinde 2 tane conta var biri yuvarlak ve yumuşak  biri konik ve sert yuvarlak olanı değiştireceğim bakalım sızdiracak mı olumlu sonuç alırsam cevabı yazarım

Bence kale marka radyatör orijinalden biraz farklı yani o giriş çok az küçük bu yüzden de eski parça sızdırıyor diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Emre Biçer

Ben de degistirmistim radyatörü simdi kalin kelepce.taktim biraz kestim sızıntıyı ama icinde bir conta varsa almam gerekiyor cunku çok az da olsa sızdırma devam ediyor su eksiliyor eğer cozume ulaşırsanız resim de gonderirseniz beni cok mutlu edersiniz.

Yorum bağlantısı
Abdullah Said Ösün
Emre Biçer yazdı:

Ben de degistirmistim radyatörü simdi kalin kelepce.taktim biraz kestim sızıntıyı ama icinde bir conta varsa almam gerekiyor cunku çok az da olsa sızdırma devam ediyor su eksiliyor eğer cozume ulaşırsanız resim de gonderirseniz beni cok mutlu edersiniz.

Sorunu çözdüm artık kaçırmıyor ama o parçayı sökmek istemiyorum sistemin havasını zor aldım çünkü.

Şimdi soketin içinde iki tane conta var biri sert konik yere oturuyor ve diğer yumuşak contayi tutuyor firlamasin diye diğer yumuşak olan da zamanla sıcak göre göre düz hale gelmiş bu yüzden sızdırıyor ben ondan bir tık kalın conta koydum ve soketi radyatöre takarken contaya sabun sürdüm çok az sokması kolay olsun diye şu anda gayet sıkı ve hiç akıtma olmadı

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Biçer

Teşekkür ederim ilginiz icin peki bu contayi nereden alabilirim var ne demeliyim alırken cunku burda parcacyliya gidip firsta ust hortum contasi deyince o ne diye soruyorlar 

Yorum bağlantısı
Abdullah Said Ösün

Ben size contanin ölçülerini atayım aynısından var bende ölçüp göndereyim hirdavatcidan alacaksınız "oring" diye geçiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...