İçeriğe Yönlendir

2005 Fiesta İçin Kapı Hoparlörü Tavsiyesi

Furkan Gürlek

Recommended Posts

Furkan Gürlek

Öncelikle Selamlar Otoclub a yeni Katıldım.2005 model ford fiesta aracım var küçük çaplı modifiye yapacağım ilk olarak ses sistemi ile başlamak istiyorum. Teyp olarqk 9 inc lik bir android ekranlı teybim var kapılarım orjinal hoparlör. Yüksek sesde bozulma oluyor o yüzden kapı hoparlörlerimi değiştirmek istiyorum cok bir bütcem yok sadece kapıları değiştirmek istiyorum 

ne takacağım bilmiyorum. Daha önce  Takmış  veya takacak olan abilerimden yardım istiyorum. 
 Aracımda takılı olan ekrqnlı teyp :https://tr-m.banggood.com/9-Inch-2-DIN-Car-MP5-Player-Quad-Core-1+16G-Stereo-Radio-IPS-Touch-Screen-bluetooth-FM-DAB-DVR-p-1534929.html?gmcCountry=TR&currency=TRY&cur_warehouse=CN&createTmp=1

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sesteki bozulma teyp kaynaklı mı diye önce kontrole edin ederim. andro teyplerin hoparlör çıkışından fazla ses gelmez genelde. iyi ses için ufak bir digital anfi ile başlanmalı. fiesta kapı hoparlör değişiminde de işçilik önemli. eski hoparlör yuvasına uygun kasnak takılmalı ve kapı izolasyonu iyileştirilmeli. kapıya harcanacak rakam 600-800 tl yi bulur. bunu yerine kapılara giden hatta crossover takılıp freknası düzeleyip bagaja anfi+sub takılabilir aynı meblağ ile

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o teyplerde yazan watt lara çok inanmayın, ayrıca watt başka ses kalitesi de başka olur

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Furkan Gürlek yazdı:

Kapı hoparlörüm 25w.

Andro teybim 4X50w 

linkteki teyp normal teyplerin 4 de 1i. bence kaliteli bir ana ünite olmadan sadece hoparlör değişerek ses kalitesi beklemek yanlış olur.

Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek

5x7 —> 6x8. Plastik hoparlör kasnağı ile yapsak peki kapı pandizotunu oturtabilirmiyiz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...