İçeriğe Yönlendir

2014 Fiesta Akü Tavsiyesi Hakkında

Onur Kutluğ

Recommended Posts

Onur Kutluğ

merhaba, 
2014 model benzinli 1.4 fiestaya sahibim.

ilk defa akü değiştireceğim. Ömrünün sonuna geldiğini marşa bastığımda verdiği tepkiden anlıyorum. Gösterge ışıklarında ilk marşta elektrik kesintisi gibi gel git oluyor. Malum havalarda sogudu yolda kalmamak için değiştirmem gerekli.
size sorum ise kaç Amperlik akü almalıyım. Varta model 60 amperlik akü uygun mudur ?

Teşekkürker

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Akünün boyutu önemli, kutup sistemi de, ters kutup vs gibi kavramlar var bu işte. Fiziki olarak boyutu uyuyor ise 60 amperlik olanı fazla fazla yeterlidir fiesta için.

Zamanında bir aracıma ezbere akü aldım sadece amperini söyleyip. Benim araç ters kutup imiş meğer.(Ters kutup derken standart  + ile - nin yerleri farklı imiş benim araçta)  İadesi vs derken uğraşmıştım biraz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
(düzenlendi)

Orijinal aküsü Varta 43A. Boyut olarak 210*175*175 mm.

Bundan düşük olmadıktan sonra sorun olmayacaktır.

tarihinde Kaan Karakaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Akü alırken üretim zamanı en yakın olan aküyü alın. Aküler üretilirken rafa ilk giren, ilk çıkar mantığıyla satılır. Ancak satışlardaki düşüş raflarda beklemesine ve ömrünün azalmasına yol açar. İthal aküler içinde ithalat süresince yolda geçen zaman, gümrük vb. ömrünü etkileyebilir. Yerli akülerden günümüze yakın zamanlı akü almanız iyi olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Kutluğ
Kaan Karakaya yazdı:

Orijinal aküsü Varta 43A. Boyut olarak 210*175*175 mm.

Bundan düşük olmadıktan sonra sorun olmayacaktır.

ALİ SEYKAN yazdı:

Akü alırken üretim zamanı en yakın olan aküyü alın. Aküler üretilirken rafa ilk giren, ilk çıkar mantığıyla satılır. Ancak satışlardaki düşüş raflarda beklemesine ve ömrünün azalmasına yol açar. İthal aküler içinde ithalat süresince yolda geçen zaman, gümrük vb. ömrünü etkileyebilir. Yerli akülerden günümüze yakın zamanlı akü almanız iyi olacaktır.

Cem Işık yazdı:

Akünün boyutu önemli, kutup sistemi de, ters kutup vs gibi kavramlar var bu işte. Fiziki olarak boyutu uyuyor ise 60 amperlik olanı fazla fazla yeterlidir fiesta için.

Zamanında bir aracıma ezbere akü aldım sadece amperini söyleyip. Benim araç ters kutup imiş meğer.(Ters kutup derken standart  + ile - nin yerleri farklı imiş benim araçta)  İadesi vs derken uğraşmıştım biraz.

sonuç olarak VARTA 44A taktırdım. 6 yıl gitmişti orjinal akü. bakalım bu ne kadar gidecek.
yorumlarınız için teşekkürler. herkese arızasız günler dilerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...