İçeriğe Yönlendir

Polo 6C 1.2 Tsi Akü Uyarısı Sorunu

Burak Yüksel

Recommended Posts

Tuluhan Şıpka
Burak Yüksel yazdı:

Açıkçası benden önceki akünün değerini hatırlamıyorum. Bildiğim efb akü olmadığı ve standart bir akü takıldığı ve bu yüzden 2 yıl gibi kısa sürede bitti (benden önceki sahibi taktırmış). Ben şu anda servisin de önerdiği birebir aynı 60 amper efb varta akü aldım ve yukarıda belirrttiğim sorun ile karşılaşmaya başladığım. Akü takıldıktan sonra da herhangi kodlama vs bir şey yapılmadı start stop  devreye giriyor ama 2 3 gün yatan araç zayıf akü uyarısı veriyor malesef.

Açıkçası aküyü almadan önce vw servisi arayarak hangi akü kaç amper özellikleri nelerdir şeklinde görüşüp bilgi aldıktan sonra (59 amper efb akü ve markası da varta) bu aküyü aldım ve taktım. Dışarda takmamın sebebi de yaklaşık 350-400 lira civarlarında bir fark söyledi servis dışarıya göre aynı akü için. 

Durum böyle ise yetkili varta akü bayisi neden efb akü uygundur deyip bu aküyü taktı?

Efb ise efb, agm ise agm ve amper ne ise o amperde alınacak.farklı alırsanız yüksek amperde özellikle, akünün doğru amperde şarj olması için araca tanıtılması gerekiyor okadar. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

Mesajın linki
Burak Yüksel
Tuluhan Şıpka yazdı:

Efb ise efb, agm ise agm ve amper ne ise o amperde alınacak.farklı alırsanız yüksek amperde özellikle, akünün doğru amperde şarj olması için araca tanıtılması gerekiyor okadar. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

Umarım çözülür artık can sıkmaya başladı.

Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...