İçeriğe Yönlendir

Grandland X

Servet Aydın

Recommended Posts

Tahir Ak
Olmazsa olmaz zaten. İki çeker tatlı su bebeği ne yapıyor görelim
Seni yutup fenomeni yapacağız :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

premium passatın yerine bunu mu verdiler, fakir mi sigorta şirketin?

İyi vermişler bence, bana benzinli sümbül verdilerdi, mecburiyet harici kullanmadım 😅

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
premium passatın yerine bunu mu verdiler, fakir mi sigorta şirketin?

Mondeo olsa idi altımda 2020 defender isterdim karşılığı. Filo aracına göre çok daha kaliteli araç LAND X
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdi araç ile ilgili ilk izlenimlerimi yazayım.
İç tasarım görsel olarak çok şık. Cam tavan olması aracın geniş iç hacmini iki oda bir salon yapıyor. Yolcu ve sürücü koltukları çok rahat. Kol dayama ileri geri hareketli ancak yüksekliği ayarlı değil. Kol dayama içinde kablosuz şarj var. Ön konsol içinde ise usb soketi ve çakmak yuvası bulunmakta.
Multimedya sistemi vasat. Ses kalitesi kötü. Carlink özelliği hızlı ve kullanışlı. Ses denetimi ayarları kolay iken fader ve balans ayarı rezalet. Yönlendirme yok. Seyir halinde iken sesi ön arka veya sağ sol yapmak çok zor. Top İkonunu basılı tutarak ayar yapana kadar nötron çekirdeği çitlenebilir.

Klima sistemi ikili çalışıyor. İstenir ise paralel ayar mümkün. Motor çok geç ısınıyor ancak sanırım ptc olmayan araç kalmadı ki bir kaç dakika içinde kabin içi ısısı yükseliyor.

Direksiyon yumuşak. Hıza duyarlı. Şerit takip sistemi, lastik basınç sistemi var. Sinyal ve silecek kolu konumu tasarımı yapan mühendisi bana bir ara getirin de bişey deniycem onunla. Böylesine hatalı bir tasarım olamaz. 09:15 tutuş yapılır iken sinyal vermek için oklava gibi parmak olması lazım sürücünün.

Motor 1.5 litre 130bg ve çok sessiz. 3000dd ile 180kmh hıza çok rahat erişim sağlıyor. Son hızı denemedim ama anlık olarak 210km hıza ulaşması çok rahat. Biraz haram iyi gider buna. 140km üstü hızda rüzgar sesi kabine selaammm diyor. Şanzıman tek kelime ile muhteşem. 6 ileri. Hiçbir şekilde sallama vs yok. Şehir içinde kafası bi dünya olmuyor Dsg gibi. Manuel kullanım moduna alınca 4500dd sonunda yeter la diyip vitesi yükseltiyor.

Yol tutuşu beğendim. Dün akşam aquaplaning tuzağına düştüm. Kötü olan lastikler olduğunu bildiğim halde biraz hızlı idim. Elektronik melekler iş başına geçince sorun olmadı. Bu gibi durumlar için bagajda yedek iç çamaşırı bulunduran opele teşekkür ederim ayrıca. Tamam kokuyu biraz geç atıyor dışarı ama dert değil.

Bagaj. Büyük valla bayağı büyük. Hemde epey büyük. Kabul edelim çok büyük. Burada yine opel mühendisini anmadan geçmek olmaz. İnsan evladı bi kıyıya köşeye aydınlatma koyar.

Yakıt tüketimi ciddi düşük. Passat şehir içinde 8.5 yakıyor. Bu imansız 7 litreyi geçmedi. Şehir dışı 110km ile 4.5 litre tüketim var. Her iki ölçüm de tabanca testi. Yol pc ile uyumlu değerler.

Farlar halojen ve otomatik uzun modu var. Klasik halojen rezaleti opelde hep var bunda da aynı. İdare eder. Deli mavimsi yeşil led xenon iyi olabilir.

Ek içinde gece vakti bagaj nasıl görülürü betimledi şair.

7708b8fce8141f6aa7a4fcd73dcaced0.jpg

0446de4be1923d64dcab39923f13dc64.jpg
faa6c0ed7e9e996cc49fc65f38b20903.jpg
ea0058b7554705c06843f858cfbbb886.jpg
30551e1827e0cd17569d13b69d09020e.jpg
1e42388190b064408af32abaa604594c.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 bin devirde 130 teknolojiye bak 

Land da anca 90 yapsın. Keşke 6 ileri olsaydı 190binlik satılık landım var
Çok güzel yakıt değerleri. Ama dizel [emoji4] 

Dizel ne güzel
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bagaj kolay, sevdiysen alalım [emoji4]

Landın kasko değeri 350bin ise bişey denicem
Hızlanması nasıl abi?

Arkadan biri ileri ittiriyor aracı.
2012 pejo 308 6 ileri otomatik 2 bin devirde 110 yapıyor 120 yapsa güzel olurmuş [emoji38]

Land ile takas edelim 110binlik olanı konu kapansın
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1.6 136 hp muadillerinden 1 litre fazla yakardı hele otomatiği manuelinden de 1 litre fazla yakardı iyiymiş tüketim. Opel de en sevdiğim olay hız kontrol tuşlarının direksiyonda olması. İç tasarım uzay mekiği gibi zaten ambiyans hoş. Benim bagaj aydınlatmam da rezalet emmi sağolsun 2 gündüz ledi yolladı çift taraflı yaptım stadyum gibi oldu. Ben ESP yi 2 kere devreye soktum şimdiye kadar birini CC açıkken slalom yapıyordum ESP devreye girdi CC yi kapattı. Diğerinde neden girdi anlamadım normal seyrinde viraj alıyordum :fiuw:

Mercek montajı yapılır dert dinlenir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şirkette araç değişiminde 3 seçenek sundular. 2008, crossland x , focus. İnceleme tam yerinde ve zamanında oldu. Kataloglarda 2008 bagaj hacmi daha büyük görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Landın kasko değeri 350bin ise bişey denicem

Deneme sakın :(

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Servet Aydın yazdı:

Grandın slalom karakteri çok iyi. Altında iyi lastik ile piste girsem 2.50 cepte

Pist açılacak mı abi :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pist açılacak mı abi [emoji4]

Keşke

Deneme sakın [emoji20]

Geç kaldın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...