İçeriğe Yönlendir

Bıçak Bileyici Tavsiyesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] bundan almıştım. Porseleni çok çabuk bitti. Sürbısa idi hemde. 

Ben bizzat Sürmeneden almıştım. Yıllardır kullanırım.

5c3acb63b160bc3c8deb68ff29ccd1f5.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben bizzat Sürmeneden almıştım. Yıllardır kullanırım.

5c3acb63b160bc3c8deb68ff29ccd1f5.jpg

Abi bunlar tam randıman vermiyor. Ben sürmeneliyim zaten. Bıçaklarım hepsi sürdövbisa. O sıra sürmenedeyken sizin ikea’dan aldığınızı almıştım ama porseleni çabuk bitti. Taş ile bileme en güzeli. Şu alaman malı sarı şeye bakacam biraz. En olmadı yine taşla yapacağız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi bunlar tam randıman vermiyor. Ben sürmeneliyim zaten. Bıçaklarım hepsi sürdövbisa. O sıra sürmenedeyken sizin ikea’dan aldığınızı almıştım ama porseleni çabuk bitti. Taş ile bileme en güzeli. Şu alaman malı sarı şeye bakacam biraz. En olmadı yine taşla yapacağız. 

Ben memnunum. Onun da iyisi kötüsü var demek ki.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Evimde bıçak bileme için biçak bileme taşı da kullanıyorum, Şef bıçaklarımı ayda bir bilerim. Lorbeer bileyiciyi diğer bıçaklarımı bilerken kullanıyorum. Hem pratik, hem de taş ile aynı etkiyi daha kısa sürede veriyor. Bıçağın ağız bileme açısını da bozmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

youtube'de bıçaklar ve ekipmanlar diye bir kanal var. arkadaşın ismini öğrenemedim ama çok güzel anlatıyor. biraz da onu izleyeyim. 20 tane videosu var. epey bilgi verir. bu lorbeer için ev için yeterli diyor ama tek başına kusursuz bileme yapmıyor diyor. evdeki deri kemer ile kalan çapakları alırsanız çok güzel sonuçları var diyor. bir sürü marka ve materyal incelemiş anlatmış adam

https://www.youtube.com/channel/UCH27IoQAwT0YYkAFS5WuXXQ/videos

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

youtube'de bıçaklar ve ekipmanlar diye bir kanal var. arkadaşın ismini öğrenemedim ama çok güzel anlatıyor. biraz da onu izleyeyim. 20 tane videosu var. epey bilgi verir. bu lorbeer için ev için yeterli diyor ama tek başına kusursuz bileme yapmıyor diyor. evdeki deri kemer ile kalan çapakları alırsanız çok güzel sonuçları var diyor. bir sürü marka ve materyal incelemiş anlatmış adam

https://www.youtube.com/channel/UCH27IoQAwT0YYkAFS5WuXXQ/videos

Kullandığı bileme aparatlarının bir kısmını bende kullanıyorum. Çapakları almak için ince kum taş kullanmanız gerekiyor. Ve açıyı bozmadan bilemek için tutucu gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Zincirkıran yazdı:

hırdavatçıdan yağ taşı denilen bileme taşlarını deneyebilirsiniz, hem çok ucuz olur hem bıçağın ağzının yanması gibi bir dert yoktur, hem de her kalınlıkta her çeşit bıçağı bileyebilirsiniz. üstüne stres attığınız bir faaliyetiniz olur 🙂 ilk birkaç bilemeyi yapamasanız da sabırlı olmak kaydıyla güzel bıçak ağızlarınız olur

yağ taşında bileme deneyi. hem fazla işe yaramıyor hem uğraştırıcıymış. yağ taşı parlatmak için iyiymiş. bileme için su taşı öneriyor

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...