İçeriğe Yönlendir

Transit - Sigorta Kutusundan Ses Gelmesi

Latıf Kaya

Recommended Posts

Latıf Kaya

Arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi curier aracım var.bi kaç gündür havalar soğudu sabahları çalıştırıp gaz verip bırakınca sanırım torpidonun arkasında sigorta kutusu var ordan çıt çıt ses geliyor farlar açıksa ışıklar da oynama oluyor ancak araç tam ısınınca bu ses kesiliyor sizce normalmidir.

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Sani Gerşon yazdı:

Kalorifer açıyorsanız PTC devreye giriyor olabilir.

Yok abi açmadan oluyor birde PCT nedir 😊

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dizel araçlarda motor suyu ısınmadan kaloriferden sıcak hava üflemek için elektrikli rezistans vardır. Kısa adı PTC'dir. 2kw'a kadar güç çekebildiğinden çalıştığında farlar falan kısılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Sani Gerşon yazdı:

Dizel araçlarda motor suyu ısınmadan kaloriferden sıcak hava üflemek için elektrikli rezistans vardır. Kısa adı PTC'dir. 2kw'a kadar güç çekebildiğinden çalıştığında farlar falan kısılır.

Hocam corierlarda varmı bu özellik?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Latıf Kaya yazdı:

Hocam corierlarda varmı bu özellik?

Olabilir. En önemli belirtisi işte kalorifer açtığınızda çıt çıt seslerle farların kısılmasıdır. O sebeple sormuştum ama kalorifer açmıyorum dediniz.

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Sani Gerşon yazdı:

Olabilir. En önemli belirtisi işte kalorifer açtığınızda çıt çıt seslerle farların kısılmasıdır. O sebeple sormuştum ama kalorifer açmıyorum dediniz.

Aynen açmıyorum abi 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

İlk çalıştırmada hava davlumbazının açılma sesi olabilir veya oradaki bir röleden gelen ses olabilir.

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Ferit Erken yazdı:

İlk çalıştırmada hava davlumbazının açılma sesi olabilir veya oradaki bir röleden gelen ses olabilir.

Evet bende role olduğunu düşünüyorum ama hani bozuk olduğu icinmi yada havalar soğudu ya akü voltajı falan düşüyor diyemi anlamadim belki hepsinde de böyledir 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

bence röle sesi. elinizle kontrol edin. 

fiesta aracımda başıma gelmişti. sürekli sigorta attırıyordu. klima arızalıydı. 1 ve ya 2 viteste çıt çıt sesi yapıp farlarıda anlık kısıp bırakıyordu

kısa devre çıktı ve sorun çözüldü. 

.

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Ümit Türk yazdı:

bence röle sesi. elinizle kontrol edin. 

fiesta aracımda başıma gelmişti. sürekli sigorta attırıyordu. klima arızalıydı. 1 ve ya 2 viteste çıt çıt sesi yapıp farlarıda anlık kısıp bırakıyordu

kısa devre çıktı ve sorun çözüldü. 

.

Aynen  az evvel bi arkadaş baktı bi role var onu söktü ses kesildi iyide benim anlamadığim arac biraz isininca ses falan kalmiyor o arkadas roleyi istersen degistir dedi 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Latıf Kaya yazdı:

Aynen  az evvel bi arkadaş baktı bi role var onu söktü ses kesildi iyide benim anlamadığim arac biraz isininca ses falan kalmiyor o arkadas roleyi istersen degistir dedi 

çok sağlam bir elektrikçiye görünmenizde fayda var. 

elektrik sistemi karışık bir sistem.  dikkatli olunmalı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Latıf Kaya yazdı:

kaç no lu röle

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Ümit Türk yazdı:

çok sağlam bir elektrikçiye görünmenizde fayda var. 

elektrik sistemi karışık bir sistem.  dikkatli olunmalı. 

Aynen 

Çağlar Bayur yazdı:

kaç no lu röle

Abi üst taraftan en soldaki büyük siyah renkte 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...