İçeriğe Yönlendir

Boyanın Çok Kolay Çizilmesi

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Selam arkadaşlar, Aracımı aldığımdan beri her gün türlü noktalarında yeni çizikler görüyorum. Bugün arkadaşlarım ile iddia üzerine Kaputta tırnağımı gezdirdim sanki tork anahtarı ile çizmişim gibi çizildi. Üst Boya katmanı çok mu incelmiş ? Aynı zamanda kaputta taş çarptığı zaman direkt boya dökülmeside var uzun yoldan zayiatsız dönemiyorum bir yerden taş gelirse boyayı pul pul söküyor. Aracım Boyasız Değişensiz. Sizce ne yapmam lazım ? 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
düzenleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Selam arkadaşlar, Aracımı aldığımdan beri her gün türlü noktalarında yeni çizikler görüyorum. Bugün arkadaşlarım ile iddia üzerine Kaputta tırnağımı gezdirdim sanki tork anahtarı ile çizmişim gibi çizildi. Üst Boya katmanı çok mu incelmiş ? Aynı zamanda kaputta taş çarptığı zaman direkt boya dökülmeside var uzun yoldan zayiatsız dönemiyorum bir yerden taş gelirse boyayı pul pul söküyor. Aracım Boyasız Değişensiz. Sizce ne yapmam lazım ? 
Merhaba Aracınız nedir modeli nedir? Rengi nedir opak mı metalik mi? Hiç birini yazmamışsınız yorum yapmak için
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Buğra Höngül yazdı:
Çağrı Alaf yazdı:

Merhaba Aracınız nedir modeli nedir? Rengi nedir opak mı metalik mi? Hiç birini yazmamışsınız yorum yapmak için

Hocam aracım Profilimde yazdığı üzere 2004 Opel Vectra C Kasa. Metalik mi Bilmiyorum evet metalik sanırım çübkü boyası dökülen yerde bariz iki katman Füme görünüyor. Renk Füme Tutulan renk Gümüş Grinin bir tık koyusu

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim opak boyalı focus da öyle, hatta çarpan topun altıgen desenleri bile duruyor boyada leke gibi :)

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Benim opak boyalı focus da öyle, hatta çarpan topun altıgen desenleri bile duruyor boyada leke gibi :)

Ne yapacağız bu işi Ahmet abi Boya koruma felan mı attıracağız Kaplama mı çektireceğiz Peki bunları yapacak parayı nasıl bulacağız kafamda deli sorular 😅

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boyası alt katmandan ayrılmış olabilir bir şekilde, metalik mi opak mı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağlar Bayur yazdı:

boyası alt katmandan ayrılmış olabilir bir şekilde, metalik mi opak mı

Abi metalik ile opak arasında ki farkı bilmiyorum Parlamaksa çok ala parlıyor boya çift katmanlı orasıda malumum baktığım zaman altta aynı boyadan bir katman daha var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağrı Alaf yazdı:

Abi metalik ile opak arasında ki farkı bilmiyorum Parlamaksa çok ala parlıyor boya çift katmanlı orasıda malumum baktığım zaman altta aynı boyadan bir katman daha var. 

Verniktir o katman.. 

Ancak aracınız büyük ihtimal metaliktir. 

Bir yere yükleyin resmini de, bakalım. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Ozyurek yazdı:

Verniktir o katman.. 

Ancak aracınız büyük ihtimal metaliktir. 

Bir yere yükleyin resmini de, bakalım. 

Araç Fotoğrafı  Hocam araç fotoğrafı bu şekilde. 

DPOYKu.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Araç boyalı da yumuşak vernik mi atıldı acaba opel de böyle sorunlara denk gelmedim

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Buğra Höngül yazdı:

Araç boyalı da yumuşak vernik mi atıldı acaba opel de böyle sorunlara denk gelmedim

Hocam aracımı 2 adet expere soktum ikiside kontrollerden sonra boyasız değişensiz diye rapor tuttular.

laa

Bahadır Taşpolat yazdı:

seramik kaplama yapılsa farkeder bence 

Bende onu düşünüyorum hocam. Ya Seramik kaplatacağım ya da Boya Koruma attıracağım zira pastel gibi ayrılıyor bir şeyin değdiği yer. 

Buğra Höngül yazdı:

Kaputun orta noktalarında bu durum daha fazla Panjur kısmı bu şekilde çizilmiyor oranın boyası sert. Lokal boya olabileceği ve Exper gözünden kaçabileceği geliyor aklıma. Veya Aşağıdan motor yukarıdan güneş sıcağı yüzünden incelme mi var çözemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Buğra Höngül yazdı:

güneşte kalmış seloteyp düşün üst naylon kısmı kendisini salıyori lada larda araba yıkarken bezin araba rengi olması gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
güneşte kalmış seloteyp düşün üst naylon kısmı kendisini salıyori lada larda araba yıkarken bezin araba rengi olması gibi
Onlara polisaj yaparken de aynısı oluyor ped araba rengine dönüyor eski opaklarda aslında hep aynı [emoji3526]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...