İçeriğe Yönlendir

Renault Fluence 2015 Sert Debriyaj Sorunu

Ahmet Günar

Recommended Posts

Ahmet Günar

Merhabalar yaklaşık 1 ay önce reno Fluence 2015 icon aldım araç 70 bin km ve çok diri bir araç her yönden tek sorun debriyaj pedalı çok sert geliyor araç icon donanım olduğu için 110 bg ve 6 vites bu yüzden çok fazla vites istiyor araç vites geçişlerinde yağ gibi geçiyor kesinlikle kaçırma vs yok ama debriyaj pedali sanki 2005 megane mış gibi ayağı çok fazla yoruyor bir arkadaşım servise götür debriyaj hidroliğini değiştirsinler dedi ama ben kesin çözümü anlayamadım sizce napabilirim debriyajı yumuşatabilmek için çünkü 2015 bir araçda bu kadar sert bir debriyaj hiç normal değil.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

İlk önerim debriyaj üst merkezi değiştirin, düzelme olmaz ise baskı balata bilya değişmek gerekir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Günar

Ozaman debriyaj kaçırana kadar böyle sürecekmiyim 😭😂

Emre bey peki bu işlemi dah ucuz yolla çözmek mümkün değil mi illa bir parçanın değişmesimi  gerekiyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Günar

Birde debriyaja bas çek yaptığımda hava fren gibi pıs pıs ses geliyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet Günar yazdı:

Birde debriyaja bas çek yaptığımda hava fren gibi pıs pıs ses geliyor

Bunu kesinlikle yapmamalı. Bir sorun var belli ki.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Kenan Kantarcı

Benim de 2011 fluence 105 dci var 6 vites. Km 96000. Benim arabanın da debriyajı çok sert. Önceki sahibi bayandı, sanırım baskı balata yıpranmış. Debriyajda kaçırma titreme yok ama  biraz sıkışık trafikte debriyaja basmaktan bacağım ağrıyor resmen. Önceki aracım 2001 fiesta'idi onda da baskı balatayı 75000km de değiştirdim. Önceki iki sahibi yine bayandı. Baskı balatayı değiştirince pamuk gibi olmuştu hidrolik debriyaj. Sanıyorum tekrar baskı balata maliyeti görünüyor bize.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat_Durmaz

Benim flu da baski balata zamani geldi. Ama debriyajim cok yumusak . :) İlginç
Bu arada oynar volan var bu araclarda. Baski balata bilya + volan da degisiyor. Bilginize..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Baskı balata neyse de , volan da girdiyse işin içine rakam direkt fırlar . Volan pahalı bildiğim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...