İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.6 Benzinli Benzin Filtresi Değişimi

Mehmet Subaşı

Recommended Posts

Mehmet Subaşı

Merhaba arkadaşlar, 

Bende Ford Fiesta Benzinli 1.6 Otomatik araç var. Bugün ilk bakımına götürdüm. Ustaya yakıt filtresini de değiştirmesini söyledim. Tamam dedi. Sonra bunların yakıt filtresi değişmiyormuş dedi ama usta da konuya pek hakim olmadığı için burada sormak istedim.

Yakıt filtresi değişmemesi gibi bir şey olabilir mi? Veya daha mı nadir değiştirmek gerekir? Usta deponun içinde o filtre bunlarda değişmez dedi. Bilgisi olan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Sorunuza cevap olurmu bilmem ama benim aractada filtre yok.1 hafta önce benzin pompası arızalandı değişim yapıldı.zannedersem filtre pompanın içerisinde.pompayi kendim aldım görünürde fitre yoktu.zannedersem plastik aksamin içinde konulmuş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

peki filtre olmadan yakıt nasıl temiz bir sekilde enjektörler e gider.depo içindeki filtre değişimi uzun yıllar almazmi yani pompa 10 yıl bozulmaz ise bu süre içinde o filtre tıkanmış olmazmi?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Subaşı

Teşekkürler arkadaşlar. Bazı araçlarda yakıt filtresinin değişmeme gibi bir durumunun olduğunu bilmiyordum. Ama Doğukan Bey'in söylediği gibi de filtre değişmeden uzun yillar temiz yakıt nasıl motora gider onu da merak etmedim değil.

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Ben filtresi yok demedim.filtre pompanın içerisinde olabilir dedim.benim araç LPG'li olduğu için zaten pompası çok dayanmıyor.ben depo söküldüğü anda oradaydım.ici temizdi.ucuz benzin kullanılmadığı sürece sıkıntı çıkarmaz.zaten pompanın ömrünü depoda az benzinle kullanmak azaltıyor.birde İçerisinde ki filtresi tikanirsa pompanın motoru önce ses yapmaya başlıyor.sonrasinda tekleme,en sonda yeterli basınç oluşturmadığı için arac çalışmıyor,yada pompa motoru sizlere ömür 😟

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Doğukan Çoktay yazdı:

peki filtre olmadan yakıt nasıl temiz bir sekilde enjektörler e gider.depo içindeki filtre değişimi uzun yıllar almazmi yani pompa 10 yıl bozulmaz ise bu süre içinde o filtre tıkanmış olmazmi?

benzin zaten bir solvent olduğu için tıkayacak birşeyi de yok. zaten içinde su olsa araç çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Subaşı yazdı:

filtre değişmeden uzun yillar temiz yakıt nasıl motora gider onu da merak etmedim değil.

İstasyon kalitesi ve temizliği önemli. Benzin çözücü olduğundan fazla kirlenme olmuyor 17 yıllık şamandırayı söktük deponun içi ilk günkü gibi tertemizdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...