İçeriğe Yönlendir

300 bin km de X5 Aldım.

İsa Erdoğan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

e sevinemedik işte? alırken tamamda... sattıktan sonra kısa sürdü.

insan sevinç dolu günlerde hasret hayali kurarmış der hintliler :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Uygulamaya koyma ve gözlemlemede diyebiliriz.[emoji848][emoji3]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı

Nerden sattık ya

araba fiyatları böyle olacak bilseydim 2. Araba olarak tutardım evde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

Nerden sattık ya

araba fiyatları böyle olacak bilseydim 2. Araba olarak tutardım evde 

İçindeki kaset geldi elime bu şarkıda vardı içinde. Mesaj veriyormuş araba bilemedik

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İçindeki kaset geldi elime bu şarkıda vardı içinde. Mesaj veriyormuş araba bilemedik

100 bine kj yok şuan

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

100? temiz fiesta başlangıcı anca.. 1 yumurta 2 TL oldu

o tavuk gezmiyordur 2 TL ye yumurtamı kaldı

starbucksdan kahve alan tavuk yumurtası 5 TL 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İsa Erdoğan

Km de 310bini devirdik
Genel bakım yaptırdım filtreler yağ değişti.klima kayışı kopmak üzereymiş yenilendi.
Toplam 910 tl tuttu.

Kar yağmadan önce yazlık lastikleri kar lastikleriyle değiştirdim
20 janttan 18 janta geçtim.arabadaki sertlik normale döndü.konfor daha iyi hale geldi.

Istanbula yağan kar malum.anadolu yakasında çamlıca bölgesinde bi nebze kar fazla olunca hemen ufak bir test sürüşüne çıktım.
Çamlıca ferah mehmetakifersoy civarları bol yokuşların olduğu bölge.gördüğüm her yokuşa girdim.kar lastikli araçların çıkamadığı bazı yokuşlarda sıkıntısız yol aldım.
Daha önce dediğim gibi bir off-road aracı tabiki değil.(böyle bir şey yapmak istersem duster alırım zaten[emoji3])
a noktasından b noktasına giderken karlı yollardan geçerken beni gideceğim noktaya götürmesi kafidir.
Aracı aldığımdan beri Çanakkale ye ve Adapazarı hendeğe arkadaşların köylerine gittik.

istanbul şehir içi trafik ortalama yakıt 12.5 litre
Şehir dışı 9 litre (Az yakıcam diye hiç kasmadan)

Bir kaç gün önce el freni arızası verdi.arada bi aktif olmamaya başladı.kapının önünde biraz uğraştım. sigortayı söktüm tekrar taktım.bu seferde araç el freni aktif halde kaldı[emoji3] .
Bagajda sol yandaki bölümün içinde bir tel var ve onu çekmek için kırmızı bir aparat .
Aparatı tele takıp yukarı çekince el freni boşa düşüyor.
Ertesi gün yol üstünde bir özel servise uğradım sorun düğmeden kaynaklı .parça değimi 600 tl 150 tl işçilik istedi.
600 tl dediği parçayı kendim alıp taktım.250 tl[emoji3]

98d0c4eb4a9f2cf283f008f53d13e900.jpgdb2a46281c378732cdc0aff1c5dc2b19.jpgbe46f78624687e29b50a88b42112e33c.jpg8fc7020cedacf9787d01ba3906b31d55.jpgb7eb40727658a859bf42a5d7e3802719.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

lastikler iyi olmuş ama biraz içeride duruyorlar. 15mm kadar flanş takabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aparatın olması iyi olmuş, genelde kaybolur o tarz şeyler zamanla. Son aldığım 2 araçta kriko ve anahtar takımları yoktu. Lastik patlasa stepneyi yerinden sökecek alet yok arabada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Dogan Arsiray yazdı:

lastikler iyi olmuş ama biraz içeride duruyorlar. 15mm kadar flanş takabilirsiniz.

Görsel olarak 20 jant gibi göze hoş gelmiyor.bahara 20liğe dönüş yapıcam eğer 18 janttaki konforu ararsam. Önerinizi denerim👍

Sami Demirpaz yazdı:

Aparatın olması iyi olmuş, genelde kaybolur o tarz şeyler zamanla. Son aldığım 2 araçta kriko ve anahtar takımları yoktu. Lastik patlasa stepneyi yerinden sökecek alet yok 

Bazen ilk yardım çantasına kadar alanlar oluyor.

Bende stepne yok krikoda .tamir kiti ve pompa aldım her ihtimale karşı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İsa Erdoğan yazdı:

Bazen ilk yardım çantasına kadar alanlar oluyor.

Bende stepne yok krikoda .tamir kiti ve pompa aldım her ihtimale karşı.

Annem Trabzonlu. Bir süre önce rahmetli dededen kalma deniz kenarı arsaya yazları kalmak için ufak bir şey yaptılar. Sonra kaldırım yapılmış, bunlar düzenli orada olmadıkları için bahçeye araç girişi kısmında kaldırım alçaltılmamış. Bir yan tarafta dayımın evinin önünden kaldırıma çıkıp 20 metre kadar kaldırımda gidip (kaldırım dediğime bakmayın, karadeniz sahil yolunun kuş uçaz bir noktası, yaya falan olmaz oralarda) sonra bizimkilerin bahçeye giriyor araç. Başka da araç park edecek yer olmadığından o şekilde yapıyor babam. Dayı evde tadilat yaptırmış, çıkan fayansları çöpe atarken bir tane bir karışlık fayans parçası kaldırımın kenarına düşmüş. Babam da oradan geçerken nasıl denk geldiyse fayans lastiği yanaktan yarmış. Araçta yer olmasına karşın defalarca dedim ama hala yarım stepne ile geziyor. 300 liralık lastiği 500'e satmışlar lazım olunca :D 

Pompa ve tamir kiti iyidir de bu ikisine güvenmek insanı yolda bırakabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Araçtaki lastikler run flat.aracı aldığımda stepne olmayınca içim rahat etsin diye pompa tamir spreyi aldım.

Bagajda stepne koyma yeri var.idarelik bi lastik koyulabilir.

Mevcut lastiklerin ömrü bitince normal lastiklere dönebilirim fazladan para vermemek için.

Nette biraz bakınınca runflat lastiklerin yerine normal lastik takmayı tavsiye etmiyorlar.

Aracın süspansiyonu runflata göre ayarlıymış.ne kadar doğru bilemedim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
İsa Erdoğan yazdı:

Nette biraz bakınınca runflat lastiklerin yerine normal lastik takmayı tavsiye etmiyorlar.

Muayneden de geçmiyor diye aklımda kalmış. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Km de 310bini devirdik
Genel bakım yaptırdım filtreler yağ değişti.klima kayışı kopmak üzereymiş yenilendi.
Toplam 910 tl tuttu.

Kar yağmadan önce yazlık lastikleri kar lastikleriyle değiştirdim
20 janttan 18 janta geçtim.arabadaki sertlik normale döndü.konfor daha iyi hale geldi.

Istanbula yağan kar malum.anadolu yakasında çamlıca bölgesinde bi nebze kar fazla olunca hemen ufak bir test sürüşüne çıktım.
Çamlıca ferah mehmetakifersoy civarları bol yokuşların olduğu bölge.gördüğüm her yokuşa girdim.kar lastikli araçların çıkamadığı bazı yokuşlarda sıkıntısız yol aldım.
Daha önce dediğim gibi bir off-road aracı tabiki değil.(böyle bir şey yapmak istersem duster alırım zaten[emoji3])
a noktasından b noktasına giderken karlı yollardan geçerken beni gideceğim noktaya götürmesi kafidir.
Aracı aldığımdan beri Çanakkale ye ve Adapazarı hendeğe arkadaşların köylerine gittik.

istanbul şehir içi trafik ortalama yakıt 12.5 litre
Şehir dışı 9 litre (Az yakıcam diye hiç kasmadan)

Bir kaç gün önce el freni arızası verdi.arada bi aktif olmamaya başladı.kapının önünde biraz uğraştım. sigortayı söktüm tekrar taktım.bu seferde araç el freni aktif halde kaldı[emoji3] .
Bagajda sol yandaki bölümün içinde bir tel var ve onu çekmek için kırmızı bir aparat .
Aparatı tele takıp yukarı çekince el freni boşa düşüyor.
Ertesi gün yol üstünde bir özel servise uğradım sorun düğmeden kaynaklı .parça değimi 600 tl 150 tl işçilik istedi.
600 tl dediği parçayı kendim alıp taktım.250 tl[emoji3]

Eline sağlık abi, elinin yatkın olması güzel fark yaratmış
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

100? temiz fiesta başlangıcı anca.. 1 yumurta 2 TL oldu

Dun süt aldim 9.5 TL idi.

Ersen Tapan yazdı:

Muayneden de geçmiyor diye aklımda kalmış. 

muayenedeki gorevlinin bilebilecegi birsey degil bence.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsa Erdoğan

Km 313bin oldu.

Şubat sonu Aracın şanzıman yağını ZF nin kendi yerinde değiştirdim.15 lt yağ kullandılar.5 litresi temizlemede kullanıldı.

Bmw şanzıman yağı ömürlük diyor.üretici zf 80 binde muhakkak değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Bu arada Koltuk Isıtma çalışmıyor.

Elimde universal ped var kimi olur kimi olmaz diyor.röledende olabilirmiş.Düğmeye basınca ışık yanıp sönüyor.

Akıllı bir elektrikçi lazım.Mümkünse anadolu yakası .tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı acaba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...