İçeriğe Yönlendir

300 bin km de X5 Aldım.

İsa Erdoğan

Recommended Posts

İsa Erdoğan
Metin Akbal yazdı:

Birde fotoğrafları görseydik Hayırlı olsun.

hjXGKB.jpg

Link olarak çıkıyor.direk resim yüklemeyi beceremedim.😥

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Maşallah güle güle kullanın. Çok güzel en tutulan motor seçeneği elinizdeki bildiğim. En mantıklı seçenek ... :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Aracı aldıktan sonra yaptığım masraf öntakımlarla ilgiliydi.acil bir durum değildi ama güvenli ve konforlu bir sürüş için bazı parçaları değiştirdim.

Ufak tefek şeyler dışında şimdilik araçla ilgili sıkıntı yaşamadım.

Yukarıda yazdığım gibi Arka park sensörü çalışmıyordu, tamponun iç kısmından sensörü çıkararak soketini temizleyip taktım.sorun çözüldü.

Sağ dikiz aynası yukarı aşağı hakaret etmiyordu.

Aynayı sökerek içindeki motor Kutusunu çıkardım.

Bunun içinde de 2 adet dc motor var.biri aşağı yukarı diğeri sağa sola hareketi sağlıyor.

Bunlardan biri arızalıymış.

motorun üstündeki beyaz kapağı sökerek içindeki sarı metalleri temizleyerek yada kopma varsa düzelterek çalışır hale getirebilirsiniz.

Bunları yaparken fotolarını çektim.direk buraya foto koymayı becerirsem yüklerim.

Murat Gedik yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. 

hjXGKB.jpg

Murat bey teşekkürler.😁

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Maşallah güzel ve heybetli araç,ben burdayım diyor bu kasayla..güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hayırlı olsun bence de iyi kara vermişsiniz. Eğer çok hor kullanılmadı ise sık problem açacak bir araç olmadığını düşünüyorum. Kazasız belasız huzurlu günlerde kullanın inşallah...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İsa Erdoğan yazdı:

Link olarak çıkıyor.direk resim yüklemeyi beceremedim.😥

Forum yardımı bölümünde tarif etmiştim.. Basit bir çözümü var. bakarsanız yaparsınız. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Hayırlı olsun. Güzel Tank :) Birde fiyatı muadillerine göre fiyatı iyiyse yeme yanında yat olmuş. Parayı araba gibi arabaya vermişsiniz. Bakımlıysa korkacak birşey yok bence.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Ağustos ayında şu anki piyasa fiyatlarının altında aldım. 

Pandemiden sebep artan fiyatlarla kendi aracımıda iyi fiyata satmıştım zaten.

Hasar kaydı yok denecek kadar az değişeni olmayan, bakımlı kozmetik olarak iyi durumda bir araç.

Bu tarz araç alımlarında bakımlı olması şart zaten.ucuza araç buldum alıp binerim diyen arkadaşlar malesef hüsranla karşılaşabilirler.

Forumlarda okuyoruz xx marka araç aldım sanayiden çıkmıyorum masrafı bitmiyor diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

normal jant takmaya bakmak lazım. Aracın her yerinden ses de gelir takımlar eskir ve lastik de pahalı.

17 ye geçince pamuk gibi olur o araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Yıllardır 2011 mondeo 2.0tdci kullandım.elimden 4 tane mondeo geçti.2009 2008 2011 2011 

Fiyat karşılığı olarak alınabilinecek bence en mantıklı ve masrafsız araçlardan.(en keyifli mondeo yazılımlı mondeo😁)

X5 gibi bi araca geçince aradaki yükseklik farkı yol tutuşu olarak özellikle virajlarda beni biraz tedirgin ediyordu.

Anladığım kadarıyla sert amörtisör koymalarının nedenide bu olmalı.yol konforunu düşürsede, yol tutuşu güven veriyor.

Mondeodaki yol tutuş virajlara girilen hızlar,bu araca geçince hiç bir değişiklik olmadı. 

ilk kez 4çeker araç kullanıyorum.virajlara sert girilince aracın arka tarafı kendini hemen toparlıyor.

Aracın yüksekliği,görüş açıklığı çok iyi.

Tiguana bindiğim için onunla kıyaslarsam çok daha ferah bir görüş sağlıyor.

ilk kalkışlarda 3bin motor, aracı ağır olmasına rağmen şahlandırıyor.

Aracı daha karda kullanamadım.

Çok fazla bir beklentimde yok zaten.dağlara bayırlara tırmanma gibi.

Zaten bmw de bu aracı şehir asfalt kullanımında yüksek , spor sürüşü olan konforlu bir araç olarak tasarlamış anladığım kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Hayırlı ugurlu olssun x5 güzel arac ama bakımlarını kendı yapabılıp çözebılene Alamancı arkadasım vardı 2 sefer şanzıman yaptırdı 3 üncüde şanzıman yuzunde çöpe cekdi sonra geldi sıfır nissan xtraille dedım almanyada yasıyorsun sıfır japon alıyorsun dedi bu daha saglam :))

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun kardeş, iki şeyi zayıftır, konfor azdır araç çok sert ve arazisi kötüdür, sakın çamura kötü kara falan sokma pek hoşuna gitmeyecek sonuç hafif arazi okey, şöyle örnek vereyim, duster bunu çiğ çiğ yer arazide, bu asfalt aracıdır, onun dışında tank ve canavar 3.0 motor güç vs. güzel, bmw iyidir :)

:good1:

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

duster bunu çiğ çiğ yer arazide

üstüne de künefe yesin, barbunya konservesi yese ne olur yemese ne olur

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...