İçeriğe Yönlendir

VW Id3 Türkiyede

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ha ha ha. Geçerken hibrid arabası olan bii beni alsın ozaman :)

30 Hz var bagajda? deneriz yolda bişiler ben alırım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

30 Hz var bagajda? deneriz yolda bişiler ben alırım

Kahveyi maslak’tan götürürüz artık :)Hz açmaz. Ona kwh lazım abi. Bakalım kaç yaktırır evden mangalbaşına. Rekor gelmezse dönüşte verirsin hz’i :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

elektrikli araç fiyatları pahalı,elektriğin kw pahalı hal böyleyken hesap yapmakmı?? ,bütçesi olan bunları düşünmeyecek alıp binecek..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

100 km 13-14 Tl yani

ev-şarj istasyonu, yavaş hızlı şarj ve gece tarifesi ile ort. 8-20krş arası değişiyor diyelim.

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fatura değişir, 14 15 tl falan az, adamların yeme içme konaklamalarını bile ödüyoruz, kaça bedeli var açık bedeli var komisyonlar var, kısaca normal araba bundan karlı..

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Emin Önal yazdı:

Bunlar özel ithalat. Henüz resmi dist. getirmedi. He o getirse fiyat çok aşağı mı olur, hayır. 

Bunun yerine aynı fiyata KONA daha mantıklı bence.

Yada daha düşük KW pil ile Reno Zoe de aralıkta kampanya varmış 349bin TL.

Yenisinde piller 52kwh. 395km menzil veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fatura değişir, 14 15 tl falan az, adamların yeme içme konaklamalarını bile ödüyoruz, kaça bedeli var açık bedeli var komisyonlar var, kısaca normal araba bundan karlı..

LPG de de insanlar mutfak tüplerini bağlamaya başlayınca işler değişmişti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

LPG de de insanlar mutfak tüplerini bağlamaya başlayınca işler değişmişti.

Lpg li arabalar yüzünden mutfakta çay daha pahalıya kaynıyor artık, darısı evdeki ampüle hunharca fatura gelmesine.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ödemiyorsunuz, ödeyecektik. İptal oldu yürürlüğe girmeden.

https://www.webtekno.com/haber/amp/103386?__twitter_impression=true

Tepkiler üstüne iptal edilmiş. Ben twitter’da tt olduğunu da göremedim halbuki. Neyse iptali iyi olmuş 

ama bu konu biraz garip. Özel şirletlerin amacı kar elde etmektir. Mesela turkcell. Müşteriye fatura çıkarırken elbette tüm giderlerini hesap ettikten sonra kârını da koyup öyle fatura çıkarır. Bu gayet normal. Fakat iş eskiden devletin himayesinde olan bir kuruma gelince garipsiyoruz. Burada garipsenmesi gereken elektrik faturalarına giderlerin yansıtılması değil. Sorun güvensizlik. Tekelleşme. O ağırlamalar, konaklamalar, yolluklar, danışmanlık ücretleri falan nasıl artniyetle hesaplanır kimbilir. Eğer bir bölgede bir firmaya muhtaç olmayıp, birkaç şirketten elektrik alma hakkımız olsa, yani rekabet olsa, devlet de rekabet ve fiyatlandırma şartlarında bazı üst sınırlamalar getirse bu güvensizlik ortadan bir nebze kalkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Arka frenleri kampanaymış :) eğer esp sistemi disk fren kadar stabil çalışıyorsa  aslında mantıklı olanı yapmışlar. Elektriklilerde fren disk balata zaten az kullanılıyor. Ömrü uzun oluyor ama paslanıyor vs. Kampana mantıklı çözüm. Az maliyet. 1700kg ağırlığı varmış. Pöfff

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...