İçeriğe Yönlendir

Focus Trend X Benzinde Titreme ve Gaz Yememe

Kubilay Er

Recommended Posts

Kubilay Er

Merhaba herkese . başına gelen bilen duyan olursa yardımcı olsun lütfen .. zor durumdayım.... 2015 1,6 trend x benzinli focus um var ilk sahibiyim. zavoli marka lpg vardı . memnundum.. son 3 aydır. antalya denizli arası arıza lambası yanıp sönüyor ama arıza hata kodu vermiyordu. en sonunda bir kez arıza lambası sabit yandı ve 2. enjektörde tekleme hatası verdi . uzun yolda arıza lambası yanıp sönuyorken biraz zaman geçince ve araç yokuşlarda ve ısınınca araç titremeye ve gaz yememeye başladın  lpg ciye gittim 1 ay herseyi denedik bulamadık.. sonra lpg yi tamammen iptal ettik. yine aynı problem benzindede yaptı..  5 farklı ustaya gösterdim hatta yargül servisine de götürdüm hata kodu olmadıgını ve hata kodunu görmeden bir sey yapamayacaklarını söylediler. en son 1 hafta özel servise bıraktım hatayı kendileride gördü. bundan önce 3 falı usaya anlattım herseyi 2 tanesi sibobları yemiş olabilir dedi. geçen sene siboları yaptırdıgım  usataya gittim. o ise eğer siboblardan sa sana dükkanı vereceğim. ama sibobo değil dedi.. elektriksel bir hata var dedi. bu arada araç titreme ve gaz yemezken  durup kontagı kapatıp acınca geçiyor.. belli bir süre sonra tekrar yapıo aynı seyleri.  bu geçen seneki motoru yapan usta br hafta kaldı araç birsey bulamadılar. sonra ben aldım ben binerken arıza lambası yanıp sonerken ustaya gttim o ara hemen baktılar. 2. enjektöre gelen kablolara baktılar. elektrik ara ara gelıo ara ara gelmıo dediler bağlandı kablolarını baktılar bişi bulamadılar sonra kontagı kapatıp açtık elektrık gelıo dediler. beyinde skıntı var dediler... tabii canım skıldı bunlar toplam 3 aya oldu hala cozum bulamadık. en son cıkma beyin geldi ankaradan .. malesef o da otomatık motor beyniymiş. araç kitlendi kendini korumaya aldı .. cok yoruldum en son usta sen eski beynimi tak ben bişi istemıyorum.. böle bineyim dedi. eğer bilen duyan karsılaşan varsa bu problemlerle .. yardımcı olursanız cok ama cok sevınırım..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yunus Karabulut1212

Merhaba araca çözüm bulabildiniz mi ? Daha sonrasında nasıl bir yol izlediniz şuan bendede bir araç var focus aynı problemleri yaşıyorum yardımcı olsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...