İçeriğe Yönlendir

Makyajsız 3008 Fiyatı

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Sühan Bozdağ

Herkese iyi akşamlar. Bir ahbabım sıfır araba almayı kafaya koyup epeyce bakındıktan sonra 3008'de karar kılmış ve bayiye gidip,  actıve lıfe 1.5 bluehdi 130hp eat6 tam otomatik prime edition modeli inceleyip beğenmiş.  Seramik kaplama da dahil 365.000 tl'ye el sıkışmışlar. Ancak teknik konulardan çok anlamayan bizim arkadaş eve gelip Peugeot'un sitesini inceleyince bütün versiyonların eat 8 olduğunu , sitede eat6 modeli olmadığını görmüş. bayiyi arayıp neden benim araba 8 vites değil? diye sorunca da, önce dizellerde 8 vites olmuyor demişler. sitedeki dizellerin hepsi 8 vites deyince de, sizinki makyajsız kasa olduğu için 6 vites demişler. Konuyu bana danıştığında ben de sarı siteye girip eat6 modellerin sıfır fiyatlarının o civarda olduğunu gördüm. Ama bayinin tavrı ve soruları cevaplama biçimi bana da garip geldi. makyajsız kasa makyajlı kasa nedir hiçbir fikrim yok. Sizce bu model için bu fiyat normal midir? eat8 dururken eat6 almak mantıklı mıdır? bu işin içinde bir iş olabilir mi? konuya hakim arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Kasım ayında makyajsız kasasını satmış kullanıcı olarak diyebilirim ki peugeotun donanım ve vites kombinasyonunu anlayabilmek her geçen yıl zorlaşıyor.Makyajsız kasanın son durumunda vites kolu büyüdü ve eat6 ya geçildi ancak bu gtline donanımın altındaki paketlerde böyle,benim sattığım da eat 6 idi 2019 modeldi.Aslında incelendiğinde eat6 eat8 e göre daha verimli tabiki vites kolu görseli ve 8 ileri olması eat8 i daha tercih unsuru yapıyor.Fakat 365 biraz yüksek geldi bana makyajlı kasa fiyatı neymiş?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Erkam Elma yazdı:

Kasım ayında makyajsız kasasını satmış kullanıcı olarak diyebilirim ki peugeotun donanım ve vites kombinasyonunu anlayabilmek her geçen yıl zorlaşıyor.Makyajsız kasanın son durumunda vites kolu büyüdü ve eat6 ya geçildi ancak bu gtline donanımın altındaki paketlerde böyle,benim sattığım da eat 6 idi 2019 modeldi.Aslında incelendiğinde eat6 eat8 e göre daha verimli tabiki vites kolu görseli ve 8 ileri olması eat8 i daha tercih unsuru yapıyor.Fakat 365 biraz yüksek geldi bana makyajlı kasa fiyatı neymiş?

Makyajlı kasa derken (çok bilmediğimden) söz ettiğiniz gibi aynı modelin vites kolu joystick'li ve ışıklı artı eat8 olanı ise 440'dan başlıyor fiyatı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Eat6 nın 8 den daha verimli olduğunu söylüyor kullananlar. Fiyat ve görsellik konusunu bilemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Erkam Elma yazdı:

peugeotun donanım ve vites kombinasyonunu anlayabilmek her geçen yıl zorlaşıyor

Sorun Peugeot dan değil vergi sisteminden kaynaklanıyor. 1 buçuk sene önce arkadaş Eat8 ile 195 bine aldi. Sonrasında vergi dilimleri değişti, Eat8 ile geldiğini zaman bir üst vergi dilimine geçtiği için fiyat uçuyordu o yüzden Eat6 ya geçtiler maalesef. Şimdi anladığım kadarıyla Eat6 ile gelse bile üst dilimde kalıyor yada Eat6 bitti hepsini Eat8 e geçtiler.

VW e bakın donanım değişimde 120 bin lira fiyatı değişen modeller var... Dediğim gibi bütün sıkıntı vergi sistemi...

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

360lı rakamlara 2008 satıyorlar ben olsam makyajsız da olsa 3008 alırdım o da güncel çizgilere sahip

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eat6 daha çok kullanılan şanzıman. Parçası ve ustası daha çok olur. Ayrıca 120 km/h gibi bir hızda son vites devirlerinde eat8 ile eat6 arasında çok fark olmayacaktır. Bence alınabilir. 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

3008 in makyajlı kasa 1.5 dizellerinde yeniden eat8+joystick vitese geçildi,onların başlangıç fiyatı 400 vardır,makyajsız olanların eat6+körüklü vites kolu mevcut.

eski kasa için 365 bence çok,yeni kasa aynı donanım 1.2 130 hp eat8+joystick 347 bin tl ye veriyorlar,

güncellenmiş bir araca geçmek daha iyi olur,ben incelediğimde eskiye oranla işçilik bi hayli artmıştı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

1.2 lerinde tek eksisi triger kayışı motor içinde motor yağına temas ediyor o nedenle 4 yıl 60 bin kmde bir triger seti değişimi zorunlu

lansmanda da ömürlük denen ... yağlıymış ömrülükmüş.. şehir efsaneleri

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Peugeot Türkiye farklı ülkeler için üretilmiş birçok peugeot modelini fırsatını buldukça ülkemizde satışa çıkartıyor. Dolayısı ile makyaj öncesi kasanın eat6 ve eat8 şanzımanlı seçenekleri mevcut. Kaldı ki peugeot ilk eat şanzımanları hep 6 ileri olarak gelmişti uzun yıllardır kullanılıyor ve gerçekten başarılı ve sorunsuz bir şanzıman, eat8 ile ilgili olarak da bazı forumlarda 1. vitesten 2. vitese geçişlerde hafif bir sarsıntı olduğunu söyleyenler var. Genel itibari ile iki şanzımanda oldukça başarılı. 1.2 puretech motorlar ise eat8 şanzımana sahip, 1.2 motor gerçek manada son derece canlı ve akrelasyonu yüksek tatminkar bir motor. Yakıt olarak da dizeli aratmıyor turbo benzinli motora göre son derece ekonomik. Makyajlı kasada ise ufak değişiklikler söz konusu ön panjur ve farlar ve multimedya ekranında değişiklik var. Aradaki fark verilimir mi? kişinin tercihine kalmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Devir oranlarında 120 ile araç 2000 devir çevriyor yazın ortalama yakıt tüketimi 6 litre olarak cüssesine göre gayet ekonomik bir yapısı var.365 gibi bir rakam için tercihim benzinli de olsa yeni kasa olurdu herhalde..

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Eski kasa yeni kasa derken karisiklik var sanirim. makyajli ve makyajsiz demek dogru olacak gibi

3008 2 kasadir. 1. Kasa 2008den 2016 ya kadar uretildi bu kasa 2013de makyajlandi. İlk modeller auto6r otomatiklestirilmis sanzimandi sonra eat6 kullanildi. Eat 8 hic yoktu.

2.kasa 2016 dan itibaren basladi. Yanlis bilmiyorsam eat 6 ile basladi. Arada eat8-eat6 modelleri getirildi Turkiyeye. 2020de ise makyajlandi. Bildigim kadari ile hepsi eat8

Yine forumlardan okudugum kadari ile eat6 ve eat8 in ikiside son vites ve maksimum tork devrinde aracin hizi 110km/h. Birinde bu 6 ya bölünmüş birinde 8e

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mert Gulkokan yazdı:

4 yıl 60 bin kmde bir triger seti değişimi zorunlu

Bunda bir yanlislik olmali

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...