İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Makinesi Kaçak Akım Rolesini Attırıyor

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Barış AÇIL

Yok yanlis anlaşıldım yada ifade ettim. Kireçlenme önleyici deterjan kullanirken de patladı, kullanmazken de patladı. İkisinde de ben değiştirdim. Cikan rezistansin üzerindeki kirec miktarı ayni idi

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
 Elektrikciler çoğunlukla kaçak akım rolesini iptal ediyorlar.
Çünkü onlar elektrikçi değil ler, ne oldukları bilinmezz [emoji848].
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Barış AÇIL yazdı:

Yazınca yanlış anlama müsait 😊 en güzeli yıllık değiştirmek sanırım. Zaten 50-60 TL civarında bir resistans. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

O kadar niye uğraşıyorsunuz? Kullanma sıklığınıza göre 4-6 ayda bir makine boşken 90 derecede çalıştırıp yarım su bardağı limontuzu dökün.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ahmet Serin yazdı:

Kullanma sıklığınıza göre 4-6 ayda bir makine boşken 90 derecede çalıştırıp yarım su bardağı limontuzu dökün.

Sitrik asit kireç ve pas çözücü. Gayet doğal ve mantıklı bir çözüm.  👍

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ahmet Serin yazdı:

O kadar niye uğraşıyorsunuz? Kullanma sıklığınıza göre 4-6 ayda bir makine boşken 90 derecede çalıştırıp yarım su bardağı limontuzu dökün.

Bunu duymuştum bir servis çalışanı bulaşık makinesi için tavsiye etmişti. 

Koray Demir yazdı:

Sitrik asit kireç ve pas çözücü. Gayet doğal ve mantıklı bir çözüm.  👍

Bu nasıl olacak siz yaptınız mı 😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Haluk Şentürk yazdı:

konu dışı ama 20 yıldır çalışan arçelik makinede hiç kireç önleyici kullanmadık.hiç de sorun yaşamadık. . hala sıkıntısız çalışıyor.(15 yıl ben kullandım 5 yıldır da bir tanıdığım kullanıyor)20 senede kireç önleyiciye verilecek parayla yeni makine alınırdı diyorum.tavsiye etmiyorum ama durum bu. hatta arkadaşım "bunu benim eşime de anlatsana" diyor 😇

Aynı şehirde mi?

Manyetik kireç önleyici olmaz. Koşarak uzaklaşın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bir kaç ay önce başıma gelmişti.

Rezistansı değiştirdim sorun çözülmüştü.

Rezistansı da 60 TL almıştım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Karaca yazdı:

Bu nasıl olacak siz yaptınız mı 😊

Hiç denemedim o işlere hanım bakıyor. Limon tuzu kireç çözücü özelliği olduğundan temizlik ve bakım için faydalı olabilir ama.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Fatih Evcin yazdı:

Garanti olmasa bende ilk o yolu izleyecektim. Bugün servis gelecek bakalım ne yapacaklar 

Koray Demir yazdı:

Sorun çözülsün duruma göre bende bakar araştırım

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Sonuç:

Servis geldi  rezistansı değiştirdi gitti. Çıkan rezistans patlamıştı. Garanti kapsamında olduğu için ücret almadılar. 

Elemanın dediğine göre sıvı deterjan kullanmak da kirecin az olmasını sağlıyormuş. Toz deterjan daha fazla kireç tutturur dedi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Sonuç:
Servis geldi  rezistansı değiştirdi gitti. Çıkan rezistans patlamıştı. Garanti kapsamında olduğu için ücret almadılar. 
Elemanın dediğine göre sıvı deterjan kullanmak da kirecin az olmasını sağlıyormuş. Toz deterjan daha fazla kireç tutturur dedi. 

İlk Ben rezistans demiştim size. Kaçak akım atıyorsa ilk bakılacak yer rezistans tır. Geçmiş olsun tekrardan.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mustafa Karaca yazdı:

Sonuç:

geçmiş olsun.

bende garanti kalmadığı için kendim değiştirmiştim :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
(düzenlendi)
Fatih Evcin yazdı:

geçmiş olsun.

bende garanti kalmadığı için kendim değiştirmiştim :) 

Teşekkür ederim 😊 Değiştirmesi kolay da bana göre erken patladı. Babamlarda arçelik var kaç yıldır rezistansı sağlam. Siemens 2 sene de gitti 

tarihinde Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mustafa Karaca yazdı:

Teşekkür ederim 😊 Değiştirmesi kolay da bana göre erken patladı. Babamlarda arçelik var kaç yıldır rezistansı sağlam. Siemens 2 sene de gitti 

O tamamen şans işi ya . Benim geçen aylarda beyaz eşyalar bir yan çizmeye başladı ; bulaşık mk. sonraki hafta çamaşır mk. sonraki hafta buzdolabı :) hepsi de Samsung 9. yllları.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Fatih Evcin yazdı:

Muhakkak şans işi ama arçelik de uzun ömürlü resistans yazıyordu demek ki gerçeklik payı varmış 😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...