İçeriğe Yönlendir

Renault Fluence - Fren Balatasi ve Disk

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

Selamlar. On arka balatalar ile on diski degistirecegim. Hangi marka tavsiye edersiniz. Piyasada trw bosh kale vs vs cok marka var. Orjinalin muadili olarak tavsiyeniz ne olur. Balatalarin ses yapmasi olayi var bide. Hangi markayi secmeliyim kafam karisti. Yardimlarinizi bekliyorum. Arac dizel 1.5 110 luk. Manuel el freni

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

trw marka fena sayılmaz. sıkıntı çıkarmamıştı. kale için sürekli ses yapıyor çabuk aşınıyor demişlerdi.(sanayideki ustanın görüşü)

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Ben aldığım da diskleri Bosh ile değiştirdim. Balata hangi marka idi ama hatırlamıyorum. Frene basınca titreme sorunu vardı aracı aldığımda. Şu an bu şikayetlerimin hiçbiri yok. Frenlemesinden memnunum aracın. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Ben Haziran da ön disk ve balataları bosch marka ile değiştirdim.Uzun yol da yaptım, ne ses problemi var ne frenlemede sorun, maşallah. Ama trw marka balatayıda çok araştırdım yorumları fena değil. Araç sizin araç ile aynı 110 luk 1.5dci manuel el freni.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Ben Haziran da ön disk ve balataları bosch marka ile değiştirdim.Uzun yol da yaptım, ne ses problemi var ne frenlemede sorun, maşallah. Ama trw marka balatayıda çok araştırdım yorumları fena değil. Araç sizin araç ile aynı 110 luk 1.5dci manuel el freni.

Sizin kac km oldu peki
Ben aldığım da diskleri Bosh ile değiştirdim. Balata hangi marka idi ama hatırlamıyorum. Frene basınca titreme sorunu vardı aracı aldığımda. Şu an bu şikayetlerimin hiçbiri yok. Frenlemesinden memnunum aracın. 
Diskleri bende bosh alacagim da. Balatada trw ile bosh arasinda kaldim. Trw de bisha gore epey pahali
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yetkili serviste değişim yaptırdım. Marka mais ama Trw'den tedarik edilmiş. Kenarında ufak olarak Trw yazıyor 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Yetkili serviste değişim yaptırdım. Marka mais ama Trw'den tedarik edilmiş. Kenarında ufak olarak Trw yazıyor 
Balatadan bahsediyor sunuz degilmi?
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Murat_Durmaz yazdı:
Tahir İlter yazdı:

Balatadan bahsediyor sunuz degilmi?

Evet, yazmayı unutmuşum 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bosch balata kullandım arka için, ses yaptı, 1 hafta zor dayandım, değiştirdim delphi aldım. Şu an ses sorunu geçti şükür. Aldığınız yerle anlaşmanızı tavsiye ederim ses yaparsa iade ederim diyerek.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kadjar için akşam acil balata almam gerekti, girdiğim parçacıda bosch balata vardı, 3-4 bin km oldu, ses falan yok. Ben başka marka almak istiyordum ama acil almam gerektiği için almıştım. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araçtan araca değişiyor ses konusu, birkaç sene evvel bosch kullandım ön arka, sessizdi. Son aldığım ses yaptı. Araca-araçtaki diske vs göre değişiyor demek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

@Murat_Durmaz yaklaşık 5000 km oldu sanırım disk ve balataları değiştireli.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

Taktirdim bosh marka. 2 gunoldu. Simdilik sorun yok. 1 ay kullaninca belli eder kendini sanirim

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Renault için bosch ses yapmıyor yorumları okudum. Kadjar'da orijinal balata ses yaparken bosch için genelde olumlu yanıt vermişler. Ben arkaya bosch taktım, önün zamanı gelince ate istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Megane 3 aracıma, arka diski SNR marka, arka balata ve ön balatayı TRW taktım gayette memnunum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...